Strona główna » Blog » Symbol, który powiewa

Symbol, który powiewa

10 września 2018

Czy wiecie, że pierwsze udokumentowane użycie flagi miało miejsce w Chinach około III wieku naszej ery? A możecie zastanawialiście się kiedyś, dlaczego flaga Nepalu jest trójspiczasta? Wielu z Was, w rozważaniach o fladze wspomni zapewne tych, którzy oddali za nią życie. Będą wśród nas i tacy, którzy właśnie w tej chwili pomyślą o łopoczących flagach nad stadionami sportowymi lub o banderach podnoszonych na jednostkach pływających. Wszystkich nas, zastanawiających się nad flagami świata, mamy nadzieję, że łączy jedna myśl – flaga to wyjątkowy symbol.

Emocje flagi

Flaga towarzyszyła ludziom od zarania dziejów. W ważnych momentach wzmacniała chęć działania, podkreślała przynależność, przekazywała informację. Powiecie jak to możliwe? Kawałek materiału i drzewiec do zamocowania a niesie tyle treści. To przypatrzcie się kiedyś w skupieniu wybranej fladze, kiedy łopocze na wietrze, wiruje w rękach flagowego, maszeruje wraz ze sportowcami, kłania się z okien domów czy wędruje na szczyt masztu. Poczujecie sami, ile wyraża wtedy emocji. Jak ściska za gardło, kołacze w sercu a bywa, że wyciska łzę. Taka jest i nasza Flaga.

Poznajcie Flagę Dobra

Na białym tle, u jej szczytu, zobaczycie wizerunek dziecka. To symboliczna twarz naszego małego podopiecznego. Wyłania się jakby nieśmiało z barwnego pyłu, który ktoś dmuchnął niechcący strugając kolorowe kredki. Ta specyficzna wizualizacja flagi, to nasz najważniejszy komunikat: „Chcemy kochani nasi podopieczni, abyście byli radośni, a Wasz świat był wypełniony barwami dobrego życia. Będziemy działać pod tą flagą, aby jak najlepiej Wam pomagać”. Przeciwną stronę naszej flagi, zajmuje logo. Poznaliście je w poprzednim artykule. Wiecie więc, że składa się z serca, które budują czerwone kropki, symbolizujące dobre słowa, które zmieniają świat.  Na fladze wyeksponowana jest również nazwa naszego hospicjum – „Formuła Dobra”.  Poniżej zobaczycie napis: Mobilny Punkt Poboru Dobra. Jeszcze nie wiecie dokładanie czym jest, ale intuicyjnie czujecie, że to miejsce, w którym można zaopatrzyć się w dobro. To właśnie w takim miejscu, zwykle rozpoczyna swoje królowanie nasza Flaga Dobra.

Flagowi

Przez ostatni rok, Flaga Dobra odwiedziła wiele miejsc z Mobilnym Punktem Poboru Dobra. Zatrzymała się w gościnnym Zgorzelcu, uroczym Kłodzku, uroczystym Bolesławcu, przyjaznym Głogowie, świątecznej Oławie, festiwalowym Karpaczu, mineralnym Lwówku Śląskim, odpustowym Krzeszowie. Gościła również na Papieskim Wydziale Teologicznym oraz Politechnice Wrocławskiej. Przez chwilę radośnie powiewała w rękach naszego szefa, dr. Krzysztofa Szmyda, podczas mety biegu od Helu po Halny. Pierwszy raz, 25 października 2017 roku, wniósł ją w swoich silnych rękach, do auli szpitala Ojców Bonifratrów, przy ulicy Traugutta we Wrocławiu, wolontariusz Piotr. Dumnie powiewał Flagą Dobra wolontariusz Jacek, wolontariusz Patryk a po nim Pielęgniarz Piotr oraz wolontariusz Zbigniew. W opiekuńczych rękach naszych Flagowych, gdziekolwiek jest, jakikolwiek Punkt Poboru Dobra inauguruje, czuje się bezpieczna i gotowa wypełnić swoją misję pomagania. A my razem z nią.

Flaga Dobra to symbol Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”. To wierna przyjaciółka naszych małych podopiecznych i ich rodzin. Podąża wszędzie tam, gdzie króluje dobro. Zaproście więc ją do swoich serc, miast, firm, domów. Jest tego warta, bo to naprawdę DOBRA FLAGA.

Pomaganie wyróżnia. Zapraszamy do lektury, w której poznacie historię logo Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”.

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Przeczytaj inne wpisy na blogu

„Formuły Dobra” – wywiad cz. 2

„Formuły Dobra” – wywiad cz. 2

Zapraszamy do przeczytania kolejnej części wywiadu „Formuły Dobra” Pielęgniarka Ilonka (I): A jak Daniel zareagował na chorobę? Czy mu pani nie powiedziała? Nie, pani mu nie powiedziała na początku... Pielęgniarz Paweł (P): Ja go chyba zabierałem z doktorem, już nie...

czytaj dalej
„Formuły Dobra” – wywiad

„Formuły Dobra” – wywiad

Opieka nad dzieckiem z poważną i nieuleczalną chorobą jest trudne. Na szczęście istnieją takie miejsca jak domowe hospicja dla dzieci. Dzięki temu rodziny otrzymują potrzebne wsparcie. Poznajcie historię Daniela, który zmagał się z chorobą nowotworową. Zapisaliśmy...

czytaj dalej
Dzień Głośnego Czytania

Dzień Głośnego Czytania

Dziś obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który został ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001 roku.  W tym dniu chcemy przypomnieć, jak ważne dla rozwoju dziecka jest czytanie mu na głos. Już od najmłodszych lat dziecko, słuchając czytanej przez...

czytaj dalej
5 sposobów na aktywny wypoczynek

5 sposobów na aktywny wypoczynek

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie korzyści wynikają z aktywnego spędzania wolnego czasu? Może taki rodzaj wypoczynku kojarzy Ci się z obowiązkowymi treningami? Nic bardziej mylnego.

czytaj dalej