O nas

Jesteśmy Hospicjum domowym zapewniającym holistyczną opiekę dzieciom nieuleczalnie – terminalnie chorym, również tym jeszcze nienarodzonym. Nasz zespół to ponad 120 osób, m. in. personel medyczny, psychologowie, osoby duchowne, które mają wieloletnie doświadczenie w opiece nad pacjentami hospicjum, a także ich rodzicami i rodzeństwem. Działalność leczniczą prowadzimy od kwietnia 2016 roku.

W chwili obecnej opiekujemy się ponad 140 małymi pacjentami z Dolnego Śląska i jesteśmy największą jednostką tego typu w województwie. Ze względu na duży obszar naszego działania zorganizowaliśmy sieć filii – działających m.in. dla regionów Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Zgorzelca, Kłodzka, Chojnowa, Świebodzic i Legnicy – zapewniających bezpieczeństwo i krótki czas dojazdu do dzieci mieszkających w dużej odległości od Wrocławia.

Wspólnie ze szpitalami dolnośląskimi m.in. Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu i Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym we Wrocławiu prowadzimy hospicjum perinatalne – miejsce, gdzie otrzymują pomoc rodziny, które w czasie ciąży dowiedziały się o nieuleczalnej chorobie swojego dziecka.

O nas – w Polskim Języku Migowym (PMJ)

Zarząd 

dr n. med. Krzysztof Szmyd

dr n. med. Krzysztof Szmyd

Prezes Zarządu i Kierownik Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska

Specjalista pediatra oraz specjalista medycyny paliatywnej. Absolwent Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich. W 2003 roku obronił tytuł doktora nauk medycznych. Od 2003 roku związany z hospicjum dla dzieci, a od 2006 roku kierownik hospicjum dziecięcego. Od 1996 roku pracuje w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Laureat wielu prestiżowych nagród. Zajął I miejsce w konkursie „Profesjonaliści Forbesa 2013 – Zawody Zaufania Publicznego” w kategorii lekarz w województwie dolnośląskim. W 2016 roku otrzymał wyróżnienie w X edycji konkursu Akcja Akacja, Akcja Dąb – Niezwykli Dolnoślązacy 2016, a w 2017 roku otrzymał nagrodę Prezydenta Wrocławia. Autor wielu publikacji naukowych prezentowanych na konferencjach krajowych oraz międzynarodowych.

Moje dobre słowa: „Odbiorę Wam serce kamienne, a dam Wam serce z ciała.” – (Ez.36)

Anna Gil-Gumowska

Anna Gil-Gumowska

Wiceprezes Zarządu, Psycholog

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku psychologia oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Humanistycznym SWPS we Wrocławiu w zakresie psychoonkologii oraz interwencji kryzysowej. Doświadczenia w opiece paliatywnej zdobywała  od 2010 roku. Z hospicjum dla dzieci związana od samego początku. Obecnie w trakcie zdobywania certyfikatu terapeuty w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej, ukończyła kurs podstawowy i zaawansowany terapii systemowej.

Moje dobre słowa: „Jeśli cel przyświeca, sposób musi się znaleźć.” – Andrzej Sapkowski

Piotr Szota

Piotr Szota

Wiceprezes Zarządu

Absolwent Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Na Wydziale Nauk o Zdrowiu uzyskał tytuł magister pielęgniarstwa. Specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa opieki paliatywnej. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał na oddziałach internistycznym, neurologicznym, bloku operacyjnym oraz w hospicjum dla dorosłych. Z hospicjum dla dzieci związany od 2013 roku.

Moje dobre słowa: „Uśmiechnij się!”

Lekarze

Mirosław Castelli

Mirosław Castelli

Lekarz

Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu i Wyższej Szkoły Biznesu NLU. Chirurg z 30 letnim doświadczeniem w lecznictwie zamkniętym oraz POZ. Ukończył kurs medycyny paliatywnej oraz specjalistyczne kursy z zakresu usg, epidemiologii, racjonalnej antybiotykoterapii i zakażeń szpitalnych.

Moje dobre słowa: „Nie odkładaj niczego na później!”

Agnieszka Jalowska

Agnieszka Jalowska

Lekarz

Lekarz, specjalista pediatrii i neonatologii oraz medycyny paliatywnej. Pracuje w Klinice Neonatologii w  Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Zaangażowana w pracę zespołu perinatalnej opieki paliatywnej. Koordynator Hospicjum Perinatalnego. Absolwentka Podyplomowych Studiów z Bioetyki.

