Strona główna » Blog » Blisko jest z serca do papieru

Blisko jest z serca do papieru

27 listopada 2018

Trudno wyobrazić sobie codzienność bez słów. Czytamy skład na opakowaniu płatków śniadaniowych, newsy w sieci, przepis na szybki obiad, a przed snem fragment powieści. A czy zastanawiamy się, ile mogą znaczyć dobre myśli przelane na papier? Nasz kolejny symbol – Księga Dobra – jest odpowiedzią na to pytanie.

Z jaskiń pod strzechy

Już w czasach prehistorii człowiek pragnął utrwalić to, co wiedział i chciał przekazać, to, co czuł i co przeżywał. Od rysunków w jaskiniach, znaki na ceglanych tabliczkach, po alfabet, który znamy dzisiaj – tak doskonalił się system uwieczniania tego, co dla nas ważne. Czasy, w których dostęp do ksiąg mieli jedynie mnisi, a umiejętność czytania i pisania była wiedzą tajemną mamy już dawno za sobą. Spełniło się marzenie Adama Mickiewicza – księgi trafiły pod strzechy. Jednak nadal są one czymś ważnym, traktowanym z szacunkiem. Mogą być powodem po dumy, częścią wspomnienia, ważną nauką albo źródłem emocji. Już Wisława Szymborska mówiła, że „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. A czy bycie częścią Księgi Dobra nie jest jeszcze piękniejsze?

Księga Dobra

Mimo że codziennie na półkach księgarń możemy oglądać setki tysięcy zapisanych stron, to jednak nic nie wzrusza tak jak słowa napisane odręcznie. Zwłaszcza, jeśli są to dobre słowa i właśnie takie można znaleźć w naszym symbolu – Księdze Dobra. Stworzona przez Martę i Agnieszkę z wrocławskiej Rupieciarni ogromna, kolorowa księga jest zbiorem dobrych słów. Bo czym bez nich byłaby Formuła Dobra? Księga jest z nami w trakcie każdego ważnego wydarzenia. Była obecna podczas początków Formuły i w każdym Mobilnym Punkcie Poboru Dobra. Jest wyjątkowa, bo ma wielu autorów, których łączy ta sama idea – pomaganie dobrym słowem. Zawiera wpisy sponsorów, wolontariuszy, mieszkańców miast, jakie odwiedziliśmy i być może również Wasze? Z każdym kolejnym wydarzeniem Księga Dobra robi się coraz grubsza i cięższa od pozytywnych emocji, jakie się w niej znajdują. Z radością patrzymy, jak strony zapełniają się kolejnymi dodającymi otuchy frazami, które stają się czasem karteczkami z dobrym słowem. Wpisujcie się i Wy, bo bardzo niewiele oznacza  tak wiele, bo – jak mówiła Agnieszka Osiecka – „blisko jest z serca do papieru”.

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Przeczytaj inne wpisy na blogu

2 października – Dzień Uśmiechu

2 października – Dzień Uśmiechu

2 października obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu. Tego dnia warto zastanowić się, ile dobra możemy dać, tylko się uśmiechając. Nasz jeden mały gest jest w stanie poprawić komuś humor, dodać otuchy i zasiać w czyimś sercu nadzieję na lepsze jutro.

czytaj dalej
Dobrze mieć przyjaciół

Dobrze mieć przyjaciół

9 czerwca obchodzimy Dzień Przyjaciela. Podziękujmy naszym przyjaciołom za to, że ubogacają nasze życie, dzielnie przy nas trwają i dzięki nim możemy stawiać czoła nawet największym przeciwnościom losu.

czytaj dalej
Zarażać uśmiechem

Zarażać uśmiechem

Niemoc i bezradność budzą frustrację. Skoro w obecnej sytuacji nasze możliwości są tak bardzo ograniczone, dlaczego nie mielibyśmy spróbować szerzyć dobra?

czytaj dalej