Strona główna » Podaruj 1,5% swojego podatku na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci

Podaruj 1,5% swojego podatku na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP) - przekaż nam 1,5 procenta swojego podatku

Zostań Bohaterem Formuły Dobra
KRS: 0000 582875

1,5% naprawdę pomaga

Każda wyprawa zaczyna się od przygotowań. Zapraszamy do dobrego początku, do przekazania 1,5% podatku Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”. Te środki pomagają naszym podopiecznym i ich rodzinom.

Jak pomagamy?

Nasze Hospicjum pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom, które podczas opieki przebywają w swoich domach oraz członkom ich rodzin. Pacjenci korzystają z całodobowej pomocy medycznej, jak również psychologicznej, socjalnej, rehabilitacyjnej i duchowej. Prowadzimy hospicjum perinatalne, czyli miejsce, gdzie otrzymują pomoc rodziny, które na etapie ciąży dowiedziały się o nieuleczalnej chorobie swojego dziecka. Organizujemy wsparcie dla rodzeństwa naszych podopiecznych. Działa u nas grupa wsparcia dla rodzin w żałobie. Każda złotówka pozyskana z 1,5% podatku to pomoc dla konkretnego dziecka i jego bliskich – sprzęt medyczny, leki, rehabilitacja. Dziś korzysta ze wsparcia Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska ponad 125 rodzin z terenu całego województwa.

Przekazanie 1,5% podatku w prostych krokach

Tegoroczne zeznanie podatkowe, w przypadku kiedy chcemy przekazać nasze 1,5% podatku na rzecz wybranej organizacji pomocowej, być może będzie wymagało od nas weryfikacji, uzupełnienia danych lub dodatkowego działania. Przygotowaliśmy więc kilka prostych rad, jak w prostych krokach pomóc naszym małym podopiecznym.

Jeśli rozliczasz PIT-37 lub PIT-38

Twój przygotowany przez Urząd Skarbowy e-PIT będzie dostępny w serwisie podatki.gov.pl. Wejdź na stronę podatki.gov.pl, wybierz Twój e-PIT i w odpowiednią rubrykę wpisz nasz numer KRS: 0000 582875.

Jeśli jesteś na emeryturze lub pobierasz rentę

W Twoim wypadku rozlicza Cię właściwy organ emerytalno-rentowy (np. ZUS) wystawiając PIT 40A. Aby więc przekazać nam 1,5% podatku, możesz to zrobić w dwojaki sposób:

Wypełnij PIT OP wpisując w odpowiednim miejscu formularza nasz numer KRS: 0000 582875 i złóż formularz w swoim Urzędzie Skarbowym.

Wypełnij PIT OP wpisując w odpowiednim miejscu formularza nasz numer KRS: 0000 582875 i złóż formularz za pośrednictwem serwisu podatki.gov.pl.

Prosimy, pamiętaj. Jeśli rozliczasz się samodzielnie, w odpowiednim miejscu zeznania podatkowego wpisz nasz numer KRS: 0000 582875. Pomaganie jest takie proste!

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.