Strona główna » Aktualności » II Festiwal Dobra

II Festiwal Dobra

9 lipca 2019

Życie między poniedziałkiem, a piątkiem, czy początkiem i końcem roku szkolnego ma nieznośną tendencję, do biegnięcia w oszalałym tempie.

Pomysł, żeby powiedzieć stop choć na chwilę? Spotkać się, poświętować?

Festiwal Dobra to budowana przez nas małymi krokami tradycja, będąca okazją do zatrzymania się i docenienia dobroci, której na co dzień doświadczamy. To ważne dla każdego, ale może dla nas, związanych z Hospicjum, miejscem gdzie sporo jest też smutku i strat, to nawet szczególnie istotne. Przypomnieć sobie wszystkie małe i duże chwile: słowa wsparcia, uśmiechy, łzy wzruszenia, satysfakcję z dobrze wykonanej pracy, zebrane spontanicznie w pobliskiej szkole dary, niespodziewaną darowiznę na rehabilitację, comiesięczny przelew od pani Małgosi, wolontariat pracowniczy od życzliwej firmy, który pomógł w przeprowadzce… Pewnie mógłby o tym powstać osobny tekst.

Festiwal Dobra jest dla nas kolejną okazją, w której doświadczamy Dobra: życzliwości i otwartości ludzi i instytucji.

Posłuchajcie, jak to było…

Nie tak dawno temu, za kilkoma górami, za kilkoma rzekami, było sobie małe miasto, położone w pięknym miejscu, a jego życzliwi Włodarze ugościli po raz kolejny Formułę Dobra i otwarli bramy do świętowania na ich ziemiach. Dziękujemy Miastu Karpacz, w szczególności Pani Wiceburmistrz Kamili Cyganek i jej współpracowniczkom: Pani Kamilo, Pani Krysiu – byłyście cudownym wsparciem.

Dobra impreza musi mieć dobrego gospodarza. Dlatego zaprosiliśmy do współpracy Wodzireje Freak Frak  …to był strzał w dziesiątkę! II Festiwal Dobra w Karpaczu poprowadził dla Was Kuba Kocięba, który zadbał o najlepszą atmosferę i zabawę, użyczył swojej energii i pomysłowości oraz słynnego „radiowego” głosu, zadbał o każdego gościa … Kuba, dziękujemy!

Tradycja świętowania w Polsce jest zdecydowania związana ze stołem. Był więc u nas i stół. Katarzyna Gubała podarowała trochę swojej werwy, kreatywności – już na etapie przygotowań, a w Karpaczu ujęła wszystkich uśmiechem i kulinarnymi wege przysmakami. W tym roku gotowała w towarzystwie niezastąpionego Nikodema Bąka – szef kuchni Green Mountain Hotel (Dziękujemy kadrze Green Mountain za całe wsparcie!) W Strefie Dobrego Smaku dzieciaki zajadały się budyniem jaglanym i sorbetem truskawkowym, dorośli nie mogli się nadziwić jak pyszne może być pesto lawendowe, a wszystkich zachwyciły słodkie i zdrowe kulki mocy! To wszystko było możliwe dzięki ludziom i firmom, które podzieliły się z nami swoimi produktami:
Mleka roślinne i śmietanki z Natumi,
zdrowe bakalie z Bio Planet,
ekologiczne oleje  BIO PLANÈTE France,
aromatyczne ziółka od Baziółka.
Ekipo kulinarna! Dziękujemy! Było cudownie i pysznie!

Była impreza, był i taniec. Akademia Wychowania Tanecznego z przeuroczą grupą najmłodszych uczestników zaprezentowała swój pełen energii występ. Dziękujemy małym artystom i ich opiekunowi za czas, przygotowanie i pokaz, dziękujemy za uświetnienie naszej Strefy Dobrej Aktywności!

