Wakacyjna Premiera Sadzonek Dobra

Kiedy wybrzmiały ostatnie echa Konwoju Dobra, nasza hospicyjna ekipa Wyprawy Po Dobro, przystąpiła do szybkiego przegrupowania.  Czas było pomyśleć o lecie, słońcu i miejscach na dolnośląskiej mapie, wartych odkrycia. Ale przede wszystkim musieliśmy pomyśleć jak tu przedstawić naszą gwiazdę?  Jak zadbać o odpowiednią oprawę? Jak urządzić prawdziwą PREMIERĘ wyjątkowej solistce?

Sadzonka Dobra by Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Pamiętacie co było w tajemniczej, szklanej buteleczce, którą prof. dr hab. inż. Józef Sowiński – prorektor ds. studenckich i edukacji Uniwersytetu Przyrodniczego przekazał na ręce dr n. med. Krzysztofa Szmyda podczas Pierwszego Mobilnego Punktu Poboru Dobra? To była pierwsza Sadzonka Dobra – Rosiczka, która bezpiecznie rosła sobie w buteleczce. Nasz wyjątkowy symbol, który obrazuje naszą codzienna pracę – opiekę nad nieuleczalnie chorymi dziećmi i ich rodzinami. Pomyśleliśmy, że każdy kto zechce, będzie mógł zabrać taką Sadzonkę Dobra do domu. Rosiczka, będzie towarzyszyć ludziom na co dzień, będą ją pielęgnować, troszczyć się o nią. To tak jakby towarzyszyli nam w naszej pracy. I stało się! 100 wyhodowanych specjalnie dla nas Rosiczek, pod koniec czerwca przyjechało do naszej siedziby na ulicę Traugutta we Wrocławiu.  Pamiętacie, jak cudownie opowiedziała o nich Pani dr hab. inż. Renata Galek, prof. nadzw. z Uniwersytetu Przyrodniczego? Aż chciało się taką Rosiczkę bez zbędnej zwłoki zabrać do domu…

 

Pierwszy Festiwal Dobra w Karpaczu

… ale trzeba było chwilkę zaczekać. Przedstawienie naszej gwiazdy zaplanowaliśmy w ramach Pierwszego Festiwalu Dobra w dniu 30 czerwca 2018r. cóż to była za PREMIERA! Rozłożyły się dumnie i cichutko nasze Rosiczki na górskim stoku Winterpol, pod czujnym okiem Wolontariuszy Sadzonkowych i pracowników Hospicjum „Formuła Dobra”. Otoczone troskliwą opieką, osłonięte od wiatru, czujnie wypatrywały chętnych właścicieli. Nie musiały specjalnie długo czekać. Pierwsza spora partia Sadzonek Dobra rozjechała się po troskliwych polskich domach a kilka otrzymali w darze wspaniali Gospodarze i Goście naszego Festiwalu.

Agatowe Lato

Już dwa tygodnie później, 13 lipca, pieczołowicie zapakowane Sadzonki Dobra, opuściły mury naszej wrocławskiej siedziby i ze śpiewem na ustach wyruszyły w podróż do Lwówka Śląskiego. Dwa urocze dni w towarzystwie szlachetnych skarbów ziemi i gościnnych mieszkańców Lwówka Śląskiego zakończyły się … przeprowadzką kolejne grupy Rosiczek do nowych domów.  Jedna, to nawet zamieszkała u Pani Burmistrz. Ciekawe jak się ma po tym pierwszym miesiącu pobytu w nowym miejscu?

