Strona główna » Blog » Październikowe Linki Formuły Dobra

Październikowe Linki Formuły Dobra

31 października 2018

Październikowa edycja Linków Formuły Dobra jest wyjątkowa. Październik jest miesiącem podsumowań dobrych działań, które wydarzyły się w ciągu ostatniego roku. 25.10.2018 minęło 365 dni odkąd podczas Pierwszego Punktu Poboru Dobra przedstawiliśmy światu Formułę Dobra, czyli jak powiedział Doktor n. med. Krzysztof Szmyd, kierownik Hospicjum – „To nie tylko nowa nazwa, ale program gruntownego, wszechstronnego, dogłębnego i kompleksowego pomagania, dla nieuleczalnie chorych dzieci”. Z kolei 27.10.2018 obchodziliśmy nasze 3 urodziny, w związku z czym przygotowaliśmy na naszym profilu Facebook wyjątkowy wpis, który prezentuję listę 79 dobrych uczynków, które zrealizowaliśmy w poprzednim roku. Jesteście ciekawi dlaczego akurat 79 uczynków? Sprawdźcie sami, skąd wzięła się ta magiczna liczba. Zebraliśmy dla was wyjątkowe publikacje autorstwa naszego zespołu Hospicyjnego. Zapraszamy!

  • Lista 79 dobrych uczynków Wpis przygotowany z okazji naszych 3 urodzin.
  • Pomaganie wyróżnia Artykuł rozpoczynający cykl wpisów dotyczących tożsamości Hospicjum Formuła Dobra. Pierwszy z nich przedstawia nasze Logo. Sprawdźcie, jak wyglądał proces powstawania wyjątkowego znaku.
  • Symbol, który powiewa Flaga Dobra to symbol Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”. To wierna przyjaciółka naszych małych podopiecznych i ich rodzin. Podąża wszędzie tam, gdzie króluje dobro.
  • Baloniku, mój malutki Nasze baloniki mają serce, tak jak człowiek. Serce, które powoduje, że czynimy dobro. Przeczytajcie historię najważniejszego symbolu naszego Hospicjum.
  • Wyjątkowe Rosiczki Czy poznaliście nasze Sadzonki Dobra? Zapraszamy was do artykułu, w którym Pani dr hab. inż. Renata Galek, prof. nadzw. z Uniwersytetu Przyrodniczego, opowiada o niezwykłych rosiczkach.
  • Mały Książe Czy zastanawialiście się kiedyś jak treść tej szkolnej lektury, może wyglądać jako prosty, życiowy przewodnik? Nasza Wolontariuszka Aleksandra Morozowicz, przygotowała specjalny wpis.
  • Zostałam Mamą Przeczytajcie wzruszający artykuł naszej Wiceprezes Agnieszki Więckiewicz, o tym jak została Mamą.
  • „Pozwólcie mi odejść w ramionach najbliższych” Taki tytuł nosi książka pod redakcją Krzysztofa Szmyda, Katarzyny Urbaniak i Agnieszki Dytman-Stasieńko. Powstała, aby pokazać, że każde – nawet najkrótsze – życie ma sens. Zapraszamy do lektury!
  • Formuła dobrego zbierania datków Facebook umożliwia zbiórki pieniędzy na rzecz organizacji non-profit. To wspaniała inicjatywa, dzięki której również nasza organizacja może zbierać pieniądze i wydatnie pomagać naszym małym podopiecznym. Jeżeli chcielibyście w ten sposób pomagać, przygotowaliśmy krótki przewodnik jak zorganizować zbiórkę na Facebooku.

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Przeczytaj inne wpisy na blogu

Dzień Dobrych Uczynków

Dzień Dobrych Uczynków

Dzisiaj jest wyjątkowy dzień – Dzień Dobrych Uczynków. Chcę z całego serca podkreślić, jak ważna jest moc dobra, która tkwi w każdym z nas. Nazwa "Formuła Dobra" mówi sama za siebie, prawda? To niepowtarzalna okazja, aby celebrować i podziwiać tę potężną siłę. Czasami...

czytaj dalej
Dzień opiekuna medycznego i rodziny

Dzień opiekuna medycznego i rodziny

Dziś, 14 maja, świętujemy Dzień Opiekuna Medycznego. To dzień, który warto uczcić, bo to właśnie oni są niezastąpieni w opiece nad naszymi bliskimi, zwłaszcza gdy mamy jakieś problemy zdrowotne. Ale pozwól, że dzisiaj spojrzymy na tę rolę z nieco szerszej perspektywy....

czytaj dalej
Gdzie szukać pomocy? – rola specjalistów

Gdzie szukać pomocy? – rola specjalistów

Do kogo zwrócić się o pomoc? W naszym życiu zdarzają się różnego rodzaju kryzysy emocjonalne, zarówno te większe, jak i mniejsze. Często pojawiają się one niespodziewanie, niejednokrotnie pozbawiając nas konkretnych powodów. Istnieje wiele życiowych sytuacji, które...

czytaj dalej
Niezwykła moc obecności

Niezwykła moc obecności

Kiedy spotyka nas jakieś nieszczęście, mierzymy się z trudną sytuacją lub kiedy cierpi ktoś, kogo kochamy, jest nam bardzo ciężko. Ten ciężar wydaje się być czasem nie do uniesienia… Na szczęście nie musimy nieść go sami. Opieka nad dzieckiem z poważną i nieuleczalną...

czytaj dalej