Strona główna » Aktualności » W Krainie Elfów i Reniferów

W Krainie Elfów i Reniferów

17 grudnia 2019

Pierwsze elfy i renifery przybyły niedługo po wschodzie słońca (który, jak wiadomo, zimową porą zaczyna się przed ósmą rano… )

Uwijały się, krzątały raźno i z wielkim zaangażowaniem ozdabiając przestronne i gościnne progi VII LO we Wrocławiu 🙂

Czego tam nie było! Piękne papierowe, zielone i czerwone gwiazdy, łańcuchy, choinki, światełka. Nastrój był z chwili na chwilę coraz bardziej magiczny.

Ciepło robiło się na sercu, patrząc na tą dobrą energię.

Wiadomo było, że gości będzie wielu – i małych i dużych. Pomocnicy Świętego Mikołaja przygotowali więc stoły, żeby ich przyjąć jak należy. Przyjeżdżać zaczęły kolejne przysmaki: zupy, pierogi, naleśniki, kopytka, łazanki, sałatki. To dar serca od ludzi, którzy kochają przygotowywać jedzenie i znają się na tym jak mało kto, wspierają nas często od wielu lat.

O godzinie trzynastej rozpoczęliśmy spotkanie. Najpierw msza święta, którą odprawił ksiądz Tomek Filinowicz, kapelan hospicjum Formuła Dobra, modlił się za pacjentów, rodziny i pracowników Formuły Dobra razem z księdzem Jakubem Bartczakiem: pluszakowo-rapowane kazanie trafiło do serc i małych i dużych, wszyscy zapamiętali najważniejsze: zawsze wybierać dobro.

Po zaproszeniu przez doktora Krzysztofa Szmyda, szefa hospicjum, wszystkich gości na salę – rozpoczęło się świętowanie.

Były spotkania po latach, albo po kilku dniach, uściski, całusy i przytulasy. Rozmowy, łzy radości, wzruszenia, a czasem i smutku. Historie. Opowieści.

Serca dzieciaków skradły warsztaty ozdabiania pierniczków – do tego słodkiego szaleństwa nie trzeba nikogo namawiać. Warsztaty plastyczne zgromadziły drugą grupę dzieciaków. Na chętnych czekała też pani Wiesława Kucięba, bajkopisarka z niedalekiej Trzebnicy. (Dziękujemy, że po raz kolejny poświeciła Pani nam swój czas, talent i dała uśmiech).

Był też spektakl – muzobajka „Ślady Mikołaja”, który zrobił dla nas „Wytwórnik muzyczny”. (Dziękujemy, że byłyście z nami dziewczyny, za piosenki, muzykę, akcję, energię, uśmiech…)

W pewnym momencie za pomocą czaru, jakim jest muzyka, w krainą prawdziwie magiczną i świąteczną przeniósł nas chór – Choir Credit Suisse z Wrocławia .

I nagle… usłyszeliśmy dzwonki. Oczywiście, to był Święty Mikołaj!

Emocje były przeogromne, dzieciaki przejęte i podekscytowane, a elfy i renifery – dzielni pomocnicy – w gotowości do rozdawania uśmiechów i prezentów.

Cieszymy się, że w to sobotnie popołudnie, mogliśmy gościć naszych pacjentów, ich rodziny, przyjaciół hospicjum, pracowników i wolontariuszy – to, że mogliśmy się spotkać, być ze sobą razem, wywołać uśmiech na twarzach małych i dużych – jest bezcenne.

Tak niesamowite i niezwykle ważne święto nie byłoby możliwe bez wsparcia naszych Darczyńców, Ludzi o wielkim sercu, partnerów i przyjaciół.

Za to, że zostali naszym Świętym Mikołajem dziękujemy firmom:  Nokia Solutions and Networks,  firma MPP, firma JLL, Ultimo.

Księdzu Tomkowi Filinowiczowi i księdzu Jakubowi Bartczakowi – za odprawienie mszy świętej w intencji podopiecznych i ich rodzin oraz pracowników hospicjum. Za ciepło i poczucie humoru!