Moje dobre słowa: „Jeżeli istnieje sposób, by zrobić coś lepiej… znajdę go” Thomas A. Edison

Dorota Bojanowska – Mikuła

Lekarz, filia Wałbrzych

Absolwentka Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Lekarz pediatrii, po kursie medycyny paliatywnej dr Orońskiej, w trakcie specjalizacji z neurologii dziecięcej. Pracuje w szpitalu w Wałbrzychu, POZ w Świebodzicach. Z Hospicjum związana od 2018 roku.

Moje dobre słowa: „Dzieci są moim motorem i siłą napędową. Bez nich życie nie ma smaku ani koloru.”

Barbara Czyszczoń-Kwaśnik

Lekarz

Absolwentka Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu na wydziale lekarskim, specjalizacja: II stopnia z pediatrii, I stopnia z anestezjologii i intensywnej terapii. Posiada 31 lat pracy w szpitalnictwie zamkniętym, z czego 5 lat na oddziale noworodków oraz 26 lat na OIOM chirurgii dziecięcej oraz 4 letnie doświadczenie w hospicjum dla dzieci.

Moje dobre słowa: „Cokolwiek czynisz, czyń z miłością.” – Owidiusz

Beata Kowalczyk

Lekarz

Absolwentka Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu na wydziale lekarskim, specjalizacja z medycyny paliatywnej (2014) oraz specjalizacja z medycyny rodzinnej (2008). Od 2003 lekarz podstawowej opieki medycznej. W latach 2009 – 2016 lekarz domowego hospicjum dla dzieci (Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci), a od 2016 – lekarz w Stowarzyszeniu Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska. Uczestniczka licznych konferencji naukowych związanych z medycyną paliatywną.

Moje dobre słowa: „Niekiedy wystarczy tylko obecność” – autor nieznany

dr n. med. Jacek Polański

Lekarz

Absolwent Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich na wydziale lekarskim, specjalista chorób wewnętrznych i medycyny paliatywnej. W 2017 roku obronił tytuł doktora nauk medycznych w dziedzinie medycyny paliatywnej. Posiada 17 lat doświadczeń w zawodzie lekarza. Interna od 10 lat, hospicjum dziecięce od 7 lat, poradnia paliatywna od 2 lat.

Moje dobre słowa: „Pewnego dnia sposób, w jaki mówimy do dzieci, stanie się ich własnym głosem. Bądźmy zatem uważni.” – Peggy O’Mara

Elżbieta Wojciechowska

Lekarz

Absolwentka Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu na wydziale lekarskim, specjalizacja – lekarz chorób wewnętrznych i specjalista medycyny ratunkowej. Posiada 7 lat doświadczenia w hospicjum domowym dla dzieci oraz 25 lat doświadczenia w zawodzie lekarza (przychodnia, pogotowie ratunkowe, szpital).

Moje dobre słowa: „Ora et labora” (łac. módl się i pracuj) – św. Benedykt

Kamila Zyzak

Lekarz

Absolwentka Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, posiada pierwszy stopień specjalizacji pediatrii. Od 2009 roku pracuje na oddziale zakaźnym dla dzieci, a od 2014 – w przychodni POZ. Od roku związana z hospicjum dla dzieci. Ukończyła m. in. kursy ze szczepień, z pierwszej pomocy noworodków. Autorka artykułów naukowych o toksoplazmozie wrodzonej i promienicy.

Moje dobre słowa: „Z całego serca Bogu zaufaj, nie polegaj na swoim rozsądku, myśl o Nim na każdej drodze, a On twe ścieżki otwiera.” – Prz 3,5-6

Beata Kociuba

Lekarz, filia Jelenia Góra

Absolwentka Akademii Medycznej im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Ukończyła specjalizację z medycyny rodzinnej, specjalizację I stopnia w dziedzinie pediatrii oraz specjalizację w dziedzinie rehabilitacji medycznej. Posiada wieloletnie doświadczenie w przychodni POZ oraz na oddziale rehabilitacji dziecięcej i rehabilitacji pulmonologicznej.

Moje dobre słowa: „Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.” – G. Bernard Shaw

Katarzyna Rzepka-Dawiskiba

Lekarz, filia Jelenia Góra

Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej, posiada tytuł specjalisty w dziedzinie medycyny rodzinnej oraz pierwszy stopień specjalizacji w zakresie pediatrii. Ma 5-letnie doświadczenie zawodowe na oddziale pulmonologicznym dziecięcym, 15-letnie doświadczenie w przychodni POZ. W hospicjum dla dzieci pracuje od 2011 roku.

