Strona główna » Blog » Świąteczne Linki Formuły Dobra

Świąteczne Linki Formuły Dobra

30 listopada 2018

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta… Każdy, kto czyta te słowa słyszy w głowie znaną melodię. Rok minął z prędkością światła, do kolejnych świąt został już niecały miesiąc. Już niedługo przygotowania rozpoczną się pełną parą. Prezenty, wysyłanie kartek z życzeniami, listy zakupów to tylko niektóre z zadań do wykonania. Ale w świętach chodzi przecież o coś innego – o wyciszenie, przemyślenie i przede wszystkim bycie z tymi, na których nam zależy i którzy nas potrzebują. Dlatego przychodzimy do Was ze świątecznymi Linkami Formuły Dobra. To zbiór pomysłów, inspiracji i gotowych rozwiązań, które pomogą w przedświątecznej gorączce i pozwolą skupić się na tym, co naprawdę ważne.

O tym, co ważne Na początek krótkie filmowe przypomnienie tego, co się liczy w święta. Bo najlepszy prezent nie zawsze jest materialny.

Wigilia w nowej wersji Marta Dymek przedstawia propozycje dań, których żaden karp się nie boi. To pomysły dla osób, które lubią czasem zrobić coś nowego, pobawić się smakiem. Psst, nikt nie zauważy, że ryba jest z selera.

Świąteczny klimat w domu Z głośników płyną świąteczne piosenki i kolędy, unosi się zapach pierników, w głowie mamy już pomysł na dekorację choinki. Co zrobić, żeby dom wyglądał równie wyjątkowo? Wpis na blogu Green Canoe to kopalnia inspiracji, zbiór niekiedy bardzo prostych, a zarazem efektownych sposobów na magię świąt w domowym zaciszu.

Papier, farby i nożyczki Czasem proste rzeczy są najpiękniejsze, tym bardziej, jeśli są wykonane samodzielnie. Pod tym linkiem znajdziecie pomysły na to, jak zapakować prezent tak, aby był jeszcze bardziej wyjątkowy.

Podarujmy szczęście Bywa, że wystarczy niewiele, żeby wywołać uśmiech. Lub dać szansę na kolejny dzień życia. Zorganizowanie świątecznej akcji, zbiórki, wolontariat czy symboliczna wpłata na rzecz potrzebujących to rzeczy nie do przecenienia. To również jedne z najlepszych prezentów, bo dawane i komuś, i sobie.

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Przeczytaj inne wpisy na blogu

„Formuły Dobra” – wywiad cz. 2

„Formuły Dobra” – wywiad cz. 2

Zapraszamy do przeczytania kolejnej części wywiadu „Formuły Dobra” Pielęgniarka Ilonka (I): A jak Daniel zareagował na chorobę? Czy mu pani nie powiedziała? Nie, pani mu nie powiedziała na początku... Pielęgniarz Paweł (P): Ja go chyba zabierałem z doktorem, już nie...

czytaj dalej
„Formuły Dobra” – wywiad

„Formuły Dobra” – wywiad

Opieka nad dzieckiem z poważną i nieuleczalną chorobą jest trudne. Na szczęście istnieją takie miejsca jak domowe hospicja dla dzieci. Dzięki temu rodziny otrzymują potrzebne wsparcie. Poznajcie historię Daniela, który zmagał się z chorobą nowotworową. Zapisaliśmy...

czytaj dalej
Dzień Głośnego Czytania

Dzień Głośnego Czytania

Dziś obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który został ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001 roku.  W tym dniu chcemy przypomnieć, jak ważne dla rozwoju dziecka jest czytanie mu na głos. Już od najmłodszych lat dziecko, słuchając czytanej przez...

czytaj dalej
5 sposobów na aktywny wypoczynek

5 sposobów na aktywny wypoczynek

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie korzyści wynikają z aktywnego spędzania wolnego czasu? Może taki rodzaj wypoczynku kojarzy Ci się z obowiązkowymi treningami? Nic bardziej mylnego.

czytaj dalej