Strona główna » Aktualności » Wakacje z Formułą Dobra

Wakacje z Formułą Dobra

2 września 2019

Dlaczego organizujemy wyjazdy wakacyjne dla rodzeństwa naszych podopiecznych? Bo czujemy, że dzieje się dobro, kiedy Kamil nauczy się rysować chmurę i przejdzie pierwszy raz w życiu całą trasę na parku linowym. Ania daje z siebie wszystko w konkursie sportowym i zdobywa najwięcej punktów z całej drużyny. Mała Maja dzielnie maszeruje i z dumą zdobywa górę Ślężę. Potem też z niej schodzi, nie krzywiąc się ani razu. Natalia zachwyca się każdym kamieniem („ten przypomina mi królika, a ten krokodyla!”), ciekawym listkiem, starym zamkiem, kolejnymi zajęciami. Kiedy wszyscy dają się pochłonąć rzeźbieniu w mydle, lepieniu z gliny, tworzeniu małego zoo z plasteliny i makaronu. Biegną w czasie podchodów szukając kolejnych znaków i zdań, ciesząc się z każdej zauważonej strzałki. Wtedy czujemy, że idziemy w dobrym kierunku.

Nasze coroczne akcje powstają najpierw w głowach – i to kilku osób.

Kasia i Piotr, wolontariusze związani na co dzień z Sobótką, myślą już w trakcie jednego wyjazdu nad tym, co można zrobić nowego za rok, kogo jeszcze zaprosić, jakie miejsce odwiedzić. Potrafią wśród ludzi dookoła siebie znaleźć życzliwe i otwarte serca, które chcą wesprzeć swoimi talentami organizację zajęć dla dzieciaków.

Pan Tomasz pokazał cudną kolekcję kamieni szlachetnych i ciekawie odpowiedział o tym, skąd wzięły się w jego domu.

Pan Marian zaprosił nas do wspólnego tworzenia rzeźby z drewna, anioła. Pokazał też jak niesamowitą frajdę daje rzeźbienie w mydle.

Joasia pomogła wykorzystać dwa worki z gliną – powstały płaskorzeźby i rzeźby, a ugniatanie gliny dało mnóstwo przyjemności (i małym i dużym).

Pan Mariusz specjalista od crossfit, przywiózł sztangę i ciężarki, linę – i już mieliśmy budzące ogrom emocji konkurencje sportowe.

Komisariat Policji w Sobótce zapewnił nam lekcję o bezpiecznym zachowaniu w trakcie wakacji i pokazał prawdziwy wóz policyjny.

Ania i Filip, nasi wolontariusze, zadbali o zabawy i konkurencje, w tym angażującą wszystkich zabawę w „zadanie dnia”. Można było wylosować przeróżne rzeczy: „sprawdź jaki rozmiar butów mają uczestnicy”, „uczesz się w śmieszny sposób”, „pomóż w stołówce przy posiłkach”, albo „zjedz ciastko bez użycia rąk”… a ciastko było, na dodatek z kremem 😀

Opiekunowie odpowiadali też na przeróżne pytania („czy daleko jeszcze” to tylko jedno z nich, były i pytania o przyrodę, kosmos i inne ważne rzeczy), rozmawiali o codzienności – radościach i smutkach, pomagali znaleźć pidżamę, opatrywali zadrapania i smarowali ugryzienia po natrętnym komarze.

Dziękujemy Wam za te dni, za Wasz udział i wspólny czas – Kasiu, Aniu, Piotrze i Filipie.

Dziękujemy Wam dzieciaki za Wasze uśmiechy, zaangażowanie, energię i entuzjazm.

Dziękujemy wszystkim, którzy otwarli swoje serca, a czasem i domy, poświęcili swój czas – i podzielili się z nami tym, co mają:

  • Schronisku pod Wieżycą za dach nad głową, posiłki i park linowy,
  • Paniom z parafii w Sulistrowicach za pyszny obiad,
  • Panu Marianowi – rzeźbiarzowi za spontaniczne, ale przeciekawe spotkanie z rzeźbiarstwem,
  • Panu Mariuszowi za zajęcia sportowe,
  • Panu Tomaszowi za ugoszczenie w swoim domu i podzielenie się historiami o zbieranych minerałach,
  • Joasi za warsztaty pracy z gliną,
  • Komisariatowi Policji w Sobótce za spotkanie o bezpiecznych wakacjach,
  • Ani, Kasi, Filipowi, Piotrowi – ze swój wolontariacki czas, zaangażowanie.

Ewa i Agnieszka

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

"Dzieci - Dzieciom", to tytuł koncertu charytatywnego, który odbył się w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu. Podczas wydarzenia odbyła się kwesta na rzecz podopiecznych naszego hospicjum, w trakcie której zebrano kwotę 1643,00 złote. Serdecznie dziękujemy wszystkim...

czytaj dalej
Misja Superbohaterów

Misja Superbohaterów

W powietrzu czuć już upragnione wakacje. Dziś jednak chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą tajemniczą, plenerową zabawą z Superbohaterami. Zaciekawieni?

27 maja rozpoczęliśmy naszą niezwykłą misję z okazji Dnia Dziecka. Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy razem z naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami w Dolnośląskim Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 12 dzięki gościnności – p. Dyrektora – Krzysztofa Kowala.

czytaj dalej
Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Piękna, wiosenna pogoda przywitała uczestników spotkania Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w gościnnej Gminie Domaniów. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, którą w Parafii Nawiedzenia NMP w Domaniowie odprawił nasz kapelan ks. Tomasz Filinowicz. ...

czytaj dalej
Wycieczka dla rodzeństwa

Wycieczka dla rodzeństwa

Gokarty, konie, tyrolka, zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, ognisko z kiełbaskami i wiele innych atrakcji czekało na uczestników wycieczki dla rodzeństwa naszych podopiecznych. Dzieci pojechały do Domu Wczasów Dziecięcych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Głazie....

czytaj dalej