Strona główna » Blog » Lipcowe Linki Formuły Dobra

Lipcowe Linki Formuły Dobra

25 lipca 2018

Z czym przede wszystkim kojarzy nam się lipiec? To okres wakacji i urlopu – czas, kiedy dosłownie lub w wyobraźni przenosimy się w góry, nad morze, jeziora i łąki. Jak wiadomo, każdy ma swój ulubiony sposób wypoczynku. Niektórzy uwielbiają rowerowe wycieczki. Inni preferują wyjazdy na międzynarodowe festiwale – może my też zajrzymy na najciekawsze wydarzenia organizowane na całym świecie? Nie wszyscy jednak wyruszają na dalekie podboje. Są tacy, którzy marzą, żeby zaszyć się we własnym ogródku lub na działce i tam spędzić błogi, letni czas. Dla domatorów mamy link do inspirujących pomysłów na zagospodarowanie balkonowej przestrzeni. Wakacje są niesamowitym czasem, jednak od kilku lat lipcowa pogoda nas nie rozpieszcza, dlatego zdradzimy też kilka pomysłów na deszczowe chwile. Zapraszamy!

  • Rowerowe rekolekcje Grupa Niniwa Team powstała w 2007 r. na podstawie pomysłu ks. Maniury. Od tego momentu rowerowe wyjazdy są nie tylko wielokilometrowymi podróżami (Wilno, Jerozolima, Nordkapp, Rzym itp. ), ale również rekolekcjami w drodze. Być może wśród nas są przyszli uczestnicy ekspedycji?
  • Wyjątkowe festiwale z całego świata Zwykło się mówić, że „co kraj to obyczaj”. Jeśli w zglobalizowanym świecie ktoś jeszcze wątpi w różnorodność kulturowych obyczajów, zapraszamy do zapoznania się z festiwalami odbywającymi się na całym świecie. Może komuś spodoba się pomysł uczestnictwa w obrzucaniu się mąką, pomidorami lub winogronami? A może ktoś będzie chciał na żywo zobaczyć setki lampionów unoszących się do nieba? Nigdy nie mów nigdy.
  • Sposoby na nudę w czasie deszczu Od kilku lat lipiec niestety kojarzy nam się z deszczem i letnimi burzami, a jak wiadomo w czasie deszczu dzieci się nudzą. Czy jednak jest to konieczne? Z powyższym linkiem na pewno znajdziemy sposób na te pozbawione słońca chwile.

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Przeczytaj inne wpisy na blogu

2 października – Dzień Uśmiechu

2 października – Dzień Uśmiechu

2 października obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu. Tego dnia warto zastanowić się, ile dobra możemy dać, tylko się uśmiechając. Nasz jeden mały gest jest w stanie poprawić komuś humor, dodać otuchy i zasiać w czyimś sercu nadzieję na lepsze jutro.

czytaj dalej
Dobrze mieć przyjaciół

Dobrze mieć przyjaciół

9 czerwca obchodzimy Dzień Przyjaciela. Podziękujmy naszym przyjaciołom za to, że ubogacają nasze życie, dzielnie przy nas trwają i dzięki nim możemy stawiać czoła nawet największym przeciwnościom losu.

czytaj dalej
Zarażać uśmiechem

Zarażać uśmiechem

Niemoc i bezradność budzą frustrację. Skoro w obecnej sytuacji nasze możliwości są tak bardzo ograniczone, dlaczego nie mielibyśmy spróbować szerzyć dobra?

czytaj dalej