Strona główna » Blog » Pięć sposobów na relaks

Pięć sposobów na relaks

6 lipca 2023

Zaczęły się wakacje, czas beztroskiego czytania książek w hamaku, wielogodzinnej zabawy na dworze i kopania na plaży tunelu, który ma nas zaprowadzić prosto do Chin.

Odłożyliśmy na bok ciężkie książki, zapisane zeszyty i wypchane przyborami piórniki. Wreszcie możemy odpoczywać, wysypiać się i robić wszystkie rzeczy, na które nie było czasu w roku szkolnym.

Co zrobić, by nie zmarnować tych dwóch miesięcy wolności?

Dobrze jest zaplanować ten czas. Pomyśl, co chciałbyś robić, gdzie pojechać, jak odpocząć. Spróbuj znaleźć sposoby na zrelaksowanie się, a jeśli chcesz, możesz skorzystać z naszych propozycji.

1. Czas z bliskimi

Nic nie ładuje baterii tak, jak czas spędzony z tymi, których kochamy. Wspólny spacer po lesie, wycieczka do zoo czy wieczór gier planszowych mogą okazać się najlepszym rozrywkami, jeśli tylko zaangażujemy w nie ważne dla nas osoby. Będzie to okazja do śmiechu, rozmów, na które nie było czasu w roku szkolnym, a także do lepszego poznania siebie nawzajem.

2. Świeże powietrze

Aby nasz organizm mógł w pełni odpocząć, potrzebuje świeżego powietrza i mnóstwa zieleni. Warto zadbać o to, by spędzać jak najwięcej czasu na zewnątrz. Kojący śpiew ptaków, dająca odpocząć oczom zieleń traw, orzeźwiający powiew wiatru i ciepły letni deszcz mogą pomóc nam poczuć się częścią przyrody i wsłuchać w nas samych. Dadzą wytchnienie, którego tak bardzo potrzebujemy. Kto wie, może zwykła wycieczka do lasu stanie się największą przygodą?

3. Realizowanie pasji

Wakacje to czas, w którym wreszcie możemy realizować nasze pasje. W roku szkolnym musieliśmy uczyć się, ciężko pracować, wywiązywać się z różnych obowiązków i pilnować terminów. Teraz możemy zdjąć z ramion ciężar zobowiązań i zająć się tymi aktywnościami, które sprawiają nam najwięcej radości. Może będzie to słuchanie muzyki, czytanie książek, taniec, malowanie obrazów, biwakowanie, spotkania z przyjaciółmi. Cokolwiek wywołuje w Tobie radość i sprawia, że zapominasz o otaczającym świecie, będzie idealną formą wypoczynku.

4. Zmiana otoczenia

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Mimo wszystko raz na jakiś czas warto spakować plecak i wyjechać poza granice swojej małej ojczyzny. Góry, morze, jezioro, kamienica w centrum miasta, a może mały domek na wsi? Zastanów się, jakiego otoczenia potrzebujesz i nie zwlekaj z rezerwacją miejsca.

5. Odstawienie Internetu

Najważniejszym krokiem na drodze do odpoczynku jest oderwanie się od wirtualnego świata. Nie jesteśmy w stanie prawdziwie odpocząć, gdy zewsząd napierają na nas informacje, naszą uwagę co chwila zajmują komunikaty, a oczy wpatrują się w niebieskie ekrany. Spróbuj odłożyć na jakiś czas wszystkie urządzenia elektryczne, wyłącz Internet i skup się na ludziach, których masz obok siebie. Z pewnością czas, w którym poświęcisz im sto procent uwagi, zaowocuje kolorowymi, niezapomnianymi wspomnieniami. Rezygnując z bycia online, nie tylko dasz swojemu organizmowi wytchnienie, którego tak bardzo potrzebuje, ale również stworzysz przestrzeń na budowanie najważniejszych relacji.

Wakacje to wyjątkowy czas, w którym w szczególności powinniśmy zadbać o własną regenerację. Poświęćmy chwilę na zaplanowanie go w taki sposób, aby każdy dzień wart był opowiedzenia i żebyśmy każdego wieczoru wracali do domu z włosami poplątanymi wiatrem, stopami ubrudzonymi piaskiem i sercami wypełnionymi radością.

Wolontariuszka Ola

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Przeczytaj inne wpisy na blogu

5 sposobów na aktywny wypoczynek

5 sposobów na aktywny wypoczynek

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie korzyści wynikają z aktywnego spędzania wolnego czasu? Może taki rodzaj wypoczynku kojarzy Ci się z obowiązkowymi treningami? Nic bardziej mylnego.

czytaj dalej
Na upalne dni

Na upalne dni

W te wakacje mieliśmy już okazję doświadczyć wielu upalnych dni. O ile letni czas jest tym, na co niecierpliwie i z radością czekamy każdego roku, o tyle zbyt wysokie temperatury mogą być dla nas uciążliwe. Co zrobić żeby było nam lepiej? Jak przetrwać upały?

czytaj dalej
Dzień bezpiecznego kierowcy

Dzień bezpiecznego kierowcy

25 lipca obchodzimy Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Datę wybrano nieprzypadkowo, bo we wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. W tym dniu warto zwrócić szczególną uwagę na to, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze. Przestrzeganie przepisów i odpowiednia...

czytaj dalej
Gdy nadejdą wakacje…

Gdy nadejdą wakacje…

Nareszcie nadszedł upragniony, wakacyjny czas. Słońce przyjemnie grzeje, przyroda w pełnym rozkwicie zachęca do wyjścia z domu, a słodkie owoce i pyszne lody to obecnie najlepsza opcja na drugie śniadanie. I kiedy świat pogrąża się w błogim relaksie… Nasze Hospicjum nie zwalnia tempa.

czytaj dalej