Strona główna » Aktualności » Wakacje z Formułą Dobra 2021

Wakacje z Formułą Dobra 2021

11 lipca 2021

W ostatnim czasie długo czekaliśmy na moment, w którym będziemy mogli spakować plecak i wyruszyć w podróż. Sytuacja społeczna nie pomagała nam w organizacji wyjazdów dla rodzeństwa naszych podopiecznych. Dzięki zaangażowaniu i życzliwości naszych przyjaciół z Fundacji DCU przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności udało się nam zorganizować jednodniowy wyjazd do Borówek.

Rozpoczęliśmy naszą przygodę od warsztatów pod okiem pani Bogusi w Gajówce Głuszec, podczas których dzieci przygotowały olejki do kąpieli na bazie darów lasu i przydomowego zielnika. Każdy mógł wykonać swoją kompozycję olejku na bazie kwiatów białych, różowych lub zielonych z nutką kardamonu, anyżu czy goździków. Pachniało magicznie, a olejki będą dojrzewały jeszcze 3 tygodnie na słońcu. Po tym czasie dzieci będą mogły ponownie wrócić do tych zapachów, gdy miały niezwykłą okazję zapoznać się z zielarstwem, ale także wykonać swoją unikalną kompozycję.

Następnie korzystając z pięknego pleneru wolontariuszki Ania i Asia przygotowały strefy aktywności na świeżym powietrzu. W myśl zasady „dla każdego, coś dobrego” były: gry i zabawy, makaronowe stworki, ludki z plasteliny, zbieranie polnych kwiatów, ogromne bańki mydlane. Wspaniałe uśmiechy, nowe sprawności a przede wszystkim wspólnie spędzony czas na świeżym powietrzu towarzyszyły nam podczas całego wyjazdu. Chętni opiekunowie mogli skorzystać również z ziołowej pogawędki podczas spaceru po ogrodzie, gdzie p. Bogusia i p. Alina dzieliły się swoja pasją i bogatą wiedzą na temat ziół i ich zastosowania w życiu codziennym. Nie mogło również zabraknąć domowego obiadu  i ogniska, które wprowadza nas zazwyczaj w piknikową atmosferę. Gdy byliśmy już nasyceni, wybraliśmy się jeszcze na krótką wycieczkę aby obejrzeć żeremie bobrów przy pobliskim stawku oraz odwiedzić Lipę Wróżkę – która jest lokalnym pomnikiem przyrody, a przy której chętni mogli wypowiedzieć swoje życzenie. Najwięcej radości sprawiło nam to, że mogliśmy być razem, powspominać wspólne wyjazdy dla rodzeństw i cieszyć się swoją obecnością.

Z całego serca dziękujemy Fundacji DCU, która była sponsorem naszego wyjazdu, ale także jest naszym wieloletnim partnerem.

Gorące podziękowania dla p. Bogusi, p. Aliny za gościnę w Borówkach, domową atmosferę i serce na dłoni oraz wolontariuszkom- pracownikom DCU – Ani i Asi, które z zaangażowaniem dbały o uśmiechy i bezpieczeństwo wszystkich uczestników.

Dziękujemy również Dorotce, Iwonce i dr Michałowi – naszemu zespołowi hospicyjnemu, który czuwał nam nami medycznie.

Dzięki Wam stworzyliśmy piękne wspomnienia i spędziliśmy niesamowity dzień na terenie malowniczego EkoMuzeum „Wrzosowa Kraina”.

Do zobaczenia na kolejnym szlaku przygód!

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Zbiórka dla dzieci z Tarnopola

Zbiórka dla dzieci z Tarnopola

W związku z obecną sytuacją na Ukrainie zaangażowaliśmy się w pomoc Oddziałowi Neonatologicznemu z Oddziałem Intensywnej Terapii Noworodków w Tarnopolu. Przyłącz się do zbiórki!

czytaj dalej
6 grudnia – czy to magiczny czas?

6 grudnia – czy to magiczny czas?

Za oknami ciemno, cały świat przykryła gruba warstwa iskrzącego się śniegu. Trzeba już zakładać grube kurtki, wełniane szaliki i czapki z pomponami. Reklamy świąteczne kuszą nas i zapraszają do spróbowania cynamonowej herbaty albo lukrowanych pierniczków. Pod nosem...

czytaj dalej