Strona główna » Blog » Dobrze, że jesteś Tato

Dobrze, że jesteś Tato

22 czerwca 2019

Mamy kilka dni w roku, o których pamiętamy Dzień Mamy, Dzień Dziecka, Dzień Babci i Dziadka…

Okazuje się, że jest jeszcze Dzień Ojca, który od 1965 roku w Polsce obchodzimy 23 czerwca.

Wszyscy doskonale wiemy, że do pełnego rozwoju człowieka niezbędna jest nam obecność zarówno mamy, jak i taty. To właśnie ojciec odgrywa kluczową rolę w wytyczaniu życiowej ścieżki swoim dzieciom.

Z jednej strony uczy podejmowania decyzji, ale też pokazuje jak troszczyć się o rodzinę i twardo stąpać po ziemi. Ojciec jest czułym, troskliwym, ale i wymagającym rodzicem. Niezaprzeczalnie jest jedną z najważniejszych osób w naszym życiu.

Wszyscy doskonale powinniśmy pamiętać, że Tata – majsterkowicz, sportowiec czy miłośnik górskich wędrówek lub literatury – to najlepszy Tata na świecie, zaś Tata opiekujący się nieuleczalnie chorym dzieckiem – to Superbohater. Superbohater z niesamowitymi mocami, które każdego dnia wspierają nie tylko mamę, ale i całą rodzinę.

Wszyscy doskonale sobie życzymy, żeby w każdym domu mieszkał taki Superbohater, który niczego się nie boi, nawet wielkiego pająka, opanowany i wytrwały. Tato, który ze spokojem znosi dąsy, grymasy, tupanie i zmianę zdania w sprawie kanapki. Nie ważne czy szatyn czy blondyn, wysoki czy niski, lekarz czy kierowca ciężarówki, ważne, żeby potrafił robić fikołki, tarzać się na dywanie, wyszukiwać najlepsze kryjówki w zabawie w chowanego i cierpliwie po raz setny wyjaśniać „dlaczego”?

Oczywiście będzie miał też wady, bo kto z nas ich nie ma?

Najważniejsze, żeby kochał nas każdego zwykłego dnia, miał szerokie ramiona, którymi nas wesprze podczas porażki i czułe dłonie, które opatrzą nasze rany zdobyte podczas pierwszej jazdy na rowerze bez bocznych kółek.

Z okazji dzisiejszego Dnia Ojca podarujmy sobie czas. Ofiarujmy go własnym Ojcom, ale i nam samym, którzy zamierzają go spędzić w gronie rodzinnym.

Czasu nie zatrzymamy, ale możemy z niego korzystać tu i teraz!

Drodzy Ojcowie – za dobre słowo, celną ripostę i Waszą pracę, dzięki której na naszym rodzinnym stole mamy chleb – z całego serca Wam DZIĘKUJEMY!

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Przeczytaj inne wpisy na blogu

2 października – Dzień Uśmiechu

2 października – Dzień Uśmiechu

2 października obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu. Tego dnia warto zastanowić się, ile dobra możemy dać, tylko się uśmiechając. Nasz jeden mały gest jest w stanie poprawić komuś humor, dodać otuchy i zasiać w czyimś sercu nadzieję na lepsze jutro.

czytaj dalej
Dobrze mieć przyjaciół

Dobrze mieć przyjaciół

9 czerwca obchodzimy Dzień Przyjaciela. Podziękujmy naszym przyjaciołom za to, że ubogacają nasze życie, dzielnie przy nas trwają i dzięki nim możemy stawiać czoła nawet największym przeciwnościom losu.

czytaj dalej
Zarażać uśmiechem

Zarażać uśmiechem

Niemoc i bezradność budzą frustrację. Skoro w obecnej sytuacji nasze możliwości są tak bardzo ograniczone, dlaczego nie mielibyśmy spróbować szerzyć dobra?

czytaj dalej