Strona główna » Aktualności » Wakacje z Formułą Dobra

Wakacje z Formułą Dobra

2 września 2019

Dlaczego organizujemy wyjazdy wakacyjne dla rodzeństwa naszych podopiecznych? Bo czujemy, że dzieje się dobro, kiedy Kamil nauczy się rysować chmurę i przejdzie pierwszy raz w życiu całą trasę na parku linowym. Ania daje z siebie wszystko w konkursie sportowym i zdobywa najwięcej punktów z całej drużyny. Mała Maja dzielnie maszeruje i z dumą zdobywa górę Ślężę. Potem też z niej schodzi, nie krzywiąc się ani razu. Natalia zachwyca się każdym kamieniem („ten przypomina mi królika, a ten krokodyla!”), ciekawym listkiem, starym zamkiem, kolejnymi zajęciami. Kiedy wszyscy dają się pochłonąć rzeźbieniu w mydle, lepieniu z gliny, tworzeniu małego zoo z plasteliny i makaronu. Biegną w czasie podchodów szukając kolejnych znaków i zdań, ciesząc się z każdej zauważonej strzałki. Wtedy czujemy, że idziemy w dobrym kierunku.

Nasze coroczne akcje powstają najpierw w głowach – i to kilku osób.

Kasia i Piotr, wolontariusze związani na co dzień z Sobótką, myślą już w trakcie jednego wyjazdu nad tym, co można zrobić nowego za rok, kogo jeszcze zaprosić, jakie miejsce odwiedzić. Potrafią wśród ludzi dookoła siebie znaleźć życzliwe i otwarte serca, które chcą wesprzeć swoimi talentami organizację zajęć dla dzieciaków.

Pan Tomasz pokazał cudną kolekcję kamieni szlachetnych i ciekawie odpowiedział o tym, skąd wzięły się w jego domu.

Pan Marian zaprosił nas do wspólnego tworzenia rzeźby z drewna, anioła. Pokazał też jak niesamowitą frajdę daje rzeźbienie w mydle.

Joasia pomogła wykorzystać dwa worki z gliną – powstały płaskorzeźby i rzeźby, a ugniatanie gliny dało mnóstwo przyjemności (i małym i dużym).

Pan Mariusz specjalista od crossfit, przywiózł sztangę i ciężarki, linę – i już mieliśmy budzące ogrom emocji konkurencje sportowe.

Komisariat Policji w Sobótce zapewnił nam lekcję o bezpiecznym zachowaniu w trakcie wakacji i pokazał prawdziwy wóz policyjny.

Ania i Filip, nasi wolontariusze, zadbali o zabawy i konkurencje, w tym angażującą wszystkich zabawę w „zadanie dnia”. Można było wylosować przeróżne rzeczy: „sprawdź jaki rozmiar butów mają uczestnicy”, „uczesz się w śmieszny sposób”, „pomóż w stołówce przy posiłkach”, albo „zjedz ciastko bez użycia rąk”… a ciastko było, na dodatek z kremem 😀

Opiekunowie odpowiadali też na przeróżne pytania („czy daleko jeszcze” to tylko jedno z nich, były i pytania o przyrodę, kosmos i inne ważne rzeczy), rozmawiali o codzienności – radościach i smutkach, pomagali znaleźć pidżamę, opatrywali zadrapania i smarowali ugryzienia po natrętnym komarze.

Dziękujemy Wam za te dni, za Wasz udział i wspólny czas – Kasiu, Aniu, Piotrze i Filipie.

Dziękujemy Wam dzieciaki za Wasze uśmiechy, zaangażowanie, energię i entuzjazm.

Dziękujemy wszystkim, którzy otwarli swoje serca, a czasem i domy, poświęcili swój czas – i podzielili się z nami tym, co mają:

  • Schronisku pod Wieżycą za dach nad głową, posiłki i park linowy,
  • Paniom z parafii w Sulistrowicach za pyszny obiad,
  • Panu Marianowi – rzeźbiarzowi za spontaniczne, ale przeciekawe spotkanie z rzeźbiarstwem,
  • Panu Mariuszowi za zajęcia sportowe,
  • Panu Tomaszowi za ugoszczenie w swoim domu i podzielenie się historiami o zbieranych minerałach,
  • Joasi za warsztaty pracy z gliną,
  • Komisariatowi Policji w Sobótce za spotkanie o bezpiecznych wakacjach,
  • Ani, Kasi, Filipowi, Piotrowi – ze swój wolontariacki czas, zaangażowanie.

Ewa i Agnieszka

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Mikołajki 2020! :)

Mikołajki 2020! 🙂

Mikołaj. Ekscytacja, radość, nadzieja, tajemnica, oczekiwanie... Co roku w okolicach 6 grudnia zapraszaliśmy Was na wielką imprezę, w trakcie której odwiedzał wszystkie dzieciaki Święty Mikołaj. W tym roku świat trochę stanął na głowie, ale pewne rzeczy są niezmienne....

czytaj dalej
Światełko dla Hani 2020 – Małe Rzeczy

Światełko dla Hani 2020 – Małe Rzeczy

Już po raz szósty 12 grudnia o godz. 18.00, na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie zapłonie Światełko dla Hani. Tym razem w inny sposób, bo z racji pandemii – w wersji online, ale mimo to zapłonie równie mocno, jasno i radośnie, jak co roku. Myśl...

czytaj dalej
Kiedy dziecko zachoruje – nowotwór

Kiedy dziecko zachoruje – nowotwór

Jeden z mitów na temat podopiecznych naszego hospicjum domowego jest taki, że to głównie pacjenci chorujący na choroby onkologiczne. Tymczasem, jak przeczytamy w wywiadzie z naszym szefem Formuły Dobra, doktorem Krzysztofem Szmydem - wyleczalność nowotworów wśród...

czytaj dalej
Zapraszamy na coroczne listopadowe spotkanie grupy wsparcia

Zapraszamy na coroczne listopadowe spotkanie grupy wsparcia

Serdecznie zapraszamy Państwa rodzinę na coroczne listopadowe spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie. Spotykamy się 14 listopada 2020 r. o godz. 15:00, aby podczas uroczystej Mszy Św. modlić się za wszystkie zmarłe dzieci. W tym roku, ze względu na panujący w...

czytaj dalej