Strona główna » Blog » Baloniku, mój malutki …

Baloniku, mój malutki …

18 października 2018

Czy potraficie sobie dzisiaj wyobrazić wesele, urodziny, okolicznościowe imprezy firmowe, bez baloników? Baloniki na druciku, zawiązane wstążką, wielobarwne, sprawiają radość, szczególnie najmłodszym, ale i starsi chętnie po nie sięgają; dla siebie lub dla swoich pociech. Bo nawet ten uciekający czasem w powietrze, piękny balonik, cieszy oczy każdego z nas.  Dla Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”, balonik ma jeszcze inne, ważne znaczenie. Poznajcie nasz kolejny symbol.

Oda

Adam Tadeusz Stanisław Naruszewicz, polski jezuita, nadworny historyk i poeta, dramatopisarz Oświecenia, tak oto rozpoczyna swój utwór poświęcony balonom: „Gdzie bystrym tylko Orzeł polotem, Pierzchliwe pogania ptaki, A gniewny Jowisz ognistym grotem, Powietrzne przeszywa szlaki…” Czyż nie pięknie? Nieco patetycznie i podniośle brzmią strofy balonowej ody, ale nic dziwnego. Przecież balon, w tym nasz kolorowy balonik, swój początek ma w fascynacji człowieka podniebnymi lotami. 19 września 1783 w Wersalu odbył się taki pierwszy załogowy lot. Bracia Montgolfier wraz ze szwajcarskim fizykiem Ami Argandem, zbudowali balon na gorące powietrze, na pokładzie którego znalazły się baran, kogut i kaczka. I tak rozpoczęła się historia balonowej kariery: poczta balonowa, balony do pomiarów meteorologicznych, statki powietrzne, balony reklamowe… i nasze baloniki z sercem.

Baloniki Formuły Dobra

Nasze baloniki mają serce, tak jak człowiek. Serce, które powoduje, że czynimy dobro. Mówimy „ktoś ma dobre serce”, czyli jest dobry, czyni dobro, pomaga. Sercem Baloników Dobra są dobre słowa wydrukowane na karteczkach, które są przyczepione do balonika. Każdy Mobilny Punkt Poboru Dobra, czyli miejsce, gdzie personel medyczny Hospicjum, Wolontariusze i nasi Podopieczni spotykają się z Wami na Dolnym Śląsku, wypełniony jest Balonikami z Dobrym Słowem a każdy balonik niesie ze sobą inne przesłanie. Dla każdego mamy cytaty Wielkich Ludzi, cenne sentencje z Biblii, motywujące powiedzonka czy słowa radości, wsparcia lub otuchy wpisane przez Gości naszych wydarzeń do Księgi Dobra. To nasze specjalne podziękowanie za wsparcie i pomoc w imieniu naszych Podopiecznych. Dlaczego tak, spytacie? Bo Baloniki Dobra symbolizują naszych małych, nieuleczalnie chorych Podopiecznych. Każdy, nawet dziecko dobrze wie, że nawet najpiękniejszy balonik kiedyś pęka lub z czasem ucieka z niego powietrze, niczym życie…, ale po Baloniku Dobra zostaje DOBRE SŁOWO! Zabierajcie więc nasze Baloniki Dobra do domów, cieszcie się dobrym słowem jakie niesie. Budujcie swoje serca, czyńcie dobro i nie zapominajcie o naszych małych Podopiecznych.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy do firmy AirProducts, dzięki której, moc Baloników Dobra jest ciągle z nami.

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Przeczytaj inne wpisy na blogu

2 października – Dzień Uśmiechu

2 października – Dzień Uśmiechu

2 października obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu. Tego dnia warto zastanowić się, ile dobra możemy dać, tylko się uśmiechając. Nasz jeden mały gest jest w stanie poprawić komuś humor, dodać otuchy i zasiać w czyimś sercu nadzieję na lepsze jutro.

czytaj dalej
Dobrze mieć przyjaciół

Dobrze mieć przyjaciół

9 czerwca obchodzimy Dzień Przyjaciela. Podziękujmy naszym przyjaciołom za to, że ubogacają nasze życie, dzielnie przy nas trwają i dzięki nim możemy stawiać czoła nawet największym przeciwnościom losu.

czytaj dalej
Zarażać uśmiechem

Zarażać uśmiechem

Niemoc i bezradność budzą frustrację. Skoro w obecnej sytuacji nasze możliwości są tak bardzo ograniczone, dlaczego nie mielibyśmy spróbować szerzyć dobra?

czytaj dalej