Strona główna » Nasi podopieczni » Grzesiu i Wojtek

Grzesiu i Wojtek

Grzesiu i Wojtek mają 13 lat. To bliźnięta, które cieszą się razem i …płaczą też razem.

Wojtek jest nieco większy i silniejszy, potrafi nawet przeturlać się po łóżku. Grzesiu jest za to spokojniejszy, uwielbia muzykę i wszystko, co wydaje dźwięki. Dla tych siedmiolatków, podobnie jak dla ich rówieśników, ważna jest nauka, zabawa, wspólne posiłki i rodzina.  Dzięki intensywnej rehabilitacji wspólnie rozpoczęli naukę raczkowania. Bracia zaczęli także, oczywiście również wspólnie, trening gałek ocznych. Ta specjalna metoda komunikacji wraz ze specjalną aparaturą do komunikacji za pomocą gałek ocznych, umożliwi im porozumiewanie się.  Wojtek i Grzesiu cierpią na dziecięce porażenie mózgowe i wcześniactwo. Poznaj naszych podopiecznych, Wojtka i Grzesia – braci bliźniaków, ukochanych synów, dla których słowo razem ma znaczenie.

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Poznaj naszych podopiecznych

Filip

Filip

Filip ma 8 lat. Fascynują go podróże, te małe i duże. Podczas codziennych spacerów, wspólnie z Mamą, odkrywają piękno domowej okolicy.

Maja

Maja

Maja ma 9 lat. Lubi bawić się zabawkami, szczególnie tymi pluszowymi.

Marysia

Marysia

Marysia ma 8 lat. Jest jeszcze małym łobuziakiem. Każdego dnia realizuje kolejne zadania z listy małych psot.

Oliwia

Oliwia

Oliwia ma 22 lata, jest pilną uczennicą, która pochłania książki jednym tchem. Jej ulubiona ostatnio to „Mały Książe”.

Zuzia

Zuzia

Zuzia ma 7 lat, szare oczka i uśmiech od ucha do ucha.

Nikola

Nikola

Nikola ma 8 lat, wielkie, niebieskie oczy patrzące z rozmarzeniem i blond włosy. Uwielbia książki. To przez historie w nich zawarte odkrywa magiczny świat pełen dobra i miłości.

Karolinka

Karolinka

Karolinka ma 8 lat, śmiejące się ciemnobrązowe oczy i jasnobrązowe włosy. Jest małą Przytulanką, która uwielbia być tulona i całowana przez najbliższych.

Hania

Hania

Hania ma 14 lat, ma duże niebieskie oczy i lśniące blond włosy. Jest ekspertem w dziedzinie muzyki i niczym największy krytyk poszukuje dźwięków idealnych.

Ula

Ula

Ula ma 20 lat, brązowe oczy i błyszczące brązowe włosy. Jest na pozór zwykłą nastolatką, która lubi wyglądać ładnie czy stroić miny.