Moje dobre słowa: „Dwa szczęścia są na świecie, jedno małe – być szczęśliwym, drugie wielkie – uszczęśliwiać innych.” – J. Tuwim

Aleksandra Mazur

Lekarz, filia Wałbrzych

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, który ukończyła z wyróżnieniem, w trakcie specjalizacji z pediatrii. Obecnie pracuje w Oddziale Pediatrycznym Specjalistycznego Szpitala im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu.

Moje dobre słowa: „Dobrze jest żyć, ale jeszcze lepiej żyć dobrze.” – Sokrates

Dorota Słoniewska-Kudłacik

Lekarz, filia Wałbrzych

Absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie. Posiada pierwszy stopień specjalizacji w zakresie pediatrii oraz jest w trakcie specjalizacji z medycyny paliatywnej. Ukończyła kursy: „Podstawy opieki paliatywnej”, „Kurs dla lekarzy pracujących w jednostkach medycyny paliatywnej”, „Problemy psychologiczne, duchowe, socjalne i etyczne w opiece paliatywnej, zasady diagnostyki i leczenia bólu”. Odbyła praktykę kliniczną w zakresie opieki na dziećmi w Warszawskim Hospicjum dla Dzieci. Posiada 21 lat doświadczenia zawodowego. Z hospicjum dla dzieci związana od 5 lat.

Moje dobre słowa: „Przejdziemy przez ten most razem, kiedy do niego dotrzemy.”

Izabela Kurzyńska

Lekarz, filia Zgorzelec

Absolwentka Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich na wydziale lekarskim, specjalizacja pediatria, medycyna rodzinna. Lekarz w poradni opieki zdrowotnej. Cyklicznie uczęszcza na kursy i szkolenia z medycyny rodzinnej oraz paliatywnej. Od 30 lat w zawodzie, a w hospicjum dziecięcym od 5 lat.

Moje dobre słowa: „Dobre słowo leczy smutek.” – Meander

Pielęgniarki i pielęgniarze

Barbara Rabska

Barbara Rabska

Pielęgniarka

Ukończyła Liceum Medyczne oraz zdobyła licencjat z pedagogiki specjalnej. Posiada 25 lat doświadczenia zawodowego w tym w pediatrycznej opiece paliatywnej. Absolwentka wielu specjalistycznych dokształcających kursów zawodowych.

Moje dobre słowa: „Dobre słowa są plastrem miodu, słodyczą dla gardła, lekiem dla ciała.” – Prz. 16.24

Piotr Kaśków

Pielęgniarz

Posiada licencjat z pielęgniarstwa. Ukończył kurs podstawowy z opieki paliatywnej oraz specjalistyczny kurs z opieki paliatywnej ze stażem w Warszawskim Hospicjum dla Dzieci. Jego doświadczenia zawodowe związane są hospicjum dla dorosłych we Wrocławiu oraz oddziałem intensywnej terapii dziecięcej. Od 2009 r. pracuje w hospicjum dla dzieci.

Moje dobre słowa: „W życiu budujmy mosty, nie mury.” – Envera Djulimana i Lillian Hjorth

Iwona Kubicz

Pielęgniarka

Pielęgniarka dyplomowana oraz magister socjologii, psychoonkolog. Obecnie w trakcie specjalizacji z opieki paliatywnej. Od 24 lat w zawodzie pielęgniarki, a od 15 lat w hospicjum dla dzieci. Ukończyła prestiżowe kursy opieki paliatywnej dla dzieci pod kierunkiem prof. Rubena Bilda oraz kurs kwalifikacyjny z opieki paliatywnej.

Moje dobre słowa: „Dobrem trzeba się dzielić, żeby się mnożyło.” – autor nieznany

Ilona Kulik

Pielęgniarka

Posiada wykształcenie średnie pielęgniarskie. Obecnie w trakcie specjalizacji z pielęgniarskiej opieki paliatywnej. Ma 10-letnie doświadczenie na oddziale chemioterapii dziennej, 2-letnie doświadczenie na oddziale intensywnej terapii dziecięcej oraz 6-letnie doświadczenie w pracy w hospicjum dla dzieci.

