Symbol, który powiewa

Czy wiecie, że pierwsze udokumentowane użycie flagi miało miejsce w Chinach około III wieku naszej ery? A możecie zastanawialiście się kiedyś, dlaczego flaga Nepalu jest trójspiczasta? Wielu z Was, w rozważaniach o fladze wspomni zapewne tych, którzy oddali za nią życie. Będą wśród nas i tacy, którzy właśnie w tej chwili pomyślą o łopoczących flagach nad stadionami sportowymi lub o banderach podnoszonych na jednostkach pływających. Wszystkich nas, zastanawiających się nad flagami świata, mamy nadzieję, że łączy jedna myśl – flaga to wyjątkowy symbol.

Emocje flagi

Flaga towarzyszyła ludziom od zarania dziejów. W ważnych momentach wzmacniała chęć działania, podkreślała przynależność, przekazywała informację. Powiecie jak to możliwe? Kawałek materiału i drzewiec do zamocowania a niesie tyle treści. To przypatrzcie się kiedyś w skupieniu wybranej fladze, kiedy łopocze na wietrze, wiruje w rękach flagowego, maszeruje wraz ze sportowcami, kłania się z okien domów czy wędruje na szczyt masztu. Poczujecie sami, ile wyraża wtedy emocji. Jak ściska za gardło, kołacze w sercu a bywa, że wyciska łzę. Taka jest i nasza Flaga.

Poznajcie Flagę Dobra

Na białym tle, u jej szczytu, zobaczycie wizerunek dziecka. To symboliczna twarz naszego małego podopiecznego. Wyłania się jakby nieśmiało z barwnego pyłu, który ktoś dmuchnął niechcący strugając kolorowe kredki. Ta specyficzna wizualizacja flagi, to nasz najważniejszy komunikat: „Chcemy kochani nasi podopieczni, abyście byli radośni, a Wasz świat był wypełniony barwami dobrego życia. Będziemy działać pod tą flagą, aby jak najlepiej Wam pomagać”. Przeciwną stronę naszej flagi, zajmuje logo. Poznaliście je w poprzednim artykule. Wiecie więc, że składa się z serca, które budują czerwone kropki, symbolizujące dobre słowa, które zmieniają świat.  Na fladze wyeksponowana jest również nazwa naszego hospicjum – „Formuła Dobra”.  Poniżej zobaczycie napis: Mobilny Punkt Poboru Dobra. Jeszcze nie wiecie dokładanie czym jest, ale intuicyjnie czujecie, że to miejsce, w którym można zaopatrzyć się w dobro. To właśnie w takim miejscu, zwykle rozpoczyna swoje królowanie nasza Flaga Dobra.

Flagowi

Przez ostatni rok, Flaga Dobra odwiedziła wiele miejsc z Mobilnym Punktem Poboru Dobra. Zatrzymała się w gościnnym Zgorzelcu, uroczym Kłodzku, uroczystym Bolesławcu, przyjaznym Głogowie, świątecznej Oławie, festiwalowym Karpaczu, mineralnym Lwówku Śląskim, odpustowym Krzeszowie. Gościła również na Papieskim Wydziale Teologicznym oraz Politechnice Wrocławskiej. Przez chwilę radośnie powiewała w rękach naszego szefa, dr. Krzysztofa Szmyda, podczas mety biegu od Helu po Halny. Pierwszy raz, 25 października 2017 roku, wniósł ją w swoich silnych rękach, do auli szpitala Ojców Bonifratrów, przy ulicy Traugutta we Wrocławiu, wolontariusz Piotr. Dumnie powiewał Flagą Dobra wolontariusz Jacek, wolontariusz Patryk a po nim Pielęgniarz Piotr oraz wolontariusz Zbigniew. W opiekuńczych rękach naszych Flagowych, gdziekolwiek jest, jakikolwiek Punkt Poboru Dobra inauguruje, czuje się bezpieczna i gotowa wypełnić swoją misję pomagania. A my razem z nią.

Flaga Dobra to symbol Hospicjum Dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”. To wierna przyjaciółka naszych małych podopiecznych i ich rodzin. Podąża wszędzie tam, gdzie króluje dobro. Zaproście więc ją do swoich serc, miast, firm, domów. Jest tego warta, bo to naprawdę DOBRA FLAGA.

Pomaganie wyróżnia. Zapraszamy do lektury, w której poznacie historię logo Hospicjum Dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”.
 

Czytaj więcej z blog

Kontakt

W związku z sytuacją epidemiologiczną informujemy, że biuro Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra” pracuje w trybie zdalnym – zapraszamy do kontaktu telefonicznego  +48 694 589 004 oraz mailowego biuro [at] formuladobra [dot] pl

Stowarzyszenie Medyczne Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”
al. Marcina Kromera 2, 51-163 Wrocław
+ 48 694 589 004
(fax) +48 71 707 24 61
biuro [at] formuladobra [dot] pl
Zapraszamy do naszego biura Pn. – Pt. 7:30 – 15:30

NIP 8943068116, KRS 0000582875
Nr konta: 64 2030 0045 1110 0000 0417 6840
Dla wpłat w EUR: 43 2030 0045 3110 0000 0036 6580. SWIFT GOPZPLPWXXX

Koordynator wolontariatu:
Ewa Janowicz
+48 792 790 109, wolontariat [at] formuladobra [dot] pl

Grupa wsparcia:
Alicja Kaśków
+48 663 355 725, grupa.wsparcia [at] formuladobra [dot] pl

Psycholog hospicjum perinatalnego:
Agnieszka Pasławska
+48 606 406 302, perinatalne [at] formuladobra [dot] pl

Całodobowy dyżur pielęgniarski dla naszych podopiecznych.

W razie nagłej potrzeby dzwoń na nr telefonu:

Numer telefonu
577 651 036

STOWARZYSZENIE MEDYCZNE HOSPICJUM DLA DZIECI DOLNEGO ŚLĄSKA „FORMUŁA DOBRA” z siedzibą przy al. Marcina Kromera 2 we Wrocławiu NIP 8943068116 jest stowarzyszeniem wpisanym w dniu 27.10.2015 do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, sygnatura ant WR.VI NS-REJ.KRS/15821/16/232, numer KRS: 0000582875.

Informację odpowiadającą odpisowi aktualnemu z KRS można pobrać ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości: Wyszukiwarka podmiotów w Krajowym Rejestrze Sądowym

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności:

Polityka prywatności 

Kliknij i wpłać darowiznę

na Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska
Formuła Dobra
Kliknij i wpłać darowiznę

Kliknij i wpłać darowiznę

na Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska
Formuła Dobra