Strona główna » Blog » Hospicjum dla nienarodzonych

Hospicjum dla nienarodzonych

16 maja 2019

Miejsce, gdzie realnie wspieramy rodziny, które dowiedziały się, że ich dziecko jest nieuleczalnie chore – już na etapie ciąży.

Posłuchajcie, co mówią w rozmowie z p. Dorotą Niedzwiedzką: doktor nauk med. Krzysztof Szmyd, szef Formuły Dobra oraz psycholog – Agnieszka Pasławska, serce i pierwszy front naszego hospicjum perinatalnego.

Hospicjum perinatalne to historie o lęku, nadziei, o tym co nieznane, o oczekiwaniu – na dziecko, brata, siostrę. 

Hospicjum perinatalne to psycholog, położna, lekarz…

Hospicjum perinatalne to rozjaśnienie, zrozumienie – oswojenie tego, co spadło nieoczekiwanie na głowę. Trochę już wiadomo, czego się spodziewać. Jak sobie poradzić.

Posłuchajcie, co jeszcze.

Rozsyłajcie też ten wywiad w świat. W tej ekstremalnie trudnej sytuacji, warto by rodzina wiedziała, gdzie i u kogo może uzyskać wsparcie, zrozumieć, podjąć decyzję, świadomie. Niech hospicjum perinatalne nie będzie tajemniczym pojęciem, ale realnym miejscem, do którego przychodzi się po pomoc – i ją dostaje.

Dziękujemy z całego serca za ten materiał EWTN Polska.

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Przeczytaj inne wpisy na blogu

2 października – Dzień Uśmiechu

2 października – Dzień Uśmiechu

2 października obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu. Tego dnia warto zastanowić się, ile dobra możemy dać, tylko się uśmiechając. Nasz jeden mały gest jest w stanie poprawić komuś humor, dodać otuchy i zasiać w czyimś sercu nadzieję na lepsze jutro.

czytaj dalej
Dobrze mieć przyjaciół

Dobrze mieć przyjaciół

9 czerwca obchodzimy Dzień Przyjaciela. Podziękujmy naszym przyjaciołom za to, że ubogacają nasze życie, dzielnie przy nas trwają i dzięki nim możemy stawiać czoła nawet największym przeciwnościom losu.

czytaj dalej
Zarażać uśmiechem

Zarażać uśmiechem

Niemoc i bezradność budzą frustrację. Skoro w obecnej sytuacji nasze możliwości są tak bardzo ograniczone, dlaczego nie mielibyśmy spróbować szerzyć dobra?

czytaj dalej