Moje dobre słowa: „Być zadowolonym z tego, co się posiada, to największe i nienaruszalne bogactwo.” – Cyceron

Grzegorz Łubkowski

Pielęgniarz, filia Jelenia-Góra

Absolwent Akademii Medycznej w Lublinie z licencjatem pielęgniarstwa. Ukończył kurs kwalifikacyjny z anestezjologii i intensywnej opieki. Obecnie w trakcie specjalizacji z anestezjologii i intensywnej opieki. Pracuje w OAiT w WCSKJ w Jeleniej Górze.

Moje dobre słowa: „Co ma być to będzie, a jak już będzie, to trzeba się z tym zmierzyć.”

Krystyna Otlewska

Pielęgniarka

Absolwentka Medycznego Studium Zawodowego w Gdyni. Ukończyła również 3 letnie studia wyższe na kierunku administracja, w zakresie prawo i administracja publiczna oraz studia podyplomowe w zakresie Zarządzanie Jednostkami Opieki Zdrowotnej. Ma w swoim dorobku liczne kursy dokształcające w zakresie opieki paliatywnej nad dziećmi. Od 2005 roku związana z hospicjum dla dzieci.

Moje dobre słowa: „Żyć takim samym życiem, wciąż od nowa, przez wieczność.” – Nietzsche

Katarzyna Rudnicka

Pielęgniarka

Ukończyła Liceum Medyczne na wydziale pielęgniarstwa. Posiada specjalizację z dziedziny anestezjologii i intensywnej terapii. Ukończyła kurs z wykonywania i interpretacji zapisu EKG. Posiada 7 letnie doświadczenie na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii oraz 7 letnie doświadczenie jako pielęgniarka ambulatoryjna.

Moje dobre słowa: „Natychmiast – to najlepszy czas na czynienie dobra.” – św. Katarzyna z Sieny

Irena Senderowska

Pielęgniarka

Magister pielęgniarstwa z 28 letnim doświadczeniem zawodowym. Ukończyła kurs podstawowy i kwalifikowany z opieki paliatywnej. Wykładowca w Studium Medycznym, gdzie prowadziła wykłady z opieki paliatywnej. Uczestniczka wielu konferencji i warsztatów na temat opieki paliatywnej.
Od 13 lat związana z hospicjum dla dzieci.

Moje dobre słowa: „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj.” – List do Rzymian 12, 21

Paweł Szlaga

Pielęgniarz

Absolwent studiów wyższych licencjackich na kierunku pielęgniarstwo. Posiada 4 lata doświadczenia na oddziale intensywnej terapii dziecięcej oraz 7 lat doświadczenia w hospicjum dla dzieci. W swoim dorobku ma również ukończony kurs reanimacji.

Moje dobre słowa: „Nie trzeba być katolikiem, żeby być dobrym człowiekiem” – ks. Jan Kaczkowski

Iwona Wilczyńska

Pielęgniarka

Absolwentka studiów wyższych licencjackich w Wyższej Szkole Medycznej w Legnicy. Ukończyła specjalizację z pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki oraz posiada kursy kwalifikacyjne w różnych dziedzinach między innymi opieki długoterminowej. Posiada wieloletnie doświadczenie jako pielęgniarka anestezjologiczna na oddziale intensywnej opieki medycznej noworodków i dzieci starszych.

Moje dobre słowa: „Ofiarować, oznacza dawać drugiemu to, co wolałoby się zatrzymać dla siebie” – autor nieznany

Monika Wołowiec

Pielęgniarka

Magister pielęgniarstwa z 25-cio letnim doświadczeniem; specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa  epidemiologicznego, ukończyła Managerskie Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Posiada kurs kwalifikacyjny w zakresie „Pielęgniarstwo paliatywne dla pielęgniarek” oraz kurs kwalifikacyjny w dziedzinie „Pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywna opieka dla pielęgniarek”. Od 2021 roku związana jest z Hospicjum „Formuła Dobra”. Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywa również w oddziale Immunologii, Przeszczepiania Szpiku i Terapii Genowej w Klinice Przylądek Nadziei.

Moje dobre słowa: „Dopiero gdy o słońcu pomyślę, zajaśnieje ma dusza.

Dopiero gdy zajaśnieje ma dusza, ziemia stanie się gwiazdą.

Dopiero gdy ziemia stanie się gwiazdą, będę prawdziwym człowiekiem.”

Klaudia Woźniak

Pielęgniarka

Absolwentka studiów wyższych licencjackich na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Ukończyła kurs z pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki oraz z wykonywania i interpretowania zapisu EKG. Posiada wieloletnie doświadczenie jako pielęgniarka w żłobku, anestezjologiczna a także pielęgniarka ambulatoryjna.

