Strona główna » Aktualności » W krainie Rudolfa

W krainie Rudolfa

21 grudnia 2022

10 grudnia rozpoczęliśmy naszą, mikołajkową przygodę „W krainie Rudolfa”. Ten magiczny, sobotni dzień świętowaliśmy wraz z naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami w VII Liceum Ogólnokształcącym dzięki gościnności p. Dyrektora – Leszka Duszyńskiego.

Elfy i renifery Formuły Dobra pracowały dzielnie już od października, aby nasz gość specjalny Św. Mikołaj mógł przybyć na czas. Tradycyjnie rozpoczęliśmy Mszą Św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem naszego kapelana – Tomasza Filinowicza. Na stanowisku powitalnym każdy  Śmiałek z krainy Rudolfa otrzymał pieczątkę i czapkę Mikołaja. O godz. 13.00 przywitaliśmy przybyłych gości krótkim przemówieniem doktora Krzysztofa Szmyda – prezesa Formuły Dobra.  Niezwykły pokaz taneczny w wykonaniu naszego wolontariusza Jana Szmaja i jego partnerki Leny Gajewskiej wprowadził wszystkich w uroczysty nastrój.

Wszystkich małych i dużych pomocników św. Mikołaja przywitała wspaniała Animatorka Nastazja. Uśmiechów, wzruszeń i emocji było bez liku.  Nie było skrzata na sali, który nie poczułby się wyjątkowo. Słyszeliśmy radosny tupot, okrzyki „HO, HO, HO” i przybycie najważniejszego gościa – Św. Mikołaja, który miał do rozdania 352 prezenty.

Nie mogło oczywiście zabraknąć bajkowych dekoracji, dmuchanych reniferów, malowania twarzy i przepięknej krainy Rudolfa przygotowanej przez naszych przyjaciół z Fundacji DCU.

Na stanowiskach kreatywnych były sekcje: pierniczków, dekoracji i różności świątecznych z papieru oraz prawdziwy tor przeszkód Rudolfa. Na twarzach naszych podopiecznych i ich rodzin malował się uśmiech – to dodało nam, wolontariuszom sił! Byliśmy tutaj dla Was!

Serca dzieci skradła również p. Wiesława Kucięba, bajkopisarka z niedalekiej Trzebnicy w przebraniu Rudolfa. Z całą pewnością każdy znalazł przestrzeń i zadanie dla siebie.

Były spotkania po latach, albo po kilku dniach, uściski, całusy, rozmowy, łzy wzruszenia, a czasem i smutku. Anegdoty, historie i wspólne wspomnienia. Czas na chwilę zatrzymał się dla nas.

Tak ujmujący i niezwykły dzień nie byłby możliwy gdy nie nasi Przyjaciele i Darczyńcy. Macie ogromne serca!

Za ponowne uruchomienie prawdziwej fabryki prezentów dziękujemy firmie NOKIA.

Za cykliczność wsparcia i pyszny poczęstunek podziękowania ślemy dla:

Grunwald 24, Radio Taxi Serc, Teatr Współczesny we Wrocławiu, Cukiernia Nugat, Dom Chłopa we Wróblowicach, Waldemar Kras,  Vivere Italiano, Restauracja Baszta, Pierogarnia Kuchnia Domowa – Karolina Kuźma, Pierogrania Krzycka – Dagmara Nicpoń, Pragmatic Solutions – Robert Chmielowski, Piekarnia A.M. Kupczyk w Chojnowie, Kamix, Karolina Gałka, Monika Rogowska, Anna Gabryjelska, Katarzyna Gieroń, Paulina Hałasa, Metalerg.

Moglibyśmy tak wymieniać jeszcze chwilkę, nasza lista się nie kończy. Dziękujemy za Waszą formułę dobra i za to, że po prostu jesteście!

Największe podziękowania należą się wolontariuszom Formuły, bez których te rudolfowe rzeczy nie miałyby miejsca. A także wolontariuszom szkolnym z placówek współpracujących z nami. Brawa dla: Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze, Szkoły Podstawowej nr 29 we Wrocławiu, Szkoły Podstawowej nr 90 we Wrocławiu, Szkoły Podstawowej nr 32 we Wrocławiu, Szkoły Podstawowej nr 12 we Wrocławiu oraz Przedszkola nr 52 we Wrocławiu wraz z rodzicami i kadrą pedagogiczną. Jesteście niezwykli!

Zobaczcie sami naszą, świąteczną Krainę Rudolfa, stworzoną w VII LO – dziękujemy Panie Dyrektorze i Panie Maćku za gościnę i serce na dłoni!

Piękne zdjęcia dzięki Rafałowi Szynalskiemu/szynalski.eu oraz Justynie Chylewskiej. Zapraszamy do fotorelacji! Sami sprawdźcie, czy Mikołaj zdążył na czas…

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Poznajmy się bliżej

Poznajmy się bliżej

Media to narzędzie, które może pomóc w osiąganiu głównego celu, jakim jest dobro pacjentów i ich rodzin. Dzięki mediom o naszych akcjach i wydarzeniach charytatywnych może dowiedzieć się więcej osób. A w każdym z nas jest szczera chęć pomagania. Informacje w mediach...

czytaj dalej
Wyjazdowa Grupa Wsparcia 2024

Wyjazdowa Grupa Wsparcia 2024

Już niedługo, bo w sobotę 11 maja 2024 r. odbędzie się kolejna Wyjazdowa Grupa Wsparcia dla rodziców po stracie. Będzie to okazja, aby w bezpiecznym i rozumiejącym otoczeniu dzielić się doświadczeniem życia po stracie dziecka z innymi rodzicami. Tym razem udamy się do...

czytaj dalej
Akcja „Nie bądź sknera kup pampera”

Akcja „Nie bądź sknera kup pampera”

Rozpoczęliśmy kolejną edycję akcji "Nie bądź sknera kup pampera", której celem jest zbiórka artykułów dla dzieci będących pod opieką naszego hospicjum. W tym działaniu może wziąć udział każdy. To nic trudnego. Wystarczy skontaktować się z koordynatorem z ramienia...

czytaj dalej