Formuła dobrego zbierania datków na Facebooku

Facebook umożliwia zbiórki pieniędzy na rzecz organizacji non-profit. To wspaniała inicjatywa, dzięki której również nasza organizacja może zbierać pieniądze i wydatnie pomagać naszym małym podopiecznym. Jeśli więc chcielibyście w ten sposób pomagać, przygotowaliśmy specjalnie dla Was krótki przewodnik jak zorganizować taką zbiórkę na rzecz Hospicjum Dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”.

 Zacznijmy od podstaw

Rozpocznij zbiórkę z profilu Facebook „Formuła Dobra” Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska. W panelu po lewej stronie znajduje się przycisk „Zbiórki pieniędzy”, po kliknięciu, pojawia się panel dedykowany zbiórce. W prawym rogu pod zdjęciem „cover photo” znajdziesz przycisk „ + Zbierz pieniądze”, kliknij i rozpocznij swoją zbiórkę.

 

Możesz też rozpocząć zbiórkę z poziomu strony https://www.facebook.com/fundraisers/. Po wejściu na stronę, w centralnej części, pojawi się niebieski przycisk „Zbierz pieniądze na rzecz organizacji charytatywnej”. Po kliknięciu zobaczysz nowe okno, informujące o rozpoczęciu tworzenia zbiórki, które wymaga potwierdzenia poprzez kliknięcie „Rozpocznij”. Wybierz naszą organizację z listy, czyli „Formuła Dobra” Hospicjum Dla Dzieci Dolnego Śląska i przejdź do kolejnego etapu.

 

Wypełnij formularz

Krok drugi to wypełnienie podstawowych informacji dotyczących zbiórki. Pomyśl dobrze nad odpowiedzią na pytanie: Ile pieniędzy chcesz zebrać? Kwota powinna być dostosowana do możliwości Twojego prywatnego profilu. Jeżeli jesteś osobą aktywną, często aktualizujesz swoje posty, utrzymujesz stały kontakt ze znajomymi i wiesz, że możesz liczyć na ich pomoc, śmiało możesz zdecydować się na większą kwotę. Ważna jest również odpowiedź na pytanie: Kiedy zbiórka powinna się zakończyć? Wszystko zależy od czynników wymienionych wyżej. Jeżeli zakładasz uzbieranie większej kwoty, przeznacz na ten proces więcej czasu. Weź pod uwagę aktywność Twoich znajomych, a przede wszystkim ich ilość i zaangażowanie na Facebooku. Wyznaczając czas, rozłóż sobie zakładaną kwotę na określone tygodnie. Przyjmij, że w ciągu 1 tygodnia, jesteś w stanie zebrać dany % całej sumy. Ogłaszaj swoim znajomym osiągnięcie kamieni milowych. Motywuj ich, używając na przykład komunikatów: „ Kochani, zostało jeszcze 5 dni na zebranie 200 zł”. Dzięki temu będziesz w stanie kontrolować swoją zbiórkę. I ostatnia ważna sprawa, ale może okazać się decydująca. Minimalna kwota, jaką mogą wpłacić Twoi znajomi wynosi 20 zł. Proponujemy, abyś w opisie zbiorki podał, co za konkretną kwotę możemy zrobić dla naszych podopiecznych. Nawet 20 złotych pomaga!

  • 20 zł. Dzięki tej kwocie możemy zakupić m.in. 4 filtry do rurki tracheostomijnej. Rurki umożliwiają oddychanie, niektórym z naszych pacjentów. Dziennie każdy z nich potrzebuję nawet do 2 filtrów.
  • 50 zł Dzięki tej kwocie możemy zakupić m.in. 1 godz. rehabilitacji małego pacjenta (pacjent potrzebuje średnio 8 godz. rehabilitacji miesięcznie).
  • 100 zł Dzięki tej kwocie możemy zakupić m.in. rurkę tracheostomijną dla 1 pacjenta.
  • 200 zł Dzięki tej kwocie możemy zakupić m.in. monitor oddechu dla 1 pacjenta.
  • 3000 zł Dzięki tej kwocie możemy zakupić pompę infuzyjną albo leki dla podopiecznych (koszt około dwóch tygodni leczenia naszych podopiecznych).

 

Opowiedz Swoją historię

Czy wiesz, że słowa zmieniają świat? Zastanów się więc jak będzie brzmieć nazwa Twojej zbiórki pieniędzy? To kluczowy moment. Tutaj podajesz powód, dla którego tworzysz tą zbiórkę. Komunikat powinien być krótki i zrozumiały dla wszystkich odbiorców np. „Zbiórka urodzinowa Pauliny”, „25 urodziny to 25 dobrych powodów, by pomóc podopiecznym Hospicjum „Formuła Dobra”. Następnie dobrze uzasadnij, dlaczego zbierasz te pieniądze? Stwórz szczegółowy opis swojej inicjatywy, tak by zachęcić znajomych do wpłacenia datków. To szczególne miejsce, gdzie Twoi odbiorcy poznają Twoje intencje i cel Twojej zbiórki. W opisie możesz uwzględnić informację, dlaczego chcesz przeznaczyć pieniądze dla podopiecznych Hospicjum „Formuła Dobra”. Napisz jak ważna dla Ciebie jest pomoc dla małych podopiecznych i ich rodzin. Zaznacz, że to Twoja Formuła Dobra, którą realizujesz i chcesz poznać magię jej działania.

