Strona główna » Blog » Wakacyjne Linki Formuły Dobra

Wakacyjne Linki Formuły Dobra

7 września 2018

Wakacje dobiegły końca, z tej okazji przygotowaliśmy dla Was kilka przydatnych linków, które pomogą Wam w organizacji swoich obowiązków w nadchodzącym miesiącu. Na naszym profilu Facebook mogliście obserwować cykl wpisów prezentujących podróże drużyny „Formuły Dobra”, oraz poznać przepisy na aktywne spędzanie czasu. Okres wakacyjny sprzyjał podróżom Mobilnego Punktu Poboru Dobra po Dolnym Śląsku. W tym roku odwiedziliśmy Lwówek Śląski i gościnny Krzeszów. Razem z rodzeństwem naszych podopiecznych, jak co roku wybraliśmy się na krótkie wakacje do pięknej Sobótki. Mamy nadzieję, że Wy również wypoczęci z uśmiechem na twarzy wracacie do swoich obowiązków!

Na dobry początek miesiąca, przygotowaliśmy dla Was niespodziankę. Jeżeli chcecie dobrze zaplanować wrzesień, koniecznie pobierzcie nasze tapety z kalendarzem.

Tapeta na telefon
Tapeta na telefon
Tapeta na komputer
Tapeta na komputer

A teraz czas na nasze Linki Formuły Dobra:

  • Co jest potrzebne do planowania w bullet journal?  Sprawdź wskazówki Kasi z bloga worqshop. Jest specjalistką od nauki planowania swoich obowiązków metodą bullet journal.
  • Moje nawyki Olka Budzyńska znana w sieci jako „Pani Swojego Czasu” to absolutna mistrzyni organizowania swoich obowiązków. Na jej stronie znajdziecie wiele wskazówek jak skutecznie zarządzać czasem i planować obowiązki.
  • Pomaganie wyróżnia Na naszym blogu możecie znaleźć pierwszy artykuł z cyklu tożsamości Hospicjum. Część pierwsza – logo.
  • Formuła Dobrego pomagania Facebook umożliwia zbiórki pieniędzy na rzecz organizacji non-profit. To wspaniała inicjatywa, dzięki której również nasza organizacja może zbierać pieniądze i wydatnie pomagać naszym małym podopiecznym. Jeżeli chcielibyście w ten sposób pomagać, przygotowaliśmy krótki przewodnik jak zorganizować zbiórkę na Facebooku.
  • Wakacyjna Premiera Sadzonek Dobra Zapraszamy na podsumowanie wakacyjnych podróży Mobilnego Punktu Dobra, podczas których swoją premierą miały wyjątkowe Rosiczki, przygotowane specjalne dla nas przez naukowców Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
  • Maleńkie miasta zamknięte w szklanych tubach Rosa de Jong to artystka z Holandii, która tworzy miniaturowy świat zamknięty w szklanych probówkach.  Jej prace zasługują na uwagę.
  • Jak projektuje się mieszkania w serialach Polecamy krótki reportaż na temat projektowania mieszkań w serialach. Wybrany filmik dotyczy najsłynniejszego serialowego apartamentu z “Przyjaciół”.

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Przeczytaj inne wpisy na blogu

2 października – Dzień Uśmiechu

2 października – Dzień Uśmiechu

2 października obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu. Tego dnia warto zastanowić się, ile dobra możemy dać, tylko się uśmiechając. Nasz jeden mały gest jest w stanie poprawić komuś humor, dodać otuchy i zasiać w czyimś sercu nadzieję na lepsze jutro.

czytaj dalej
Dobrze mieć przyjaciół

Dobrze mieć przyjaciół

9 czerwca obchodzimy Dzień Przyjaciela. Podziękujmy naszym przyjaciołom za to, że ubogacają nasze życie, dzielnie przy nas trwają i dzięki nim możemy stawiać czoła nawet największym przeciwnościom losu.

czytaj dalej
Zarażać uśmiechem

Zarażać uśmiechem

Niemoc i bezradność budzą frustrację. Skoro w obecnej sytuacji nasze możliwości są tak bardzo ograniczone, dlaczego nie mielibyśmy spróbować szerzyć dobra?

czytaj dalej