Strona główna » Hospicjum perinatalne

Hospicjum perinatalne

Pomoc dla dzieci z Tarnopola

Dowiedz się jak możesz pomóc Oddziałowi Neonatologicznemu z Oddziałem Intensywnej Terapii Noworodków w Tarnopolu w Ukrainie. 

Czym jest hospicjum perinatalne?

Hospicjum perinatalne nie jest miejscem, to tok myślenia wielu specjalistów mających na uwadze dobro rodziców i dziecka na każdym etapie ciąży, porodu i czasu po urodzeniu – niezależnie od tego jak bardzo chory jest maleńki człowiek, na którego czekamy.

Nikt nie planuje chorego dziecka. Każde stwierdzenie nieprawidłowości, czy choćby ich podejrzenie w czasie ciąży budzi lęk i niepewność.

Zespół hospicjum perinatalnego pozostaje do dyspozycji rodziców potrzebujących wsparcia i pomocy niezależnie od tygodnia ciąży, tego jak poważne jest postawione rozpoznanie, bądź jak trudne są podejrzenia, o których mówi lekarz prowadzący. Szanujemy każdą decyzję rodziców i gdy taka jest ich wola – stoimy u ich boku.

Jak działa hospicjum perinatalne?

Hospicjum tworzy grono specjalistów z zakresu medycyny, psychologii i teologii. Każdy z nich, w swojej specjalności stara się poznać potrzeby nie tylko matki i dziecka, ale całej rodziny oczekującej nowego członka. Dopełniamy badań, w miarę możliwości doprecyzowujemy diagnozę, wybieramy miejsce porodu, przygotowujemy rodziców i zespół bloku porodowego, pomagamy złożyć świat i układamy emocje, kontaktujemy ze specjalistami. Wszystko po to, by dysponując wszystkimi możliwymi informacjami o dziecku, na które czekamy, zbudować najbardziej optymalny plan opieki wychodzący naprzeciw wszystkim potrzebom zarówno noworodka jak i jego najbliższych.

Pomoc, którą oferujemy, jest bezpłatna i współfinansowana przez NFZ.

…. nawet jeśli przychodzi taki moment, że już nie można kogoś leczyć, zawsze można się nim opiekować…

Zapraszamy do kontaktu

Telefon dyżurny:

Agnieszka Pasławska
Psycholog Hospicjum Perinatalnego

+48 606 406 302

Pliki do pobrania

Skierowanie do Hospicjum Perinatalnego (do wypełnienia ręcznego) [PDF, 101kB]

Skierowanie do Hospicjum Perinatalnego (do wypełnienia na komputerze) [docx, 19kB]

Przykład wypełnienia skierowania do Hospicjum Perinatalnego [PDF, 102kB]

Jednocześnie prosimy o dołączenie podpisanego oświadczenia o treści:

„Zgodnie z art. 7 RODO (ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.) wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych moich i pozostającego pod moją opieką pacjenta, w tym w szczególności danych dotyczących stanu zdrowia pacjenta, przez Stowarzyszenie Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra” z/s we Wrocławiu do celów objęcia pacjenta opieką Hospicjum”

oraz zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych w Hospicjum: polityka prywatności

Komplet dokumentów można również przynieść osobiście do biura Hospicjum lub przesłać pocztą.

Dedykowany numer konta bankowego

Oto dedykowany numer rachunku bankowego naszego Hospicjum Perinatalnego:

19 1600 1462 1027 7108 2000 0012

Rezerwacja online

Zapraszamy do skorzystania z systemu rezerwacji online w celu umówienia bezpłatnej wizyty do specjalisty naszego hospicjum perinatalnego.