Moje dobre słowa: „Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.” – Antoine de Saint – Exupery

Marta Kliczkowska

Pielęgniarka, filia Jelenia Góra

Magister pielęgniarstwa ze specjalizacją pielęgniarstwo neonatologiczne. Ukończyła liczne kursy kwalifikacyjne: pielęgniarstwo opieki paliatywnej, pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywnej opieki. Posiada doświadczenie zdobyte na oddziale intensywnej terapii dziecięcej oraz oddziale neonatologicznym z pododdziałem terapii noworodka. W hospicjum dziecięcym od 2011.

Moje dobre słowa: „Nie próbuj. Rób albo nie rób, nie ma próbowania!” – Mistrz Yoda

Adam Kliczkowski

Pielęgniarz, filia Jelenia Góra

Magister pielęgniarstwa ze specjalizacją pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywna opieka. Ukończył kurs kwalifikacyjny z opieki paliatywnej. Posiada doświadczenie zdobyte na oddziale intensywnej terapii szpitala MSWiA we Wrocławiu czy na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej. Zdobywał również doświadczenia za granicą jako tzw. nurse on call oraz w opiece nad seniorami. Od 2015 roku związany z hospicjum dla dzieci.

Moje dobre słowa: „Always look on the bright side of life.” – Monty Python

Marzena Kujda

Pielęgniarka, filia Kłodzko

Ukończyła liceum medyczne ze specjalizacją pielęgniarstwo opieki paliatywnej. Posiada
również w swoim dorobku kurs kwalifikacyjny pielęgniarstwa opieki długoterminowej oraz pielęgniarstwa opieki paliatywnej. Posiada 18 lat doświadczeń zawodowych związanych z opieką paliatywną. Od 8 lat związana z hospicjum dla dzieci.

Moje dobre słowa: „To jak widzisz świat, świadczy o tym, kim jesteś, co myślisz oraz co jest dla Ciebie ważne.” – autor nieznany

Iza Torba

Pielęgniarka, filia Wałbrzych

Posiada wykształcenie średnie medyczne ze specjalizacją z pielęgniarstwa opieki paliatywnej. Ukończyła również warszawski kurs z opieki paliatywnej nad dzieckiem oraz kursy kwalifikacyjne z zakresu: szczepienia, pielęgniarstwo rodzinne, RKO, żywienie enteralne i pareenteralne, leczenie ran. Posiada 30-letnie doświadczenie zawodowe w tym na oddziale noworodkowym, oddziale patologii noworodka i wcześniaka, w poradni dziecięcej, punkcie szczepień, w hospicjum dla dorosłych oraz hospicjum dla dzieci.

Moje dobre słowa: „Wiem, że jestem potrzebna, że ktoś na mnie czeka, że to, co robię, ma sens.” – Izabela Torba

Roksana Wesołowska

Pielęgniarka, filia Wałbrzych

Ukończyła liceum medyczne oraz specjalizację z opieki paliatywnej. Posiada również w swoim dorobku kurs kwalifikacyjny z pediatrycznej opieki paliatywnej oraz kurs kwalifikacyjny z leczenia ran. Ma na swoim koncie 3 lata doświadczeń na oddziale ratunkowym oraz 13 lat w hospicjum dla dorosłych. Od 4 lat związana z hospicjum dla dzieci.

Moje dobre słowa: „W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.” – Vivian Green

Beata Wojdyło

Pielęgniarka, filia Zgorzelec

Ukończyła medyczne studium zawodowe w Legnicy na kierunku pielęgniarstwo. Posiada w swoim dorobku liczne zawodowe kursy dokształcające takie jak: ratownictwo dla pielęgniarek, opieka paliatywna, anestezjologia, terapia bólu u dorosłych, EKG, szczepienia, endoskopia, przetaczanie krwi i krwiopodobnych, RKO. W zawodzie jest aktywna 23 lata. Z hospicjum dziecięcym związana od 6 lat.

Moje dobre słowa: „Nie bój się odnaleźć szczęścia, nawet gdybyś musiał szukać go w ziarnkach piasku na plaży.” – Autor nieznany

Psycholodzy

Dorota Błażewicz

Dorota Błażewicz

Psycholog, Grupa Wsparcia

Absolwentka filozofii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz psychologii na Uniwersytecie SWPS. Ukończyła również podyplomowe studia  z zakresu neuropsychologii na SWPS, Przygotowanie Pedagogiczne na DSW oraz Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej  prowadzoną przez Krakowskie Centrum Psychodynamiczne. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w poradni zdrowia psychicznego, w psychiatrii środowiskowej, w hospicjum stacjonarnym i domowym dla dorosłych.

