Strona główna » Blog » Świąteczne Linki Formuły Dobra

Świąteczne Linki Formuły Dobra

30 listopada 2018

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta… Każdy, kto czyta te słowa słyszy w głowie znaną melodię. Rok minął z prędkością światła, do kolejnych świąt został już niecały miesiąc. Już niedługo przygotowania rozpoczną się pełną parą. Prezenty, wysyłanie kartek z życzeniami, listy zakupów to tylko niektóre z zadań do wykonania. Ale w świętach chodzi przecież o coś innego – o wyciszenie, przemyślenie i przede wszystkim bycie z tymi, na których nam zależy i którzy nas potrzebują. Dlatego przychodzimy do Was ze świątecznymi Linkami Formuły Dobra. To zbiór pomysłów, inspiracji i gotowych rozwiązań, które pomogą w przedświątecznej gorączce i pozwolą skupić się na tym, co naprawdę ważne.

O tym, co ważne Na początek krótkie filmowe przypomnienie tego, co się liczy w święta. Bo najlepszy prezent nie zawsze jest materialny.

Wigilia w nowej wersji Marta Dymek przedstawia propozycje dań, których żaden karp się nie boi. To pomysły dla osób, które lubią czasem zrobić coś nowego, pobawić się smakiem. Psst, nikt nie zauważy, że ryba jest z selera.

Świąteczny klimat w domu Z głośników płyną świąteczne piosenki i kolędy, unosi się zapach pierników, w głowie mamy już pomysł na dekorację choinki. Co zrobić, żeby dom wyglądał równie wyjątkowo? Wpis na blogu Green Canoe to kopalnia inspiracji, zbiór niekiedy bardzo prostych, a zarazem efektownych sposobów na magię świąt w domowym zaciszu.

Papier, farby i nożyczki Czasem proste rzeczy są najpiękniejsze, tym bardziej, jeśli są wykonane samodzielnie. Pod tym linkiem znajdziecie pomysły na to, jak zapakować prezent tak, aby był jeszcze bardziej wyjątkowy.

Podarujmy szczęście Bywa, że wystarczy niewiele, żeby wywołać uśmiech. Lub dać szansę na kolejny dzień życia. Zorganizowanie świątecznej akcji, zbiórki, wolontariat czy symboliczna wpłata na rzecz potrzebujących to rzeczy nie do przecenienia. To również jedne z najlepszych prezentów, bo dawane i komuś, i sobie.

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Przeczytaj inne wpisy na blogu

2 października – Dzień Uśmiechu

2 października – Dzień Uśmiechu

2 października obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu. Tego dnia warto zastanowić się, ile dobra możemy dać, tylko się uśmiechając. Nasz jeden mały gest jest w stanie poprawić komuś humor, dodać otuchy i zasiać w czyimś sercu nadzieję na lepsze jutro.

czytaj dalej
Dobrze mieć przyjaciół

Dobrze mieć przyjaciół

9 czerwca obchodzimy Dzień Przyjaciela. Podziękujmy naszym przyjaciołom za to, że ubogacają nasze życie, dzielnie przy nas trwają i dzięki nim możemy stawiać czoła nawet największym przeciwnościom losu.

czytaj dalej
Zarażać uśmiechem

Zarażać uśmiechem

Niemoc i bezradność budzą frustrację. Skoro w obecnej sytuacji nasze możliwości są tak bardzo ograniczone, dlaczego nie mielibyśmy spróbować szerzyć dobra?

czytaj dalej