Strona główna » Blog » Dobre słowa wiszą w powietrzu

Dobre słowa wiszą w powietrzu

13 grudnia 2018

Pisaliśmy już o tym, ile dają potrzebującym nasze dobre słowa. O tym, że wywołują uśmiech, czasem wzruszenie, dodają otuchy. Przygotowane przez Formułę Dobra karteczki z Dobrym Słowem są na wyciągnięcie ręki. To nasze symboliczne podziękowanie za pomoc, jaką od Was otrzymujemy.

„Słowami bawimy się w miłość…”

Czytamy książkę i zakreślamy w niej to, co w jakiś sposób nas zachwyciło, skłoniło do przemyśleń. Rozmawiamy z drugą osobą i wyłapujemy wyrażenia, które trącają w nas jakąś wrażliwą strunę. Recytujemy wiersze i śpiewamy piosenki, mające dla nas szczególne znaczenie. A potem zachowujemy w zakamarkach pamięci wyrażenia, które kreują nasz sposób patrzenia na świat. Nie my pierwsi i nie ostatni. Słowa zawsze były z człowiekiem, uspokajały go, wywoływały emocje, motywowały i umacniały. Na wojnę z Krzyżakami rycerze nie szli w milczeniu, ale z Bogurodzicą na ustach, poeci wyznawali swoją miłość poprzez wiersze, Jan Kochanowski właśnie w poezji szukał ukojenia bólu po stracie córeczki, składane obietnice i przysięgi były świętością, a ich złamanie równało się z hańbą. Dziś co prawda nie walczymy już na miecze, ale słowa nadal mają dla nas ogromne znaczenie. Wszyscy czujemy dumę, kiedy słyszymy hymn, śmiejemy się przy opowiedzianym dowcipie i wzruszamy przy słowach „dziękuję” i „kocham”.

Karteczki z Dobrym Słowem

W Formule Dobra codziennie widzimy ile dla naszych Podopiecznych znaczą słowa, kierowane do nich bezpośrednio czy te zapisane w Księdze Dobra. Dlatego pragniemy się odwdzięczyć. W każdym Mobilnym Punkcie Poboru Dobra są z nami baloniki, od których biegną tasiemki zakończone naszym kolejnym symbolem – karteczkami z Dobrym Słowem. Czym one są? To sentencje z najbardziej znanej księgi – Biblii, to cytaty wielkich ludzi, którzy na stałe zapisali się w historii, to zdania mające motywować i inspirować, to wyrazy dające radość, to w końcu Wasze słowa, te wpisane do Księgi Dobra. Baloniki z karteczkami są prezentami dla naszych gości, weźcie więc swój, bo mimo że kiedyś pęknie albo uleci z niego powietrze, zostanie coś ważnego – słowa. Słowa, do których można sięgnąć w poszukiwaniu motywacji, radości czy otuchy. Karteczka, którą będziecie trzymać w dłoniach to symbol i dowód na to, że życie człowieka tak naprawdę nie kończy się, dopóki jest ktoś, kto o nim pamięta.

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Przeczytaj inne wpisy na blogu

2 października – Dzień Uśmiechu

2 października – Dzień Uśmiechu

2 października obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu. Tego dnia warto zastanowić się, ile dobra możemy dać, tylko się uśmiechając. Nasz jeden mały gest jest w stanie poprawić komuś humor, dodać otuchy i zasiać w czyimś sercu nadzieję na lepsze jutro.

czytaj dalej
Dobrze mieć przyjaciół

Dobrze mieć przyjaciół

9 czerwca obchodzimy Dzień Przyjaciela. Podziękujmy naszym przyjaciołom za to, że ubogacają nasze życie, dzielnie przy nas trwają i dzięki nim możemy stawiać czoła nawet największym przeciwnościom losu.

czytaj dalej
Zarażać uśmiechem

Zarażać uśmiechem

Niemoc i bezradność budzą frustrację. Skoro w obecnej sytuacji nasze możliwości są tak bardzo ograniczone, dlaczego nie mielibyśmy spróbować szerzyć dobra?

czytaj dalej