Strona główna » Blog » Świąteczne Linki Formuły Dobra

Świąteczne Linki Formuły Dobra

30 listopada 2018

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta… Każdy, kto czyta te słowa słyszy w głowie znaną melodię. Rok minął z prędkością światła, do kolejnych świąt został już niecały miesiąc. Już niedługo przygotowania rozpoczną się pełną parą. Prezenty, wysyłanie kartek z życzeniami, listy zakupów to tylko niektóre z zadań do wykonania. Ale w świętach chodzi przecież o coś innego – o wyciszenie, przemyślenie i przede wszystkim bycie z tymi, na których nam zależy i którzy nas potrzebują. Dlatego przychodzimy do Was ze świątecznymi Linkami Formuły Dobra. To zbiór pomysłów, inspiracji i gotowych rozwiązań, które pomogą w przedświątecznej gorączce i pozwolą skupić się na tym, co naprawdę ważne.

O tym, co ważne Na początek krótkie filmowe przypomnienie tego, co się liczy w święta. Bo najlepszy prezent nie zawsze jest materialny.

Wigilia w nowej wersji Marta Dymek przedstawia propozycje dań, których żaden karp się nie boi. To pomysły dla osób, które lubią czasem zrobić coś nowego, pobawić się smakiem. Psst, nikt nie zauważy, że ryba jest z selera.

Świąteczny klimat w domu Z głośników płyną świąteczne piosenki i kolędy, unosi się zapach pierników, w głowie mamy już pomysł na dekorację choinki. Co zrobić, żeby dom wyglądał równie wyjątkowo? Wpis na blogu Green Canoe to kopalnia inspiracji, zbiór niekiedy bardzo prostych, a zarazem efektownych sposobów na magię świąt w domowym zaciszu.

Papier, farby i nożyczki Czasem proste rzeczy są najpiękniejsze, tym bardziej, jeśli są wykonane samodzielnie. Pod tym linkiem znajdziecie pomysły na to, jak zapakować prezent tak, aby był jeszcze bardziej wyjątkowy.

Podarujmy szczęście Bywa, że wystarczy niewiele, żeby wywołać uśmiech. Lub dać szansę na kolejny dzień życia. Zorganizowanie świątecznej akcji, zbiórki, wolontariat czy symboliczna wpłata na rzecz potrzebujących to rzeczy nie do przecenienia. To również jedne z najlepszych prezentów, bo dawane i komuś, i sobie.

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Przeczytaj inne wpisy na blogu

Dzień Dobrych Uczynków

Dzień Dobrych Uczynków

Dzisiaj jest wyjątkowy dzień – Dzień Dobrych Uczynków. Chcę z całego serca podkreślić, jak ważna jest moc dobra, która tkwi w każdym z nas. Nazwa "Formuła Dobra" mówi sama za siebie, prawda? To niepowtarzalna okazja, aby celebrować i podziwiać tę potężną siłę. Czasami...

czytaj dalej
Dzień opiekuna medycznego i rodziny

Dzień opiekuna medycznego i rodziny

Dziś, 14 maja, świętujemy Dzień Opiekuna Medycznego. To dzień, który warto uczcić, bo to właśnie oni są niezastąpieni w opiece nad naszymi bliskimi, zwłaszcza gdy mamy jakieś problemy zdrowotne. Ale pozwól, że dzisiaj spojrzymy na tę rolę z nieco szerszej perspektywy....

czytaj dalej
Gdzie szukać pomocy? – rola specjalistów

Gdzie szukać pomocy? – rola specjalistów

Do kogo zwrócić się o pomoc? W naszym życiu zdarzają się różnego rodzaju kryzysy emocjonalne, zarówno te większe, jak i mniejsze. Często pojawiają się one niespodziewanie, niejednokrotnie pozbawiając nas konkretnych powodów. Istnieje wiele życiowych sytuacji, które...

czytaj dalej
Niezwykła moc obecności

Niezwykła moc obecności

Kiedy spotyka nas jakieś nieszczęście, mierzymy się z trudną sytuacją lub kiedy cierpi ktoś, kogo kochamy, jest nam bardzo ciężko. Ten ciężar wydaje się być czasem nie do uniesienia… Na szczęście nie musimy nieść go sami. Opieka nad dzieckiem z poważną i nieuleczalną...

czytaj dalej