Moje dobre słowa: „Trudny czas, straszny czas – mawiają ludzie. Lecz czas to my! Taki jest nasz czas, jacy my jesteśmy!” – św. Augustyn

Alicja Kaśków

Alicja Kaśków

Psycholog

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku psychologia na Uniwersytecie Wrocławskim. Psychoterapeuta w trakcie szkolenia w nurcie integratywnym z przewagą nurtu systemowego. Obecnie także w trakcie kursu terapii środowiskowej dzieci i młodzieży. Ukończyła liczne szkolenia dot. pomocy psychologicznej, interwencji kryzysowej i różnych form wsparcia psychologicznego. W obszarze zawodowym interesuje się szczególnie psychologiczną opieką okołoporodową, tematem straty i żałoby, aspektem relacyjnym przeżywanych trudności oraz psychosomatyką. Od początku swoją ścieżkę zawodową związała z hospicjum dziecięcym. Najpierw jako wolontariuszka, a następnie jako psycholog pracuje z nieuleczalnie chorymi dziećmi i ich rodzinami od 2009 roku.

Moje dobre słowa: „Mamy dwoje uszu i jedne usta. Możemy zatem więcej słuchać mówić mniej.”

Agata Ostrasz

Psycholog

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku psychologia. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu przygotowania pedagogicznego oraz kurs I-ego stopnia integracji sensorycznej. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwoju.

Moje dobre słowa: „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” – Jan Paweł II

Agnieszka Waniczek

Psycholog, filia Jelenia Góra; obecnie na urlopie macierzyńskim

Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II na Wydziale Nauk Społecznych, Instytut Psychologii. Obecnie w trakcie czteroletniego kursu psychoterapii poznawczo behawioralnej w Szkole Psychoterapii Centrum CBT-EDU. Jest również absolwentką kwalifikacyjnych studiów podyplomowych przygotowania pedagogicznego na Uniwersytecie Wrocławskim czy semestralnego stypendium Programu Erasmus na Technische Universität Chemnitz.

Moje dobre słowa: „Jeśli nauczymy się śmiać z samych siebie, nigdy nie zabraknie nam rozrywki.” – Jan Budziaszek

Fizjoterapeuci

Adrianna Solińska

Fizjoterapeuta

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Ukończyła istotne dla zawodu kursy takie jak: met. PNF (Proprioceptive Neuromuscular Facilitation), met. PNF w pediatrii, kinesiotapingu oraz inne. Od 2007 roku pracuje w Dolnośląskim Centrum Transplantacji Komórkowej z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku – pracuje bezpośrednio z pacjentem onkologicznym. Z hospicjum dziecięcym współpracuje od wielu lat.

Moje dobre słowa: „Szczęście nie ma wzorca. Pochodzi ono z naszych działań.” – Dalai Lama

Agnieszka Wereszczyńska

Fizjoterapeuta

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na wydziale rehabilitacji ruchowej. Posiada w swoim dorobku specjalistyczny kurs „Jak rozmawiać z pacjentem i jego rodziną w opiece paliatywnej”. Brała udział w szkoleniach z kinezjologii, kinesiology taping, met. Halliwick, met. PNF, metoda Mc Kenzie, w warsztatach terapii manualnej. Posiada doświadczenie w pracy na oddziale nefrologii i chirurgii dziecięcej, specjalistycznym zakładzie profilaktyczno-leczniczym PROVITA, w niepublicznym zakładzie opieki zdrowotnej Ottoprodent, w Luxmed. Od wielu lat związana z hospicjum dla dzieci.

Moje dobre słowa: „W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, a o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.” – Mahatma Ghandi

Hospicjum perinatalne

Agnieszka Jalowska

Agnieszka Jalowska

Lekarz, Hospicjum perinatalne

Lekarz, specjalista pediatrii i neonatologii oraz medycyny paliatywnej. Pracuje w Klinice Neonatologii w  Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Zaangażowana w pracę zespołu perinatalnej opieki paliatywnej. Koordynator Hospicjum Perinatalnego. Absolwentka Podyplomowych Studiów z Bioetyki.

