Strona główna » Blog » Wakacyjna Premiera Sadzonek Dobra

Wakacyjna Premiera Sadzonek Dobra

29 sierpnia 2018

Kiedy wybrzmiały ostatnie echa Konwoju Dobra, nasza hospicyjna ekipa Wyprawy Po Dobro, przystąpiła do szybkiego przegrupowania.  Czas było pomyśleć o lecie, słońcu i miejscach na dolnośląskiej mapie, wartych odkrycia. Ale przede wszystkim musieliśmy pomyśleć jak tu przedstawić naszą gwiazdę?  Jak zadbać o odpowiednią oprawę? Jak urządzić prawdziwą PREMIERĘ wyjątkowej solistce?

Sadzonka Dobra by Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Pamiętacie co było w tajemniczej, szklanej buteleczce, którą prof. dr hab. inż. Józef Sowiński – prorektor ds. studenckich i edukacji Uniwersytetu Przyrodniczego przekazał na ręce dr n. med. Krzysztofa Szmyda podczas Pierwszego Mobilnego Punktu Poboru Dobra? To była pierwsza Sadzonka Dobra – Rosiczka, która bezpiecznie rosła sobie w buteleczce. Nasz wyjątkowy symbol, który obrazuje naszą codzienna pracę – opiekę nad nieuleczalnie chorymi dziećmi i ich rodzinami. Pomyśleliśmy, że każdy kto zechce, będzie mógł zabrać taką Sadzonkę Dobra do domu. Rosiczka, będzie towarzyszyć ludziom na co dzień, będą ją pielęgnować, troszczyć się o nią. To tak jakby towarzyszyli nam w naszej pracy. I stało się! 100 wyhodowanych specjalnie dla nas Rosiczek, pod koniec czerwca przyjechało do naszej siedziby na ulicę Traugutta we Wrocławiu.  Pamiętacie, jak cudownie opowiedziała o nich Pani dr hab. inż. Renata Galek, prof. nadzw. z Uniwersytetu Przyrodniczego? Aż chciało się taką Rosiczkę bez zbędnej zwłoki zabrać do domu…

Pierwszy Festiwal Dobra w Karpaczu

… ale trzeba było chwilkę zaczekać. Przedstawienie naszej gwiazdy zaplanowaliśmy w ramach Pierwszego Festiwalu Dobra w dniu 30 czerwca 2018r. cóż to była za PREMIERA! Rozłożyły się dumnie i cichutko nasze Rosiczki na górskim stoku Winterpol, pod czujnym okiem Wolontariuszy Sadzonkowych i pracowników Hospicjum „Formuła Dobra”. Otoczone troskliwą opieką, osłonięte od wiatru, czujnie wypatrywały chętnych właścicieli. Nie musiały specjalnie długo czekać. Pierwsza spora partia Sadzonek Dobra rozjechała się po troskliwych polskich domach a kilka otrzymali w darze wspaniali Gospodarze i Goście naszego Festiwalu.

Agatowe Lato

Już dwa tygodnie później, 13 lipca, pieczołowicie zapakowane Sadzonki Dobra, opuściły mury naszej wrocławskiej siedziby i ze śpiewem na ustach wyruszyły w podróż do Lwówka Śląskiego. Dwa urocze dni w towarzystwie szlachetnych skarbów ziemi i gościnnych mieszkańców Lwówka Śląskiego zakończyły się … przeprowadzką kolejne grupy Rosiczek do nowych domów.  Jedna, to nawet zamieszkała u Pani Burmistrz. Ciekawe jak się ma po tym pierwszym miesiącu pobytu w nowym miejscu?

Wielki Odpust Krzeszowski

18 sierpnia obraliśmy kurs na Krzeszów. Nasze gwiazdy – Rosiczki musiały zmierzyć się z prawdziwym klejnotem – europejską perłą baroku. Krzeszowskie opactwo cystersów to zabytek najwyższej światowej klasy, wpisany na listę Pomników Historii przez Prezydenta RP. Poradziły sobie znakomicie! Odziane w dobro, przyozdobione przyjacielskim uśmiechem, wyposażone w atrybuty pomagania ściągały do siebie krzeszowską publiczność. Miały też nasze Sadzonki Dobra wizytę specjalną. Otóż odwiedziła Mobilny Punktu Poboru Dobra w Krzeszowie Pani Dorota Sikora z Uniwersytetu Przyrodniczego, która wybrała się na wycieczkę a przy okazji sprawdziła, jak się mają nasze wspólne Hospicyjno-Uniwersyteckie Rosiczki. No cóż, mają się znakomicie, bowiem kolejna partia trafiła do domów, pod czułą opiekę rodzin.

Meldujemy, że

W ramach wakacyjnych Mobilnych Punktów Poboru Dobra 89 Rosiczek znalazło swój dom! Dzięki temu, my zebraliśmy kwotę 9.900PLN, która wydatnie zasili działania pomocowe na rzecz naszych małych podopiecznych. Zostało nam ostatnie 11 Sadzonek Dobra, które szukają … dobrych domów. Jeśli chcesz stać się posiadaczem limitowanej edycji Pierwszych w Polsce Sadzonek Dobra, przygotowanych przez naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego – zgłoś się do nas. Zaopiekuj się Rosiczką i pomagaj – to takie proste!

Z całego serca dziękujemy Uniwersytetowi Przyrodniczemu. Wasze Sadzonki Dobra są prawdziwymi ambasadorkami naszej hospicyjnej pracy. Pomagają dzielnie i wytrwale. Wywołują uśmiech, niosą radość. Czy możemy poprosić o więcej?

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Przeczytaj inne wpisy na blogu

„Formuły Dobra” – wywiad cz. 2

„Formuły Dobra” – wywiad cz. 2

Zapraszamy do przeczytania kolejnej części wywiadu „Formuły Dobra” Pielęgniarka Ilonka (I): A jak Daniel zareagował na chorobę? Czy mu pani nie powiedziała? Nie, pani mu nie powiedziała na początku... Pielęgniarz Paweł (P): Ja go chyba zabierałem z doktorem, już nie...

czytaj dalej
„Formuły Dobra” – wywiad

„Formuły Dobra” – wywiad

Opieka nad dzieckiem z poważną i nieuleczalną chorobą jest trudne. Na szczęście istnieją takie miejsca jak domowe hospicja dla dzieci. Dzięki temu rodziny otrzymują potrzebne wsparcie. Poznajcie historię Daniela, który zmagał się z chorobą nowotworową. Zapisaliśmy...

czytaj dalej
Dzień Głośnego Czytania

Dzień Głośnego Czytania

Dziś obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który został ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001 roku.  W tym dniu chcemy przypomnieć, jak ważne dla rozwoju dziecka jest czytanie mu na głos. Już od najmłodszych lat dziecko, słuchając czytanej przez...

czytaj dalej
5 sposobów na aktywny wypoczynek

5 sposobów na aktywny wypoczynek

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie korzyści wynikają z aktywnego spędzania wolnego czasu? Może taki rodzaj wypoczynku kojarzy Ci się z obowiązkowymi treningami? Nic bardziej mylnego.

czytaj dalej