Strona główna » Aktualności » W Krainie Elfów i Reniferów

W Krainie Elfów i Reniferów

17 grudnia 2019

Pierwsze elfy i renifery przybyły niedługo po wschodzie słońca (który, jak wiadomo, zimową porą zaczyna się przed ósmą rano… )

Uwijały się, krzątały raźno i z wielkim zaangażowaniem ozdabiając przestronne i gościnne progi VII LO we Wrocławiu 🙂

Czego tam nie było! Piękne papierowe, zielone i czerwone gwiazdy, łańcuchy, choinki, światełka. Nastrój był z chwili na chwilę coraz bardziej magiczny.

Ciepło robiło się na sercu, patrząc na tą dobrą energię.

Wiadomo było, że gości będzie wielu – i małych i dużych. Pomocnicy Świętego Mikołaja przygotowali więc stoły, żeby ich przyjąć jak należy. Przyjeżdżać zaczęły kolejne przysmaki: zupy, pierogi, naleśniki, kopytka, łazanki, sałatki. To dar serca od ludzi, którzy kochają przygotowywać jedzenie i znają się na tym jak mało kto, wspierają nas często od wielu lat.

O godzinie trzynastej rozpoczęliśmy spotkanie. Najpierw msza święta, którą odprawił ksiądz Tomek Filinowicz, kapelan hospicjum Formuła Dobra, modlił się za pacjentów, rodziny i pracowników Formuły Dobra razem z księdzem Jakubem Bartczakiem: pluszakowo-rapowane kazanie trafiło do serc i małych i dużych, wszyscy zapamiętali najważniejsze: zawsze wybierać dobro.

Po zaproszeniu przez doktora Krzysztofa Szmyda, szefa hospicjum, wszystkich gości na salę – rozpoczęło się świętowanie.

Były spotkania po latach, albo po kilku dniach, uściski, całusy i przytulasy. Rozmowy, łzy radości, wzruszenia, a czasem i smutku. Historie. Opowieści.

Serca dzieciaków skradły warsztaty ozdabiania pierniczków – do tego słodkiego szaleństwa nie trzeba nikogo namawiać. Warsztaty plastyczne zgromadziły drugą grupę dzieciaków. Na chętnych czekała też pani Wiesława Kucięba, bajkopisarka z niedalekiej Trzebnicy. (Dziękujemy, że po raz kolejny poświeciła Pani nam swój czas, talent i dała uśmiech).

Był też spektakl – muzobajka „Ślady Mikołaja”, który zrobił dla nas „Wytwórnik muzyczny”. (Dziękujemy, że byłyście z nami dziewczyny, za piosenki, muzykę, akcję, energię, uśmiech…)

W pewnym momencie za pomocą czaru, jakim jest muzyka, w krainą prawdziwie magiczną i świąteczną przeniósł nas chór – Choir Credit Suisse z Wrocławia .

I nagle… usłyszeliśmy dzwonki. Oczywiście, to był Święty Mikołaj!

Emocje były przeogromne, dzieciaki przejęte i podekscytowane, a elfy i renifery – dzielni pomocnicy – w gotowości do rozdawania uśmiechów i prezentów.

Cieszymy się, że w to sobotnie popołudnie, mogliśmy gościć naszych pacjentów, ich rodziny, przyjaciół hospicjum, pracowników i wolontariuszy – to, że mogliśmy się spotkać, być ze sobą razem, wywołać uśmiech na twarzach małych i dużych – jest bezcenne.

Tak niesamowite i niezwykle ważne święto nie byłoby możliwe bez wsparcia naszych Darczyńców, Ludzi o wielkim sercu, partnerów i przyjaciół.

Za to, że zostali naszym Świętym Mikołajem dziękujemy firmom:  Nokia Solutions and Networks,  firma MPP, firma JLL, Ultimo.

Księdzu Tomkowi Filinowiczowi i księdzu Jakubowi Bartczakowi – za odprawienie mszy świętej w intencji podopiecznych i ich rodzin oraz pracowników hospicjum. Za ciepło i poczucie humoru!

