Strona główna » Blog » Na upalne dni

Na upalne dni

23 sierpnia 2023

W te wakacje mieliśmy już okazję doświadczyć wielu upalnych dni. O ile letni czas jest tym, na co niecierpliwie i z radością czekamy każdego roku, o tyle zbyt wysokie temperatury mogą być dla nas uciążliwe. Co zrobić żeby było nam lepiej? Jak przetrwać upały?

Chcę podzielić się z Wami pięcioma sposobami na przetrwanie tego czasu.

1. Zasłaniaj okna

Światło słoneczne szybko nagrzewa pomieszczenia, zwłaszcza latem. Dlatego, jeśli nie chcemy, żeby w naszym domu było zbyt gorąco, potrzebujemy zasłonić okna. To spowoduje, że nasze mieszkanie nie będzie się tak szybko nagrzewało.

2. Pij więcej wody

W gorące dni bardzo ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Potrzebujemy wtedy więcej wody. Oprócz picia warto też jeść owoce, które są smaczne i też zawierają wodę. Najlepiej będą smakowały prosto z lodówki. Polecam w takiej formie szczególnie arbuzy i melony.

3. Wybieraj odpowiednie ubrania

To, co wkładamy na siebie, ma duży wpływ na nasze odczuwanie temperatury. Ważne jest, żeby nosić materiały oddychające i przewiewne. Polecane są szczególnie bawełniane i lniane ubrania. Starajmy się natomiast unikać sztucznych materiałów.

4. Woda dla ochłody

Jeżeli potrzebujesz szybkiego, bezpośredniego schłodzenia, możesz zanurzyć stopy lub ręce w zimnej wodzie. Możesz też zastosować chłodne okłady albo wziąć letni prysznic. Bądź ostrożny przy skrajnych temperaturach, aby nie zafundować sobie szoku termicznego.

5. Cyrkulacja powietrza

W gorące dni możesz też skorzystać z pomocy urządzeń elektrycznych – wiatraków i wentylatorów, które pomogą trochę schłodzić mieszkanie. Ważne jest też, żeby rano i wieczorem, kiedy jeszcze jest chłodno, dobrze wywietrzyć pomieszczenia. To zapewni nam dobrą cyrkulację powietrza.

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Przeczytaj inne wpisy na blogu

5 sposobów na aktywny wypoczynek

5 sposobów na aktywny wypoczynek

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie korzyści wynikają z aktywnego spędzania wolnego czasu? Może taki rodzaj wypoczynku kojarzy Ci się z obowiązkowymi treningami? Nic bardziej mylnego.

czytaj dalej
Dzień bezpiecznego kierowcy

Dzień bezpiecznego kierowcy

25 lipca obchodzimy Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Datę wybrano nieprzypadkowo, bo we wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. W tym dniu warto zwrócić szczególną uwagę na to, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze. Przestrzeganie przepisów i odpowiednia...

czytaj dalej
Pięć sposobów na relaks

Pięć sposobów na relaks

Zaczęły się wakacje, czas beztroskiego czytania książek w hamaku, wielogodzinnej zabawy na dworze i kopania na plaży tunelu, który ma nas zaprowadzić prosto do Chin. Odłożyliśmy na bok ciężkie książki, zapisane zeszyty i wypchane przyborami piórniki. Wreszcie możemy...

czytaj dalej
Gdy nadejdą wakacje…

Gdy nadejdą wakacje…

Nareszcie nadszedł upragniony, wakacyjny czas. Słońce przyjemnie grzeje, przyroda w pełnym rozkwicie zachęca do wyjścia z domu, a słodkie owoce i pyszne lody to obecnie najlepsza opcja na drugie śniadanie. I kiedy świat pogrąża się w błogim relaksie… Nasze Hospicjum nie zwalnia tempa.

czytaj dalej