Strona główna » Blog » Poznajcie nas!

Poznajcie nas!

17 grudnia 2018

Jesteśmy Stowarzyszeniem Medycznym, organizacją pożytku publicznego z siedzibą we Wrocławiu, ale zasięgiem działania obejmującym cały Dolny Śląsk. W październiku 2018 roku obchodziliśmy trzecią rocznicę naszej działalności, jednak wielu z nas posiada wieloletnie, czasem nawet ponad dziesięcioletnie doświadczanie, w opiece paliatywnej nieuleczalnie chorych dzieci lub w organizowaniu dla nich i ich rodzin, wszelkiej pomocy. Pod swoją opieką mamy obecnie 108 pacjentów, w bardzo różnym wieku. I chociaż główna siedziba znajduje się we Wrocławiu, posiadamy dobrze działające i stale rozwijające się filie: w Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Zgorzelcu i Kłodzku. Każdego dnia, zespół Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska, przychodzi z pomocą do domów swoich małych pacjentów. Dla nas ważne jest, aby mogli pozostać w miejscu, które kojarzy się każdemu z nas ze spokojem, bezpieczeństwem, harmonią – w domu. Nasze doświadczenia medyczne i terapeutyczne, oraz codzienna praca całego zespołu składają się na gruntowny, dogłębny, wszechstronny i kompleksowy program pomagania nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy więc z nimi na co dzień.

108 nieuleczenie chorych

Od 1 maja 2018 roku w naszych strukturach organizacyjnych działa również hospicjum perinatalne – czyli formuła pomagania, w tym medycznego i psychologicznego, nienarodzonym jeszcze, ale już nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzicom.

W ostatni dzień czerwca, w samym sercu Karkonoszy, uroczyście zainaugurowaliśmy Pierwszy Festiwal Dobra. O naszych strefach Dobrego Smaku, Dobrego Słowa, Dobrej Muzyki możecie przeczytać w naszej relacji z wydarzenia.

Od 5 grudnia 2018 roku, Ambasadorem Wolontariatu został Mariusz Węgłowski – aktor i  piosenkarz. Tutaj znajdziecie relacje z ceremonii nadania tytułu dla naszego Ambasadora.

A teraz oprowadzimy Was po naszych symbolach. To one towarzyszą naszym wydarzeniom i codziennej pracy: 

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Przeczytaj inne wpisy na blogu

2 października – Dzień Uśmiechu

2 października – Dzień Uśmiechu

2 października obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu. Tego dnia warto zastanowić się, ile dobra możemy dać, tylko się uśmiechając. Nasz jeden mały gest jest w stanie poprawić komuś humor, dodać otuchy i zasiać w czyimś sercu nadzieję na lepsze jutro.

czytaj dalej
Dobrze mieć przyjaciół

Dobrze mieć przyjaciół

9 czerwca obchodzimy Dzień Przyjaciela. Podziękujmy naszym przyjaciołom za to, że ubogacają nasze życie, dzielnie przy nas trwają i dzięki nim możemy stawiać czoła nawet największym przeciwnościom losu.

czytaj dalej
Zarażać uśmiechem

Zarażać uśmiechem

Niemoc i bezradność budzą frustrację. Skoro w obecnej sytuacji nasze możliwości są tak bardzo ograniczone, dlaczego nie mielibyśmy spróbować szerzyć dobra?

czytaj dalej