Strona główna » Blog » Symbol, który powiewa

Symbol, który powiewa

10 września 2018

Czy wiecie, że pierwsze udokumentowane użycie flagi miało miejsce w Chinach około III wieku naszej ery? A możecie zastanawialiście się kiedyś, dlaczego flaga Nepalu jest trójspiczasta? Wielu z Was, w rozważaniach o fladze wspomni zapewne tych, którzy oddali za nią życie. Będą wśród nas i tacy, którzy właśnie w tej chwili pomyślą o łopoczących flagach nad stadionami sportowymi lub o banderach podnoszonych na jednostkach pływających. Wszystkich nas, zastanawiających się nad flagami świata, mamy nadzieję, że łączy jedna myśl – flaga to wyjątkowy symbol.

Emocje flagi

Flaga towarzyszyła ludziom od zarania dziejów. W ważnych momentach wzmacniała chęć działania, podkreślała przynależność, przekazywała informację. Powiecie jak to możliwe? Kawałek materiału i drzewiec do zamocowania a niesie tyle treści. To przypatrzcie się kiedyś w skupieniu wybranej fladze, kiedy łopocze na wietrze, wiruje w rękach flagowego, maszeruje wraz ze sportowcami, kłania się z okien domów czy wędruje na szczyt masztu. Poczujecie sami, ile wyraża wtedy emocji. Jak ściska za gardło, kołacze w sercu a bywa, że wyciska łzę. Taka jest i nasza Flaga.

Poznajcie Flagę Dobra

Na białym tle, u jej szczytu, zobaczycie wizerunek dziecka. To symboliczna twarz naszego małego podopiecznego. Wyłania się jakby nieśmiało z barwnego pyłu, który ktoś dmuchnął niechcący strugając kolorowe kredki. Ta specyficzna wizualizacja flagi, to nasz najważniejszy komunikat: „Chcemy kochani nasi podopieczni, abyście byli radośni, a Wasz świat był wypełniony barwami dobrego życia. Będziemy działać pod tą flagą, aby jak najlepiej Wam pomagać”. Przeciwną stronę naszej flagi, zajmuje logo. Poznaliście je w poprzednim artykule. Wiecie więc, że składa się z serca, które budują czerwone kropki, symbolizujące dobre słowa, które zmieniają świat.  Na fladze wyeksponowana jest również nazwa naszego hospicjum – „Formuła Dobra”.  Poniżej zobaczycie napis: Mobilny Punkt Poboru Dobra. Jeszcze nie wiecie dokładanie czym jest, ale intuicyjnie czujecie, że to miejsce, w którym można zaopatrzyć się w dobro. To właśnie w takim miejscu, zwykle rozpoczyna swoje królowanie nasza Flaga Dobra.

Flagowi

Przez ostatni rok, Flaga Dobra odwiedziła wiele miejsc z Mobilnym Punktem Poboru Dobra. Zatrzymała się w gościnnym Zgorzelcu, uroczym Kłodzku, uroczystym Bolesławcu, przyjaznym Głogowie, świątecznej Oławie, festiwalowym Karpaczu, mineralnym Lwówku Śląskim, odpustowym Krzeszowie. Gościła również na Papieskim Wydziale Teologicznym oraz Politechnice Wrocławskiej. Przez chwilę radośnie powiewała w rękach naszego szefa, dr. Krzysztofa Szmyda, podczas mety biegu od Helu po Halny. Pierwszy raz, 25 października 2017 roku, wniósł ją w swoich silnych rękach, do auli szpitala Ojców Bonifratrów, przy ulicy Traugutta we Wrocławiu, wolontariusz Piotr. Dumnie powiewał Flagą Dobra wolontariusz Jacek, wolontariusz Patryk a po nim Pielęgniarz Piotr oraz wolontariusz Zbigniew. W opiekuńczych rękach naszych Flagowych, gdziekolwiek jest, jakikolwiek Punkt Poboru Dobra inauguruje, czuje się bezpieczna i gotowa wypełnić swoją misję pomagania. A my razem z nią.

Flaga Dobra to symbol Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”. To wierna przyjaciółka naszych małych podopiecznych i ich rodzin. Podąża wszędzie tam, gdzie króluje dobro. Zaproście więc ją do swoich serc, miast, firm, domów. Jest tego warta, bo to naprawdę DOBRA FLAGA.

Pomaganie wyróżnia. Zapraszamy do lektury, w której poznacie historię logo Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”.

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Przeczytaj inne wpisy na blogu

Dzień Dobrych Uczynków

Dzień Dobrych Uczynków

Dzisiaj jest wyjątkowy dzień – Dzień Dobrych Uczynków. Chcę z całego serca podkreślić, jak ważna jest moc dobra, która tkwi w każdym z nas. Nazwa "Formuła Dobra" mówi sama za siebie, prawda? To niepowtarzalna okazja, aby celebrować i podziwiać tę potężną siłę. Czasami...

czytaj dalej
Dzień opiekuna medycznego i rodziny

Dzień opiekuna medycznego i rodziny

Dziś, 14 maja, świętujemy Dzień Opiekuna Medycznego. To dzień, który warto uczcić, bo to właśnie oni są niezastąpieni w opiece nad naszymi bliskimi, zwłaszcza gdy mamy jakieś problemy zdrowotne. Ale pozwól, że dzisiaj spojrzymy na tę rolę z nieco szerszej perspektywy....

czytaj dalej
Gdzie szukać pomocy? – rola specjalistów

Gdzie szukać pomocy? – rola specjalistów

Do kogo zwrócić się o pomoc? W naszym życiu zdarzają się różnego rodzaju kryzysy emocjonalne, zarówno te większe, jak i mniejsze. Często pojawiają się one niespodziewanie, niejednokrotnie pozbawiając nas konkretnych powodów. Istnieje wiele życiowych sytuacji, które...

czytaj dalej
Niezwykła moc obecności

Niezwykła moc obecności

Kiedy spotyka nas jakieś nieszczęście, mierzymy się z trudną sytuacją lub kiedy cierpi ktoś, kogo kochamy, jest nam bardzo ciężko. Ten ciężar wydaje się być czasem nie do uniesienia… Na szczęście nie musimy nieść go sami. Opieka nad dzieckiem z poważną i nieuleczalną...

czytaj dalej