Strona główna » Blog » Hospicjum dla nienarodzonych

Hospicjum dla nienarodzonych

16 maja 2019

Miejsce, gdzie realnie wspieramy rodziny, które dowiedziały się, że ich dziecko jest nieuleczalnie chore – już na etapie ciąży.

Posłuchajcie, co mówią w rozmowie z p. Dorotą Niedzwiedzką: doktor nauk med. Krzysztof Szmyd, szef Formuły Dobra oraz psycholog – Agnieszka Pasławska, serce i pierwszy front naszego hospicjum perinatalnego.

Hospicjum perinatalne to historie o lęku, nadziei, o tym co nieznane, o oczekiwaniu – na dziecko, brata, siostrę. 

Hospicjum perinatalne to psycholog, położna, lekarz…

Hospicjum perinatalne to rozjaśnienie, zrozumienie – oswojenie tego, co spadło nieoczekiwanie na głowę. Trochę już wiadomo, czego się spodziewać. Jak sobie poradzić.

Posłuchajcie, co jeszcze.

Rozsyłajcie też ten wywiad w świat. W tej ekstremalnie trudnej sytuacji, warto by rodzina wiedziała, gdzie i u kogo może uzyskać wsparcie, zrozumieć, podjąć decyzję, świadomie. Niech hospicjum perinatalne nie będzie tajemniczym pojęciem, ale realnym miejscem, do którego przychodzi się po pomoc – i ją dostaje.

Dziękujemy z całego serca za ten materiał EWTN Polska.

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Przeczytaj inne wpisy na blogu

„Formuły Dobra” – wywiad cz. 2

„Formuły Dobra” – wywiad cz. 2

Zapraszamy do przeczytania kolejnej części wywiadu „Formuły Dobra” Pielęgniarka Ilonka (I): A jak Daniel zareagował na chorobę? Czy mu pani nie powiedziała? Nie, pani mu nie powiedziała na początku... Pielęgniarz Paweł (P): Ja go chyba zabierałem z doktorem, już nie...

czytaj dalej
„Formuły Dobra” – wywiad

„Formuły Dobra” – wywiad

Opieka nad dzieckiem z poważną i nieuleczalną chorobą jest trudne. Na szczęście istnieją takie miejsca jak domowe hospicja dla dzieci. Dzięki temu rodziny otrzymują potrzebne wsparcie. Poznajcie historię Daniela, który zmagał się z chorobą nowotworową. Zapisaliśmy...

czytaj dalej
Dzień Głośnego Czytania

Dzień Głośnego Czytania

Dziś obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który został ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001 roku.  W tym dniu chcemy przypomnieć, jak ważne dla rozwoju dziecka jest czytanie mu na głos. Już od najmłodszych lat dziecko, słuchając czytanej przez...

czytaj dalej
5 sposobów na aktywny wypoczynek

5 sposobów na aktywny wypoczynek

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie korzyści wynikają z aktywnego spędzania wolnego czasu? Może taki rodzaj wypoczynku kojarzy Ci się z obowiązkowymi treningami? Nic bardziej mylnego.

czytaj dalej