Strona główna » Blog » Dzień opiekuna medycznego i rodziny

Dzień opiekuna medycznego i rodziny

14 maja 2024

Dziś, 14 maja, świętujemy Dzień Opiekuna Medycznego. To dzień, który warto uczcić, bo to właśnie oni są niezastąpieni w opiece nad naszymi bliskimi, zwłaszcza gdy mamy jakieś problemy zdrowotne. Ale pozwól, że dzisiaj spojrzymy na tę rolę z nieco szerszej perspektywy.

Opiekunowie medyczni to nie tylko wykwalifikowani specjaliści, ale także rodzice, którzy poświęcają się opiece nad swoimi chorymi dziećmi. Dla nas, którzy dbamy o podopiecznych, często to właśnie rodzice stają się nieocenionymi opiekunami w codziennych wyzwaniach związanych z chorobą czy niepełnosprawnością.

Dlatego w Dniu Opiekuna Medycznego, z wyprzedzeniem przed dniem rodziny, który wypada 15 maja, pragniemy wyrazić wdzięczność dla fachowców, ale również dla rodziców, którzy pełnią tę funkcję z oddaniem i miłością. To oni są naszymi partnerami w zapewnianiu najlepszej opieki naszym podopiecznym.

Dziękujemy Wam, rodzice, za Waszą niezwykłą siłę, cierpliwość i miłość, którą codziennie dajecie swoim dzieciom. To Wasza opieka i wsparcie tworzą fundament, na którym budujemy lepsze jutro dla naszych podopiecznych.

Wszystkim Opiekunom Medycznym, zarówno tym zawodowym, jak i rodzicom, życzymy dziś szczególnej chwili wytchnienia, uznania i wsparcia. Dziękujemy za Waszą niezastąpioną rolę w naszym życiu i życzymy Wam mnóstwa siły oraz motywacji do dalszej pracy.

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Opiekuna Medycznego!

wolontariusz Tobiasz

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Przeczytaj inne wpisy na blogu

Dzień Dobrych Uczynków

Dzień Dobrych Uczynków

Dzisiaj jest wyjątkowy dzień – Dzień Dobrych Uczynków. Chcę z całego serca podkreślić, jak ważna jest moc dobra, która tkwi w każdym z nas. Nazwa "Formuła Dobra" mówi sama za siebie, prawda? To niepowtarzalna okazja, aby celebrować i podziwiać tę potężną siłę. Czasami...

czytaj dalej
Gdzie szukać pomocy? – rola specjalistów

Gdzie szukać pomocy? – rola specjalistów

Do kogo zwrócić się o pomoc? W naszym życiu zdarzają się różnego rodzaju kryzysy emocjonalne, zarówno te większe, jak i mniejsze. Często pojawiają się one niespodziewanie, niejednokrotnie pozbawiając nas konkretnych powodów. Istnieje wiele życiowych sytuacji, które...

czytaj dalej
Niezwykła moc obecności

Niezwykła moc obecności

Kiedy spotyka nas jakieś nieszczęście, mierzymy się z trudną sytuacją lub kiedy cierpi ktoś, kogo kochamy, jest nam bardzo ciężko. Ten ciężar wydaje się być czasem nie do uniesienia… Na szczęście nie musimy nieść go sami. Opieka nad dzieckiem z poważną i nieuleczalną...

czytaj dalej
Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

Dziś obchodzimy Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. To dobry czas, żeby zastanowić się nad trudnościami osób z niepełnosprawnościami, i podjąć konkretne działania na rzecz ich pełnej integracji i równych praw. W społeczeństwie nadal można...

czytaj dalej