Strona główna » Blog » Poznajcie nas!

Poznajcie nas!

17 grudnia 2018

Jesteśmy Stowarzyszeniem Medycznym, organizacją pożytku publicznego z siedzibą we Wrocławiu, ale zasięgiem działania obejmującym cały Dolny Śląsk. W październiku 2018 roku obchodziliśmy trzecią rocznicę naszej działalności, jednak wielu z nas posiada wieloletnie, czasem nawet ponad dziesięcioletnie doświadczanie, w opiece paliatywnej nieuleczalnie chorych dzieci lub w organizowaniu dla nich i ich rodzin, wszelkiej pomocy. Pod swoją opieką mamy obecnie 108 pacjentów, w bardzo różnym wieku. I chociaż główna siedziba znajduje się we Wrocławiu, posiadamy dobrze działające i stale rozwijające się filie: w Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Zgorzelcu i Kłodzku. Każdego dnia, zespół Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska, przychodzi z pomocą do domów swoich małych pacjentów. Dla nas ważne jest, aby mogli pozostać w miejscu, które kojarzy się każdemu z nas ze spokojem, bezpieczeństwem, harmonią – w domu. Nasze doświadczenia medyczne i terapeutyczne, oraz codzienna praca całego zespołu składają się na gruntowny, dogłębny, wszechstronny i kompleksowy program pomagania nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy więc z nimi na co dzień.

108 nieuleczenie chorych

Od 1 maja 2018 roku w naszych strukturach organizacyjnych działa również hospicjum perinatalne – czyli formuła pomagania, w tym medycznego i psychologicznego, nienarodzonym jeszcze, ale już nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzicom.

W ostatni dzień czerwca, w samym sercu Karkonoszy, uroczyście zainaugurowaliśmy Pierwszy Festiwal Dobra. O naszych strefach Dobrego Smaku, Dobrego Słowa, Dobrej Muzyki możecie przeczytać w naszej relacji z wydarzenia.

Od 5 grudnia 2018 roku, Ambasadorem Wolontariatu został Mariusz Węgłowski – aktor i  piosenkarz. Tutaj znajdziecie relacje z ceremonii nadania tytułu dla naszego Ambasadora.

A teraz oprowadzimy Was po naszych symbolach. To one towarzyszą naszym wydarzeniom i codziennej pracy: 

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Przeczytaj inne wpisy na blogu

„Formuły Dobra” – wywiad cz. 2

„Formuły Dobra” – wywiad cz. 2

Zapraszamy do przeczytania kolejnej części wywiadu „Formuły Dobra” Pielęgniarka Ilonka (I): A jak Daniel zareagował na chorobę? Czy mu pani nie powiedziała? Nie, pani mu nie powiedziała na początku... Pielęgniarz Paweł (P): Ja go chyba zabierałem z doktorem, już nie...

czytaj dalej
„Formuły Dobra” – wywiad

„Formuły Dobra” – wywiad

Opieka nad dzieckiem z poważną i nieuleczalną chorobą jest trudne. Na szczęście istnieją takie miejsca jak domowe hospicja dla dzieci. Dzięki temu rodziny otrzymują potrzebne wsparcie. Poznajcie historię Daniela, który zmagał się z chorobą nowotworową. Zapisaliśmy...

czytaj dalej
Dzień Głośnego Czytania

Dzień Głośnego Czytania

Dziś obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który został ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001 roku.  W tym dniu chcemy przypomnieć, jak ważne dla rozwoju dziecka jest czytanie mu na głos. Już od najmłodszych lat dziecko, słuchając czytanej przez...

czytaj dalej
5 sposobów na aktywny wypoczynek

5 sposobów na aktywny wypoczynek

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie korzyści wynikają z aktywnego spędzania wolnego czasu? Może taki rodzaj wypoczynku kojarzy Ci się z obowiązkowymi treningami? Nic bardziej mylnego.

czytaj dalej