Moje dobre słowa: „Jeżeli istnieje sposób, by zrobić coś lepiej… znajdę go” Thomas A. Edison

Agnieszka Pasławska

Agnieszka Pasławska

Psycholog, Hospicjum perinatalne

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, na wydziale Zarządzania i Informatyki, a także absolwentka Uniwersytetu SWPS w Warszawie na kierunku Psychologia ze specjalnością Psychologia Kliniczna i Zdrowia. Ukończyła studia podyplomowe Psychotraumatologia prowadzone przez SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny w Warszawie oraz szkolenie „Psychologia traumy dzieci i młodzieży. Diagnoza zaburzeń po traumie”.  Absolwentka VII edycji Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Szkoły Wolontariatu Hospicyjnego Fundacji Hospicyjnej. W 2010 roku za działania na rzecz wolontariatu hospicyjnego otrzymała tytuł Niezwykłej Dolnoślązaczki, nadawany przez Dolnośląską Federacja Organizacji Pozarządowych.

Moje dobre słowa: „All we are given is possibilities – to make ourselves one thing or another.” – José Ortega y Gasset

Katarzyna Urbaniak

Katarzyna Urbaniak

Pielęgniarka, Hospicjum perinatalne

Ukończyła Studium dla Położnych w 1996 r. Od 1997 roku pracuje jako położna na oddziale noworodkowym, obecnie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistyczny przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu. W 2000 roku skończyła studia pedagogiczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze, a w 2006 roku studia nauk o rodzinie na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Po ukończeniu studiów w 2011 na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie została terapeutą wczesnej interwencji. Od 4 lat współpracuje z hospicjum perinatalnym działającym przy Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska.

Moje dobre słowa: „Najpiękniejszym prezentem Boga jest drugi człowiek. Jak ważne jest po prostu BYĆ”.

Kapelan

Tomasz Filinowicz

Tomasz Filinowicz

Kapelan

Magister teologii, który święcenia kapłańskie przyjął w 2008 roku. Duszpasterz Niesłyszących i Niewidomych Archidiecezji Wrocławskiej. W roku 2009 był związany z Hospicjum Domowym Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Oławie, a w latach 2008-2011 kapelan w hospicjum dziecięcym.  Nauczyciel religii w ośrodku dla dzieci niesłyszących i ośrodku dla dzieci niewidomych. Pełnił również w latach 2011-2014 funkcję kapelana w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym s. Boromeuszek we Wrocławiu.

Moje dobre słowa: „Wystarczy Ci mojej łaski, moc bowiem w słabości się doskonali.” – 2Kor, 12, 1-13

Zespół administracyjny

Ewa Janowicz

Ewa Janowicz

Koordynator wolontariatu, Specjalista ds. komunikacji społecznej

Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych na Wrocławskim Uniwersytecie, magister socjologii ze specjalnością służby socjalne. Ukończyła kurs wychowawców wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Uczestniczyła w kursach i szkolenia dotyczących pisania projektów, rekrutacji oraz zarządzania projektami związanymi z młodzieżą i osobami z niepełnosprawnością zgodnie z wytycznymi POKL i EFS. Od początku drogi zawodowej związana z organizacjami pozarządowymi, w Hospicjum od 2019 roku.

Moje dobre słowa: „Dobrzy ludzie są szczęśliwi!” – Sokrates

Dorota Mazur

Dorota Mazur

Specjalista ds. fundraisingu, Pełnomocnik Zarządu; obecnie na urlopie macierzyńskim

Absolwentka Ekonomii na wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, studiów podyplomowych z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy na Politechnice Wrocławskiej, kursów z zakresu systemu zarządzania jakością ISO 9001 oraz zarządzania jednostkami ochrony zdrowia. Od 2005 r. związana z publicznym sektorem służby zdrowia, a od lutego 2019 r. z Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska, zajmuje się pozyskiwaniem zewnętrznych źródeł finansowania. Koordynator rehabilitacji dziecięcej oraz akcji „Wizyta dla Hospicjum”.

Moje dobre słowa: „Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali.” – Jan Paweł II

Agnieszka Prejbisz

Agnieszka Prejbisz

Specjalista ds. sprzętu medycznego i rozliczeń

Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz absolwentka studiów podyplomowych na UE. Od 2002 roku zdobywała doświadczenie w strukturach księgowości firm związanych z rynkiem komercyjnym, a od 2013 roku pracuje w zakresie księgowości oraz zamówień sprzętu medycznego i materiałów medycznych dla hospicjum. 

Skuteczny negocjator i specjalista w zakresie budowania relacji międzyludzkich.

