Czy wiecie, że pierwsze udokumentowane użycie flagi miało miejsce w Chinach około III wieku naszej ery? A możecie zastanawialiście się kiedyś, dlaczego flaga Nepalu jest trójspiczasta? Wielu z Was, w rozważaniach o fladze wspomni zapewne tych, którzy oddali za nią życie. Będą wśród nas i tacy, którzy właśnie w tej chwili pomyślą o łopoczących flagach nad stadionami sportowymi lub o banderach podnoszonych na jednostkach pływających. Wszystkich nas, zastanawiających się nad flagami świata, mamy nadzieję, że łączy jedna myśl – flaga to wyjątkowy symbol.
Emocje flagi
Flaga towarzyszyła ludziom od zarania dziejów. W ważnych momentach wzmacniała chęć działania, podkreślała przynależność, przekazywała informację. Powiecie jak to możliwe? Kawałek materiału i drzewiec do zamocowania a niesie tyle treści. To przypatrzcie się kiedyś w skupieniu wybranej fladze, kiedy łopocze na wietrze, wiruje w rękach flagowego, maszeruje wraz ze sportowcami, kłania się z okien domów czy wędruje na szczyt masztu. Poczujecie sami, ile wyraża wtedy emocji. Jak ściska za gardło, kołacze w sercu a bywa, że wyciska łzę. Taka jest i nasza Flaga.
Poznajcie Flagę Dobra
Na białym tle, u jej szczytu, zobaczycie wizerunek dziecka. To symboliczna twarz naszego małego podopiecznego. Wyłania się jakby nieśmiało z barwnego pyłu, który ktoś dmuchnął niechcący strugając kolorowe kredki. Ta specyficzna wizualizacja flagi, to nasz najważniejszy komunikat: „Chcemy kochani nasi podopieczni, abyście byli radośni, a Wasz świat był wypełniony barwami dobrego życia. Będziemy działać pod tą flagą, aby jak najlepiej Wam pomagać”. Przeciwną stronę naszej flagi, zajmuje logo. Poznaliście je w poprzednim artykule. Wiecie więc, że składa się z serca, które budują czerwone kropki, symbolizujące dobre słowa, które zmieniają świat. Na fladze wyeksponowana jest również nazwa naszego hospicjum – „Formuła Dobra”. Poniżej zobaczycie napis: Mobilny Punkt Poboru Dobra. Jeszcze nie wiecie dokładanie czym jest, ale intuicyjnie czujecie, że to miejsce, w którym można zaopatrzyć się w dobro. To właśnie w takim miejscu, zwykle rozpoczyna swoje królowanie nasza Flaga Dobra.
Flagowi
Przez ostatni rok, Flaga Dobra odwiedziła wiele miejsc z Mobilnym Punktem Poboru Dobra. Zatrzymała się w gościnnym Zgorzelcu, uroczym Kłodzku, uroczystym Bolesławcu, przyjaznym Głogowie, świątecznej Oławie, festiwalowym Karpaczu, mineralnym Lwówku Śląskim, odpustowym Krzeszowie. Gościła również na Papieskim Wydziale Teologicznym oraz Politechnice Wrocławskiej. Przez chwilę radośnie powiewała w rękach naszego szefa, dr. Krzysztofa Szmyda, podczas mety biegu od Helu po Halny. Pierwszy raz, 25 października 2017 roku, wniósł ją w swoich silnych rękach, do auli szpitala Ojców Bonifratrów, przy ulicy Traugutta we Wrocławiu, wolontariusz Piotr. Dumnie powiewał Flagą Dobra wolontariusz Jacek, wolontariusz Patryk a po nim Pielęgniarz Piotr oraz wolontariusz Zbigniew. W opiekuńczych rękach naszych Flagowych, gdziekolwiek jest, jakikolwiek Punkt Poboru Dobra inauguruje, czuje się bezpieczna i gotowa wypełnić swoją misję pomagania. A my razem z nią.
Flaga Dobra to symbol Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”. To wierna przyjaciółka naszych małych podopiecznych i ich rodzin. Podąża wszędzie tam, gdzie króluje dobro. Zaproście więc ją do swoich serc, miast, firm, domów. Jest tego warta, bo to naprawdę DOBRA FLAGA.
Pomaganie wyróżnia. Zapraszamy do lektury, w której poznacie historię logo Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”.