 

Wybierz zdjęcie

Ostatni krok to wybranie zdjęcia, które będzie wizytówką Twojej inicjatywy. Możesz dodać więcej zdjęć do Twojej zbiórki po jej opublikowaniu. Jeśli tylko chcesz wykorzystaj grafikę, którą przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie. Znajdziesz ją pod koniec mini przewodnika, oraz na naszym profilu na portalu Facebook w albumie ze zdjęciami dedykowanymi dla zbiórek datków. Używając dedykowanej grafiki, możesz lepiej wyróżnić swoją zbiórkę i skuteczniej pomagać naszym małym podopiecznym!

 

Zachęć innych do zorganizowania zbiórki pieniędzy w Twoim imieniu

Po jej utworzeniu, zbiórka ta przypomina w swojej formie standardowe wydarzenie na Facebooku. Organizatorzy takiej zbiórki, na swojej stronie, mogą dodatkowo udostępniać informację o naszej organizacji. Opisać cel, misję, formy pomagania, udostępniać artykuły, dołączyć adresy strony internetowej i mediów społecznościowych. Dostępna jest też opcja, która pozwala na edytowanie zasad Twojej zbiórki. Na przykład: możesz podwoić zebraną kwotę, wydłużając jednocześnie czas zbiórki.  Możesz też uzupełniać zdjęcia Twojej zbiórki, wybierając je z zasobów naszej organizacji albo prywatnych. Zbiórki pieniędzy oferują narzędzia pozwalające nagłośnić informację za pośrednictwem Facebooka lub Messengera. Wszystko to jest dostępne w miejscu, które Twoi znajomi odwiedzają codziennie. Udostępnij swoją zbiórkę na profilu. Zapraszaj znajomych. Sprawnie zbieraj datki. Twoi znajomi mogą przekazywać datki dosłownie kilkoma kliknięciami. A przy każdym przekazaniu datku, wpłacający jest proszony o udostępnienie zbiórki i zaproszenie do niej znajomych. Tak działa Formuła Dobra!

 

Jak wpłacić pieniądze

Tutaj sprawa jest prosta. Klikamy w jedną z sugerowanych kwot albo wpisujemy własną. Możemy napisać kilka słów o przekazanym datku np. w formie gratulacji organizatorowi pomysłu na zbiórkę urodzinową i życzenia powodzenia akcji. Określacie prywatność. Możecie zostawić wpłatę jako publiczną bądź zarezerwować widoczność tylko dla znajomych czy pozostać anonimowym. Wpisujecie wszystkie niezbędne dane do przelewu z Waszej karty kredytowej lub debetowej. Możecie również przekazać środki za pomocą opcji PayPal. Gotowe – pieniądze zostały przekazane.

Pomagajcie, niesienie pomocy poprzez organizowanie zbiórek datków na rzecz organizacji charytatywnych jest proste a satysfakcja wprost niewyobrażalna. Chcecie poczuć, jak działa Formuła Dobra? Zapraszamy i dziękujemy z całego serca w imieniu naszych małych podopiecznych i ich rodzin. W ramach podziękowań każdy darczyńca otrzyma od nas wyjątkowy identyfikator z Dobrym Słowem i Certyfikat Dobra. Ważne dla naszego Hospicjum symbole, wręczamy wszystkim osobom, które pomagają nam lepiej opiekować się naszym podopiecznymi i ich rodzinami.

POBIERZ SPECJALNĄ GRAFIKĘ DO TWOJEJ ZBIÓRKI URODZINOWEJ!

 

 

 

Czytaj więcej z blog

Kontakt

W związku z sytuacją epidemiologiczną informujemy, że biuro Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra” pracuje w trybie zdalnym – zapraszamy do kontaktu telefonicznego  +48 694 589 004 oraz mailowego biuro [at] formuladobra [dot] pl

Stowarzyszenie Medyczne Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”
al. Marcina Kromera 2, 51-163 Wrocław
+ 48 694 589 004
(fax) +48 71 707 24 61
biuro [at] formuladobra [dot] pl
Zapraszamy do naszego biura Pn. – Pt. 7:30 – 15:30

NIP 8943068116, KRS 0000582875
Nr konta: 64 2030 0045 1110 0000 0417 6840
Dla wpłat w EUR: 43 2030 0045 3110 0000 0036 6580. SWIFT GOPZPLPWXXX

Koordynator wolontariatu:
Ewa Janowicz
+48 792 790 109, wolontariat [at] formuladobra [dot] pl

Grupa wsparcia:
Alicja Kaśków
+48 663 355 725, grupa.wsparcia [at] formuladobra [dot] pl

Psycholog hospicjum perinatalnego:
Agnieszka Pasławska
+48 606 406 302, perinatalne [at] formuladobra [dot] pl

Całodobowy dyżur pielęgniarski dla naszych podopiecznych.

W razie nagłej potrzeby dzwoń na nr telefonu:

Numer telefonu
577 651 036

STOWARZYSZENIE MEDYCZNE HOSPICJUM DLA DZIECI DOLNEGO ŚLĄSKA „FORMUŁA DOBRA” z siedzibą przy al. Marcina Kromera 2 we Wrocławiu NIP 8943068116 jest stowarzyszeniem wpisanym w dniu 27.10.2015 do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, sygnatura ant WR.VI NS-REJ.KRS/15821/16/232, numer KRS: 0000582875.

Informację odpowiadającą odpisowi aktualnemu z KRS można pobrać ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości: Wyszukiwarka podmiotów w Krajowym Rejestrze Sądowym

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności:

Polityka prywatności 

Kliknij i wpłać darowiznę

na Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska
Formuła Dobra
Kliknij i wpłać darowiznę

Kliknij i wpłać darowiznę

na Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska
Formuła Dobra