Strona główna » Blog » Lipcowe Linki Formuły Dobra

Lipcowe Linki Formuły Dobra

25 lipca 2018

Z czym przede wszystkim kojarzy nam się lipiec? To okres wakacji i urlopu – czas, kiedy dosłownie lub w wyobraźni przenosimy się w góry, nad morze, jeziora i łąki. Jak wiadomo, każdy ma swój ulubiony sposób wypoczynku. Niektórzy uwielbiają rowerowe wycieczki. Inni preferują wyjazdy na międzynarodowe festiwale – może my też zajrzymy na najciekawsze wydarzenia organizowane na całym świecie? Nie wszyscy jednak wyruszają na dalekie podboje. Są tacy, którzy marzą, żeby zaszyć się we własnym ogródku lub na działce i tam spędzić błogi, letni czas. Dla domatorów mamy link do inspirujących pomysłów na zagospodarowanie balkonowej przestrzeni. Wakacje są niesamowitym czasem, jednak od kilku lat lipcowa pogoda nas nie rozpieszcza, dlatego zdradzimy też kilka pomysłów na deszczowe chwile. Zapraszamy!

  • Rowerowe rekolekcje Grupa Niniwa Team powstała w 2007 r. na podstawie pomysłu ks. Maniury. Od tego momentu rowerowe wyjazdy są nie tylko wielokilometrowymi podróżami (Wilno, Jerozolima, Nordkapp, Rzym itp. ), ale również rekolekcjami w drodze. Być może wśród nas są przyszli uczestnicy ekspedycji?
  • Wyjątkowe festiwale z całego świata Zwykło się mówić, że „co kraj to obyczaj”. Jeśli w zglobalizowanym świecie ktoś jeszcze wątpi w różnorodność kulturowych obyczajów, zapraszamy do zapoznania się z festiwalami odbywającymi się na całym świecie. Może komuś spodoba się pomysł uczestnictwa w obrzucaniu się mąką, pomidorami lub winogronami? A może ktoś będzie chciał na żywo zobaczyć setki lampionów unoszących się do nieba? Nigdy nie mów nigdy.
  • Sposoby na nudę w czasie deszczu Od kilku lat lipiec niestety kojarzy nam się z deszczem i letnimi burzami, a jak wiadomo w czasie deszczu dzieci się nudzą. Czy jednak jest to konieczne? Z powyższym linkiem na pewno znajdziemy sposób na te pozbawione słońca chwile.

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Przeczytaj inne wpisy na blogu

„Formuły Dobra” – wywiad cz. 2

„Formuły Dobra” – wywiad cz. 2

Zapraszamy do przeczytania kolejnej części wywiadu „Formuły Dobra” Pielęgniarka Ilonka (I): A jak Daniel zareagował na chorobę? Czy mu pani nie powiedziała? Nie, pani mu nie powiedziała na początku... Pielęgniarz Paweł (P): Ja go chyba zabierałem z doktorem, już nie...

czytaj dalej
„Formuły Dobra” – wywiad

„Formuły Dobra” – wywiad

Opieka nad dzieckiem z poważną i nieuleczalną chorobą jest trudne. Na szczęście istnieją takie miejsca jak domowe hospicja dla dzieci. Dzięki temu rodziny otrzymują potrzebne wsparcie. Poznajcie historię Daniela, który zmagał się z chorobą nowotworową. Zapisaliśmy...

czytaj dalej
Dzień Głośnego Czytania

Dzień Głośnego Czytania

Dziś obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który został ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001 roku.  W tym dniu chcemy przypomnieć, jak ważne dla rozwoju dziecka jest czytanie mu na głos. Już od najmłodszych lat dziecko, słuchając czytanej przez...

czytaj dalej
5 sposobów na aktywny wypoczynek

5 sposobów na aktywny wypoczynek

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie korzyści wynikają z aktywnego spędzania wolnego czasu? Może taki rodzaj wypoczynku kojarzy Ci się z obowiązkowymi treningami? Nic bardziej mylnego.

czytaj dalej