Za cykliczność  wsparcia i pyszny poczęstunek:

Pierogrania Krzycka,

Pierogrania Kubiel,

Diapol Catering,

Eos Catering,

EventCatering,

Kozacka Chata,

Obiadomek, 

Sky Tower Marche – Łukasz Tarnas, 

Zakład Usługowo Produkcyjny – Krzysztof Kozłowski,

Łukasz Tarnas, 

Agnieszka Drawowisz,

Maria Semla,

Magdalena Kotlarz-Michalska ,

Wyroby cukiernicze „Miód malina”,

Joanna Wawrzusiak,

Wioletta Małysz,

Daria Banaszak,

Beata Ulaniecka,

Arkadiusz Kądziołka,

Agnieszka Świderska,

Martyna Andrusiewicz,

Renata Tarnowska,

Agnieszka Drabowicz-Bury,

Anna Pęsiek,

Agnieszka Byra,

Agnieszka Zawadzka,

Aleksandra Hnat,

Małgorzata Korczak,

Sandra Włoczyk,

Aneta Łuczak,

Mariusz Różański,

 Karolina Gałka,

 Luzyna Kozub,

 Agata Klimza,

Urszula Gwóźdź,

Katarzyna i Andrzej Derejczyk,

Express Oriental,

Majne Kral,

Piekarnia MONKA,

Łukasz Tarnas (MARCHE Sky Tower),

Krzysztof PAWLOWSKI – MEET AND EAT,

Lukasz Wawrzynski – MEET AND EAT,

Marlena Boniowska,

BACK POL,

Agnieszka Zawadzka,

Przedszkole nr 52 – za możliwość skorzystania z kuchni i odgrzewania darowanych nam pyszności.

Dziękujemy:

Szkole Podstawowej nr 15 za upieczenie pierniczków – sprawiły mnóstwo frajdy, kto nie lubi ozdabiać pierniczków!

Szkole nr 29 za dekoracje świąteczne – dzięki Waszemu wsparciu było jeszcze piękniej!

Drukarni Grunwald 24 – za zaproszenia, dziękujemy, że zawsze możemy na Was liczyć!

Choir Credit Suisse – za muzykę, świąteczne dźwięki, magiczną atmosferę, którą stworzyliście!

Wytwórnik muzyczny – za piękną opowieść wigilijną 😉 Śladami Mikołaja!

Wszyscy wiemy, że dzieciaki lubią słodkości, dlatego z ogromną radością przekazaliśmy dzieciom słodycze, które przyjechały do nas z zaprzyjaźnionych szkół.

Niesamowitą energię, czas, zaangażowanie i uśmiechnięte serca podarowało nam też grono wolontariuszy. Wsparcie również mieliśmy wśród uczniów z wolontariatu szkolnego.

Moglibyśmy tak wymieniać jeszcze chwilkę, nasza lista się nie kończy. Z każdym dniem wspiera nas coraz więcej życzliwych osób, które przekazują nam swoje dobre moce i słowa! Nie sposób Was wszystkich tutaj wymienić. Dziękujemy, że odnaleźliście swoją formułę dobra!

Zobaczcie sami w fotorelacji nasz Świat Reniferów i Elfów, stworzony na jeden dzień w VII LO we Wrocławiu – dziękujemy Panie Dyrektorze! Za gościnę – za otwarte serce Pana Dyrektora Leszka Duszyńskiego, dziękujemy za wsparcie Pana Macieja! 🙂

Piękne zdjęcia dzięki: Joannie Figarskiej, Rafałowi Szynalskiemu, Dariuszowi Jakubowskiemu.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

"Dzieci - Dzieciom", to tytuł koncertu charytatywnego, który odbył się w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu. Podczas wydarzenia odbyła się kwesta na rzecz podopiecznych naszego hospicjum, w trakcie której zebrano kwotę 1643,00 złote. Serdecznie dziękujemy wszystkim...

czytaj dalej
Misja Superbohaterów

Misja Superbohaterów

W powietrzu czuć już upragnione wakacje. Dziś jednak chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą tajemniczą, plenerową zabawą z Superbohaterami. Zaciekawieni?

27 maja rozpoczęliśmy naszą niezwykłą misję z okazji Dnia Dziecka. Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy razem z naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami w Dolnośląskim Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 12 dzięki gościnności – p. Dyrektora – Krzysztofa Kowala.

czytaj dalej
Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Piękna, wiosenna pogoda przywitała uczestników spotkania Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w gościnnej Gminie Domaniów. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, którą w Parafii Nawiedzenia NMP w Domaniowie odprawił nasz kapelan ks. Tomasz Filinowicz. ...

czytaj dalej
Wycieczka dla rodzeństwa

Wycieczka dla rodzeństwa

Gokarty, konie, tyrolka, zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, ognisko z kiełbaskami i wiele innych atrakcji czekało na uczestników wycieczki dla rodzeństwa naszych podopiecznych. Dzieci pojechały do Domu Wczasów Dziecięcych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Głazie....

czytaj dalej