Strona główna » Grupa wsparcia

Grupa wsparcia

Hospicjum wciąż jeszcze bardzo często kojarzy się ze śmiercią. Aby przełamać skrót myślowy „hospicjum = śmierć”, zostało podjętych wiele działań, które można zebrać pod wspólnym mianownikiem „Hospicjum to też życie”. A jednak hospicjum to też śmierć… śmierć, która – jak wierzymy – jest częścią życia.

Czy do śmierci dziecka można się przygotować?

Kto popełnił błąd, że moje dziecko umarło?

Czy to moja wina? Jak dalej żyć?

Czy czas leczy rany?

Dlaczego Bóg pozwala na śmierć niewinnych?

To tylko niektóre z pytań, z którymi mierzą się rodzice po śmierci dziecka. Często nie bardzo jest z kim na ten temat pomówić, bo nawet najbliższe osoby uciekają, w mniej lub bardziej elegancki sposób unikają rozmowy na „ten” temat.

Dlatego właśnie organizujemy spotkania Grupy Wsparcia, na którą zapraszamy rodziców, którzy przeżyli śmierć swojego dziecka. Raz w miesiącu uczestniczymy we Mszy św., po której następuje druga (dwugodzinna) część spotkania, moderowana przez naszych hospicyjnych psychologów (można uczestniczyć tylko w drugiej części spotkania – bez Mszy św.). W gronie ludzi, którzy mają za sobą podobne doświadczenie, łatwiej mówić o śmierci, o przeżywanym bólu, o niezrozumieniu, o nadziejach, o lękach i o przeżywaniu żałoby.

W spotkaniach mogą uczestniczyć zarówno rodzice, których dzieci były pod opieką Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska, jak wszyscy inni, którzy w różnych okolicznościach życia stracili swoje dzieci.

Jeżeli chciałbyś/ chciałabyś uczestniczyć w takich spotkaniach, proszę skontaktuj się z nami.

Szczegółowych informacji udziela i zapisy prowadzi:

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Program spotkania:

}

godzina 15:00

Msza św. w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła przy ul. Katedralnej 4

}

godzina 16:00

Spotkanie w sali Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej – ul. Katedralna 4

}

ok. godziny 18:00

Zakończenie spotkania.