Kto znów zgłodniał, mógł spróbować kiszonych soków z buraka lub ogórków – od niezastąpionego Gospodarstwa Rolnego Michała Sznajdera M.Sznajder Kiszone warzywa z Doliny Baryczy. Jedni z przyjemnością wracali do znanych im już smaków, inni z zaciekawieniem próbowali po raz pierwszy. Coś słodkiego? Proszę bardzo: przepyszne ciastka i czekoladki od TAGO i Hotelu Gołębiewski. Skoro jesteśmy przy kulinariach: o siły wolontariuszy Formuły Dobra zadbała w szczodry sposób Pani Magda z Leśny Dwór w Karpaczu i Restauracja Mamma Mia. Dziękujemy! Pizza i żurek były pyszne!

Strefa Dobrego Warsztatu zachęcała do przyjrzenia się pięknemu rękodziełu, a Strefa Kreatywności zapraszała do twórczości własnej – było więc na początek ozdabianie doniczek z sadzonkami, na którym czekał na Was Konrad – popatrzcie na zdjęcia, powstały cuda, które teraz zdobią Wasze parapety!

Obok, razem z Anią i Filipem, dziecięca kreatywność zadziwiała wszystkich, którzy z ciekawością zajrzeli do ich królestwa: dzieła z plasteliny, makaronu, patyczków, przy użyciu nożyczek, papieru, farb – powstało nawet mini zoo ze zwierzęcą zagrodą, wow!

Strefa Dobrego Słowa z przesympatycznymi wolontariuszkami Formuły zachęcała do zabrania sobie ulubionej pozycji książkowej do domu, można było znaleźć coś o ogrodnictwie, kuchni, Anię z Zielonego Wzgórza i Kubusia Puchatka, powieść i biografię, dla małego i dużego, każdy wyszedł zadowolony, z dobrym słowem i uśmiechem od Małgosi, Lidki, Krysi i Doroty.

A zanim zaśpiewaliśmy z Alicją Janosz Kaczkę Dziwaczkę 😀 mieliśmy możliwość usłyszeć jej pełne energii, pozytywne, bajkowe utwory, przeznaczone na nową płytę, specjalnie dla dzieci! Alicja dziękujemy – to była cudowna dawka optymizmu i radości.

Wśród śpiewów i tańca czas mijał zbyt szybko. Wybiła godzina 18.00, podziękowaliśmy naszym festiwalowym bohaterom – przekazując Certyfikaty Dobra za dzielenie się swoją pasją i dobrą energią. Pożegnaliśmy Karpacz z myślą, że to miejsce, do którego warto wracać.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to święto: wolontariuszom, pracownikom, przyjaciołom Hospicjum, darczyńcom i charytatywnym gościom.

Do zobaczenia za rok!

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Mikołajki 2020! :)

Mikołajki 2020! 🙂

Mikołaj. Ekscytacja, radość, nadzieja, tajemnica, oczekiwanie... Co roku w okolicach 6 grudnia zapraszaliśmy Was na wielką imprezę, w trakcie której odwiedzał wszystkie dzieciaki Święty Mikołaj. W tym roku świat trochę stanął na głowie, ale pewne rzeczy są niezmienne....

czytaj dalej
Światełko dla Hani 2020 – Małe Rzeczy

Światełko dla Hani 2020 – Małe Rzeczy

Już po raz szósty 12 grudnia o godz. 18.00, na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie zapłonie Światełko dla Hani. Tym razem w inny sposób, bo z racji pandemii – w wersji online, ale mimo to zapłonie równie mocno, jasno i radośnie, jak co roku. Myśl...

czytaj dalej
Kiedy dziecko zachoruje – nowotwór

Kiedy dziecko zachoruje – nowotwór

Jeden z mitów na temat podopiecznych naszego hospicjum domowego jest taki, że to głównie pacjenci chorujący na choroby onkologiczne. Tymczasem, jak przeczytamy w wywiadzie z naszym szefem Formuły Dobra, doktorem Krzysztofem Szmydem - wyleczalność nowotworów wśród...

czytaj dalej
Zapraszamy na coroczne listopadowe spotkanie grupy wsparcia

Zapraszamy na coroczne listopadowe spotkanie grupy wsparcia

Serdecznie zapraszamy Państwa rodzinę na coroczne listopadowe spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie. Spotykamy się 14 listopada 2020 r. o godz. 15:00, aby podczas uroczystej Mszy Św. modlić się za wszystkie zmarłe dzieci. W tym roku, ze względu na panujący w...

czytaj dalej