Wielki Odpust Krzeszowski

18 sierpnia obraliśmy kurs na Krzeszów. Nasze gwiazdy – Rosiczki musiały zmierzyć się z prawdziwym klejnotem – europejską perłą baroku. Krzeszowskie opactwo cystersów to zabytek najwyższej światowej klasy, wpisany na listę Pomników Historii przez Prezydenta RP. Poradziły sobie znakomicie! Odziane w dobro, przyozdobione przyjacielskim uśmiechem, wyposażone w atrybuty pomagania ściągały do siebie krzeszowską publiczność. Miały też nasze Sadzonki Dobra wizytę specjalną. Otóż odwiedziła Mobilny Punktu Poboru Dobra w Krzeszowie Pani Dorota Sikora z Uniwersytetu Przyrodniczego, która wybrała się na wycieczkę a przy okazji sprawdziła, jak się mają nasze wspólne Hospicyjno-Uniwersyteckie Rosiczki. No cóż, mają się znakomicie, bowiem kolejna partia trafiła do domów, pod czułą opiekę rodzin.

Meldujemy, że

W ramach wakacyjnych Mobilnych Punktów Poboru Dobra 89 Rosiczek znalazło swój dom! Dzięki temu, my zebraliśmy kwotę 9.900PLN, która wydatnie zasili działania pomocowe na rzecz naszych małych podopiecznych.  Zostało nam ostatnie 11 Sadzonek Dobra, które szukają … dobrych domów. Jeśli chcesz stać się posiadaczem limitowanej edycji Pierwszych w Polsce Sadzonek Dobra, przygotowanych przez naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego – zgłoś się do nas. Zaopiekuj się Rosiczką i pomagaj – to takie proste! agnieszka.smakulska [at] formuladobra [dot] pl

Z całego serca dziękujemy Uniwersytetowi Przyrodniczemu. Wasze Sadzonki Dobra są prawdziwymi ambasadorkami naszej hospicyjnej pracy. Pomagają dzielnie i wytrwale. Wywołują uśmiech, niosą radość. Czy możemy poprosić o więcej?

Czytaj więcej z blog

Kontakt

W związku z sytuacją epidemiologiczną informujemy, że biuro Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra” pracuje w trybie zdalnym – zapraszamy do kontaktu telefonicznego  +48 694 589 004 oraz mailowego biuro [at] formuladobra [dot] pl

Stowarzyszenie Medyczne Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”
al. Marcina Kromera 2, 51-163 Wrocław
+ 48 694 589 004
(fax) +48 71 707 24 61
biuro [at] formuladobra [dot] pl
Zapraszamy do naszego biura Pn. – Pt. 7:30 – 15:30

NIP 8943068116, KRS 0000582875
Nr konta: 64 2030 0045 1110 0000 0417 6840
Dla wpłat w EUR: 43 2030 0045 3110 0000 0036 6580. SWIFT GOPZPLPWXXX

Koordynator wolontariatu:
Ewa Janowicz
+48 792 790 109, wolontariat [at] formuladobra [dot] pl

Grupa wsparcia:
Alicja Kaśków
+48 663 355 725, grupa.wsparcia [at] formuladobra [dot] pl

Psycholog hospicjum perinatalnego:
Agnieszka Pasławska
+48 606 406 302, perinatalne [at] formuladobra [dot] pl

Całodobowy dyżur pielęgniarski dla naszych podopiecznych.

W razie nagłej potrzeby dzwoń na nr telefonu:

Numer telefonu
577 651 036

STOWARZYSZENIE MEDYCZNE HOSPICJUM DLA DZIECI DOLNEGO ŚLĄSKA „FORMUŁA DOBRA” z siedzibą przy al. Marcina Kromera 2 we Wrocławiu NIP 8943068116 jest stowarzyszeniem wpisanym w dniu 27.10.2015 do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, sygnatura ant WR.VI NS-REJ.KRS/15821/16/232, numer KRS: 0000582875.

Informację odpowiadającą odpisowi aktualnemu z KRS można pobrać ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości: Wyszukiwarka podmiotów w Krajowym Rejestrze Sądowym

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności:

Polityka prywatności 

Kliknij i wpłać darowiznę

na Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska
Formuła Dobra
Kliknij i wpłać darowiznę

Kliknij i wpłać darowiznę

na Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska
Formuła Dobra