Strona główna » Aktualności » Wakacje z Formułą Dobra 2021

Wakacje z Formułą Dobra 2021

11 lipca 2021

W ostatnim czasie długo czekaliśmy na moment, w którym będziemy mogli spakować plecak i wyruszyć w podróż. Sytuacja społeczna nie pomagała nam w organizacji wyjazdów dla rodzeństwa naszych podopiecznych. Dzięki zaangażowaniu i życzliwości naszych przyjaciół z Fundacji DCU przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności udało się nam zorganizować jednodniowy wyjazd do Borówek.

Rozpoczęliśmy naszą przygodę od warsztatów pod okiem pani Bogusi w Gajówce Głuszec, podczas których dzieci przygotowały olejki do kąpieli na bazie darów lasu i przydomowego zielnika. Każdy mógł wykonać swoją kompozycję olejku na bazie kwiatów białych, różowych lub zielonych z nutką kardamonu, anyżu czy goździków. Pachniało magicznie, a olejki będą dojrzewały jeszcze 3 tygodnie na słońcu. Po tym czasie dzieci będą mogły ponownie wrócić do tych zapachów, gdy miały niezwykłą okazję zapoznać się z zielarstwem, ale także wykonać swoją unikalną kompozycję.

Następnie korzystając z pięknego pleneru wolontariuszki Ania i Asia przygotowały strefy aktywności na świeżym powietrzu. W myśl zasady „dla każdego, coś dobrego” były: gry i zabawy, makaronowe stworki, ludki z plasteliny, zbieranie polnych kwiatów, ogromne bańki mydlane. Wspaniałe uśmiechy, nowe sprawności a przede wszystkim wspólnie spędzony czas na świeżym powietrzu towarzyszyły nam podczas całego wyjazdu. Chętni opiekunowie mogli skorzystać również z ziołowej pogawędki podczas spaceru po ogrodzie, gdzie p. Bogusia i p. Alina dzieliły się swoja pasją i bogatą wiedzą na temat ziół i ich zastosowania w życiu codziennym. Nie mogło również zabraknąć domowego obiadu  i ogniska, które wprowadza nas zazwyczaj w piknikową atmosferę. Gdy byliśmy już nasyceni, wybraliśmy się jeszcze na krótką wycieczkę aby obejrzeć żeremie bobrów przy pobliskim stawku oraz odwiedzić Lipę Wróżkę – która jest lokalnym pomnikiem przyrody, a przy której chętni mogli wypowiedzieć swoje życzenie. Najwięcej radości sprawiło nam to, że mogliśmy być razem, powspominać wspólne wyjazdy dla rodzeństw i cieszyć się swoją obecnością.

Z całego serca dziękujemy Fundacji DCU, która była sponsorem naszego wyjazdu, ale także jest naszym wieloletnim partnerem.

Gorące podziękowania dla p. Bogusi, p. Aliny za gościnę w Borówkach, domową atmosferę i serce na dłoni oraz wolontariuszkom- pracownikom DCU – Ani i Asi, które z zaangażowaniem dbały o uśmiechy i bezpieczeństwo wszystkich uczestników.

Dziękujemy również Dorotce, Iwonce i dr Michałowi – naszemu zespołowi hospicyjnemu, który czuwał nam nami medycznie.

Dzięki Wam stworzyliśmy piękne wspomnienia i spędziliśmy niesamowity dzień na terenie malowniczego EkoMuzeum „Wrzosowa Kraina”.

Do zobaczenia na kolejnym szlaku przygód!

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

"Dzieci - Dzieciom", to tytuł koncertu charytatywnego, który odbył się w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu. Podczas wydarzenia odbyła się kwesta na rzecz podopiecznych naszego hospicjum, w trakcie której zebrano kwotę 1643,00 złote. Serdecznie dziękujemy wszystkim...

czytaj dalej
Misja Superbohaterów

Misja Superbohaterów

W powietrzu czuć już upragnione wakacje. Dziś jednak chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą tajemniczą, plenerową zabawą z Superbohaterami. Zaciekawieni?

27 maja rozpoczęliśmy naszą niezwykłą misję z okazji Dnia Dziecka. Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy razem z naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami w Dolnośląskim Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 12 dzięki gościnności – p. Dyrektora – Krzysztofa Kowala.

czytaj dalej
Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Piękna, wiosenna pogoda przywitała uczestników spotkania Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w gościnnej Gminie Domaniów. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, którą w Parafii Nawiedzenia NMP w Domaniowie odprawił nasz kapelan ks. Tomasz Filinowicz. ...

czytaj dalej
Wycieczka dla rodzeństwa

Wycieczka dla rodzeństwa

Gokarty, konie, tyrolka, zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, ognisko z kiełbaskami i wiele innych atrakcji czekało na uczestników wycieczki dla rodzeństwa naszych podopiecznych. Dzieci pojechały do Domu Wczasów Dziecięcych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Głazie....

czytaj dalej