Strona główna » Blog » Wspomnienia z wycieczki zdrowego rodzeństwa

Wspomnienia z wycieczki zdrowego rodzeństwa

12 czerwca 2023

Aura na zewnątrz coraz bardziej zachęca nas do wyjścia i przyjmowania witaminy D w dużych ilościach. Dlatego też pod koniec maja, korzystając z możliwości oferowanych nam przez Dom Wczasów Dziecięcych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Głazie, zdrowe rodzeństwo naszych podopiecznych spędziło aktywnie dzień pod czujnym okiem opiekunów Magdy i Filipa.

Po pożywnym śniadaniu czekała nas przejażdżka konna na Fantazji, która nie stroni od smakołyków. Byli tacy, którzy pierwszy raz siedzieli na koniu, ale znaleźli się również doświadczeni jeźdźcy. Sąsiadami Fantazji są dość nieśmiałe alpaki Bolek i Lolek, które zostały dokarmione przez dzieci i dorosłych solidną ilością marchewki. Niecodzienną atrakcją był przejazd wozem taborowym zaprzęgniętym w dwa silne konie, które mają kilka biegów. Można było poczuć wiatr we włosach. Sprzyjająca pogoda pozwoliła wypłynąć rowerkami wodnymi i zasmakować marynarskiej przygody. Poza zaplanowanymi atrakcjami był także czas wolny, podczas którego można było szaleć bez końca na boiskach, tyrolce, czy też ścigając się formułami lub schronić się przed słońcem w świetlicy, w której można było rozegrać mecze w piłkarzyki, tenisa stołowego, czy też bilard. W przerwie między aktywnościami fizycznymi znalazł się również czas na wytchnienie w kąciku artystycznym, gdzie każdy mógł pomalować płaskorzeźbę konia.

Przy dobrej zabawie czas szybko płynie, ale na zakończenie dnia czekało ognisko z kiełbaskami. Uśmiechnięci i zmęczeni (choć chyba to się bardziej tyczy opiekunów), z nowymi znajomościami powróciliśmy do swoich domów.

Wolontariusz Filip

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Przeczytaj inne wpisy na blogu

5 sposobów na aktywny wypoczynek

5 sposobów na aktywny wypoczynek

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie korzyści wynikają z aktywnego spędzania wolnego czasu? Może taki rodzaj wypoczynku kojarzy Ci się z obowiązkowymi treningami? Nic bardziej mylnego.

czytaj dalej
Na upalne dni

Na upalne dni

W te wakacje mieliśmy już okazję doświadczyć wielu upalnych dni. O ile letni czas jest tym, na co niecierpliwie i z radością czekamy każdego roku, o tyle zbyt wysokie temperatury mogą być dla nas uciążliwe. Co zrobić żeby było nam lepiej? Jak przetrwać upały?

czytaj dalej
Dzień bezpiecznego kierowcy

Dzień bezpiecznego kierowcy

25 lipca obchodzimy Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Datę wybrano nieprzypadkowo, bo we wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. W tym dniu warto zwrócić szczególną uwagę na to, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze. Przestrzeganie przepisów i odpowiednia...

czytaj dalej
Pięć sposobów na relaks

Pięć sposobów na relaks

Zaczęły się wakacje, czas beztroskiego czytania książek w hamaku, wielogodzinnej zabawy na dworze i kopania na plaży tunelu, który ma nas zaprowadzić prosto do Chin. Odłożyliśmy na bok ciężkie książki, zapisane zeszyty i wypchane przyborami piórniki. Wreszcie możemy...

czytaj dalej