Strona główna » Blog » Październikowe Linki Formuły Dobra

Październikowe Linki Formuły Dobra

31 października 2018

Październikowa edycja Linków Formuły Dobra jest wyjątkowa. Październik jest miesiącem podsumowań dobrych działań, które wydarzyły się w ciągu ostatniego roku. 25.10.2018 minęło 365 dni odkąd podczas Pierwszego Punktu Poboru Dobra przedstawiliśmy światu Formułę Dobra, czyli jak powiedział Doktor n. med. Krzysztof Szmyd, kierownik Hospicjum – „To nie tylko nowa nazwa, ale program gruntownego, wszechstronnego, dogłębnego i kompleksowego pomagania, dla nieuleczalnie chorych dzieci”. Z kolei 27.10.2018 obchodziliśmy nasze 3 urodziny, w związku z czym przygotowaliśmy na naszym profilu Facebook wyjątkowy wpis, który prezentuję listę 79 dobrych uczynków, które zrealizowaliśmy w poprzednim roku. Jesteście ciekawi dlaczego akurat 79 uczynków? Sprawdźcie sami, skąd wzięła się ta magiczna liczba. Zebraliśmy dla was wyjątkowe publikacje autorstwa naszego zespołu Hospicyjnego. Zapraszamy!

  • Lista 79 dobrych uczynków Wpis przygotowany z okazji naszych 3 urodzin.
  • Pomaganie wyróżnia Artykuł rozpoczynający cykl wpisów dotyczących tożsamości Hospicjum Formuła Dobra. Pierwszy z nich przedstawia nasze Logo. Sprawdźcie, jak wyglądał proces powstawania wyjątkowego znaku.
  • Symbol, który powiewa Flaga Dobra to symbol Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”. To wierna przyjaciółka naszych małych podopiecznych i ich rodzin. Podąża wszędzie tam, gdzie króluje dobro.
  • Baloniku, mój malutki Nasze baloniki mają serce, tak jak człowiek. Serce, które powoduje, że czynimy dobro. Przeczytajcie historię najważniejszego symbolu naszego Hospicjum.
  • Wyjątkowe Rosiczki Czy poznaliście nasze Sadzonki Dobra? Zapraszamy was do artykułu, w którym Pani dr hab. inż. Renata Galek, prof. nadzw. z Uniwersytetu Przyrodniczego, opowiada o niezwykłych rosiczkach.
  • Mały Książe Czy zastanawialiście się kiedyś jak treść tej szkolnej lektury, może wyglądać jako prosty, życiowy przewodnik? Nasza Wolontariuszka Aleksandra Morozowicz, przygotowała specjalny wpis.
  • Zostałam Mamą Przeczytajcie wzruszający artykuł naszej Wiceprezes Agnieszki Więckiewicz, o tym jak została Mamą.
  • „Pozwólcie mi odejść w ramionach najbliższych” Taki tytuł nosi książka pod redakcją Krzysztofa Szmyda, Katarzyny Urbaniak i Agnieszki Dytman-Stasieńko. Powstała, aby pokazać, że każde – nawet najkrótsze – życie ma sens. Zapraszamy do lektury!
  • Formuła dobrego zbierania datków Facebook umożliwia zbiórki pieniędzy na rzecz organizacji non-profit. To wspaniała inicjatywa, dzięki której również nasza organizacja może zbierać pieniądze i wydatnie pomagać naszym małym podopiecznym. Jeżeli chcielibyście w ten sposób pomagać, przygotowaliśmy krótki przewodnik jak zorganizować zbiórkę na Facebooku.

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Przeczytaj inne wpisy na blogu

„Formuły Dobra” – wywiad cz. 2

„Formuły Dobra” – wywiad cz. 2

Zapraszamy do przeczytania kolejnej części wywiadu „Formuły Dobra” Pielęgniarka Ilonka (I): A jak Daniel zareagował na chorobę? Czy mu pani nie powiedziała? Nie, pani mu nie powiedziała na początku... Pielęgniarz Paweł (P): Ja go chyba zabierałem z doktorem, już nie...

czytaj dalej
„Formuły Dobra” – wywiad

„Formuły Dobra” – wywiad

Opieka nad dzieckiem z poważną i nieuleczalną chorobą jest trudne. Na szczęście istnieją takie miejsca jak domowe hospicja dla dzieci. Dzięki temu rodziny otrzymują potrzebne wsparcie. Poznajcie historię Daniela, który zmagał się z chorobą nowotworową. Zapisaliśmy...

czytaj dalej
Dzień Głośnego Czytania

Dzień Głośnego Czytania

Dziś obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który został ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001 roku.  W tym dniu chcemy przypomnieć, jak ważne dla rozwoju dziecka jest czytanie mu na głos. Już od najmłodszych lat dziecko, słuchając czytanej przez...

czytaj dalej
5 sposobów na aktywny wypoczynek

5 sposobów na aktywny wypoczynek

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie korzyści wynikają z aktywnego spędzania wolnego czasu? Może taki rodzaj wypoczynku kojarzy Ci się z obowiązkowymi treningami? Nic bardziej mylnego.

czytaj dalej