Moje dobre słowa: „Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie.” – Henryk Sienkiewicz

Agnieszka Więckiewicz

Agnieszka Więckiewicz

Specjalista ds. bhp, Specjalista ds. administracyjnych

Absolwentka Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej Politechniki Szczecińskiej oraz studiów podyplomowych z zarządzania kapitałem ludzkim i społecznym na Uniwersytecie Wrocławskim, a także studiów podyplomowych z bezpieczeństwa i higieny pracy na Politechnice Wrocławskiej. Absolwentka XII edycji Programu Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Posiada doświadczenia zawodowe związane z pracą w administracji rządowej w województwie oraz pracą w Ośrodku Badań Podstawowych Projektów i Wdrożeń Ochrony Środowiska i Biotechnologii „OIKOS” Sp. z o.o.  Od 2011 związana z hospicjum dla dzieci – najpierw jako wolontariuszka, potem jako kierownik biura hospicjum, w latach 2015-2019 wiceprezes zarządu Hospicjum dla Dzieci „Formuła Dobra”.

Moje dobre słowa: „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.” – ks. Jan Twardowski

Katarzyna Kotowska

Katarzyna Kotowska

Specjalista ds. dokumentacji medycznej

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej (SGH) w Warszawie. Posiada w swoim dorobku również trening kompetencji wychowawczych oraz kurs podnoszenia kompetencji wychowawczych prowadzonych metodą FM. Swoje doświadczenia zawodowe zbierała w branży prawniczej i hotelarsko-gastronomicznej. Od 2017r. związana z hospicjum dla dzieci, najpierw jako wolontariuszka, a następnie specjalista ds. dokumentacji medycznej.

Moje dobre słowa: „Natychmiast! to najlepszy czas na czynienie dobra” – św. Katarzyna ze Sieny

Robert Pelczar

Specjalista ds. floty samochodowej

Posiada wykształcenie średnie techniczne (technik mechanik). Jest również instruktorem nauki jazdy. Z branżą samochodową zawodowo związany od niespełna 30 lat. Od 2010 w hospicjum zajmuje stanowisko specjalisty ds. floty. Z tematyką samochodową związany od 30 lat.

Moje dobre słowa: „Człowieka trzeba mierzyć miarą serca.” – Jan Paweł II

Anna Gregori

Specjalista ds. kadr i działalności naukowej, Asystentka Zarządu

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na wydziale matematyki i informatyki. Uczestniczka programu ERASMUS na Universita di Perugia we Włoszech. Ukończyła również studia podyplomowe – zarządzanie kadrami na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Posiada zawodowe doświadczenie w strukturach firmowych kadry i płace. Z Hospicjum związana od 2017 roku.

Moje dobre słowa: „Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno.” – ks. Jan Twardowski

Agnieszka Ładyżyńska

Specjalista ds. e-komunikacji

Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych na Wrocławskim Uniwersytecie, magister socjologii ze specjalnością służby socjalne. Ukończyła studia podyplomowe Nauk o Rodzinie na PWT we Wrocławiu, roczne Studium Terapii Rodzin w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii oraz kurs podstawowy i zaawansowany w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.Uczestniczyła w kursach i szkolenia dotyczących pisania projektów, PR w organizacjach pozarządowych oraz zarządzania projektami. Od początku drogi zawodowej związana z wrocławskimi organizacjami pozarządowymi, w Hospicjum od 2018 roku.

Moje dobre słowa: „Kiedy przestajemy marzyć, nasza dusza umiera.” – D. Loreau

Komisja rewizyjna

Maciej Hildebrand

Ukończył wyższe studia politechniczne na kierunku budownictwo. Od 17 lat związany z Politechniką Wrocławską jako nauczyciel akademicki. Obronił dysertację doktorską z dziedziny budownictwa, adiunkt na Politechnice Wrocławskiej. Społecznik, zaangażowany w działania hospicjum dla dzieci od 2007.

Moje dobre słowa: „Trzeba być dobrej myśli!” – Maciej Hildebrand

Anna Pelczar

Magister matematyki oraz absolwentka rachunkowości. Od 2009 roku pracuje w administracji szkolnej. Prywatnie mama 3 dzieci. Lubi dobre reportaże, programy historyczne, muzykę poważną i wycieczki górskie.

Moje dobre słowa: „Kto zaś umie dobrze czynić, a nie czyni grzeszy” – Jk 4,17

Maciej Widawski

Ukończył wydział lekarski Akademii Medycznej we Wrocławiu w 1996r.

Moje dobre słowa: „Budujemy za dużo murów, a za mało mostów.”