Za cykliczność  wsparcia i pyszny poczęstunek:

Pierogrania Krzycka,

Pierogrania Kubiel,

Diapol Catering,

Eos Catering,

EventCatering,

Kozacka Chata,

Obiadomek, 

Sky Tower Marche – Łukasz Tarnas, 

Zakład Usługowo Produkcyjny – Krzysztof Kozłowski,

Łukasz Tarnas, 

Agnieszka Drawowisz,

Maria Semla,

Magdalena Kotlarz-Michalska ,

Wyroby cukiernicze „Miód malina”,

Joanna Wawrzusiak,

Wioletta Małysz,

Daria Banaszak,

Beata Ulaniecka,

Arkadiusz Kądziołka,

Agnieszka Świderska,

Martyna Andrusiewicz,

Renata Tarnowska,

Agnieszka Drabowicz-Bury,

Anna Pęsiek,

Agnieszka Byra,

Agnieszka Zawadzka,

Aleksandra Hnat,

Małgorzata Korczak,

Sandra Włoczyk,

Aneta Łuczak,

Mariusz Różański,

 Karolina Gałka,

 Luzyna Kozub,

 Agata Klimza,

Urszula Gwóźdź,

Katarzyna i Andrzej Derejczyk,

Express Oriental,

Majne Kral,

Piekarnia MONKA,

Łukasz Tarnas (MARCHE Sky Tower),

Krzysztof PAWLOWSKI – MEET AND EAT,

Lukasz Wawrzynski – MEET AND EAT,

Marlena Boniowska,

BACK POL,

Agnieszka Zawadzka,

Przedszkole nr 52 – za możliwość skorzystania z kuchni i odgrzewania darowanych nam pyszności.

Dziękujemy:

Szkole Podstawowej nr 15 za upieczenie pierniczków – sprawiły mnóstwo frajdy, kto nie lubi ozdabiać pierniczków!

Szkole nr 29 za dekoracje świąteczne – dzięki Waszemu wsparciu było jeszcze piękniej!

Drukarni Grunwald 24 – za zaproszenia, dziękujemy, że zawsze możemy na Was liczyć!

Choir Credit Suisse – za muzykę, świąteczne dźwięki, magiczną atmosferę, którą stworzyliście!

Wytwórnik muzyczny – za piękną opowieść wigilijną 😉 Śladami Mikołaja!

Wszyscy wiemy, że dzieciaki lubią słodkości, dlatego z ogromną radością przekazaliśmy dzieciom słodycze, które przyjechały do nas z zaprzyjaźnionych szkół.

Niesamowitą energię, czas, zaangażowanie i uśmiechnięte serca podarowało nam też grono wolontariuszy. Wsparcie również mieliśmy wśród uczniów z wolontariatu szkolnego.

Moglibyśmy tak wymieniać jeszcze chwilkę, nasza lista się nie kończy. Z każdym dniem wspiera nas coraz więcej życzliwych osób, które przekazują nam swoje dobre moce i słowa! Nie sposób Was wszystkich tutaj wymienić. Dziękujemy, że odnaleźliście swoją formułę dobra!

Zobaczcie sami w fotorelacji nasz Świat Reniferów i Elfów, stworzony na jeden dzień w VII LO we Wrocławiu – dziękujemy Panie Dyrektorze! Za gościnę – za otwarte serce Pana Dyrektora Leszka Duszyńskiego, dziękujemy za wsparcie Pana Macieja! 🙂

Piękne zdjęcia dzięki: Joannie Figarskiej, Rafałowi Szynalskiemu, Dariuszowi Jakubowskiemu.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Mikołajki 2020! :)

Mikołajki 2020! 🙂

Mikołaj. Ekscytacja, radość, nadzieja, tajemnica, oczekiwanie... Co roku w okolicach 6 grudnia zapraszaliśmy Was na wielką imprezę, w trakcie której odwiedzał wszystkie dzieciaki Święty Mikołaj. W tym roku świat trochę stanął na głowie, ale pewne rzeczy są niezmienne....

czytaj dalej
Światełko dla Hani 2020 – Małe Rzeczy

Światełko dla Hani 2020 – Małe Rzeczy

Już po raz szósty 12 grudnia o godz. 18.00, na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie zapłonie Światełko dla Hani. Tym razem w inny sposób, bo z racji pandemii – w wersji online, ale mimo to zapłonie równie mocno, jasno i radośnie, jak co roku. Myśl...

czytaj dalej
Kiedy dziecko zachoruje – nowotwór

Kiedy dziecko zachoruje – nowotwór

Jeden z mitów na temat podopiecznych naszego hospicjum domowego jest taki, że to głównie pacjenci chorujący na choroby onkologiczne. Tymczasem, jak przeczytamy w wywiadzie z naszym szefem Formuły Dobra, doktorem Krzysztofem Szmydem - wyleczalność nowotworów wśród...

czytaj dalej
Zapraszamy na coroczne listopadowe spotkanie grupy wsparcia

Zapraszamy na coroczne listopadowe spotkanie grupy wsparcia

Serdecznie zapraszamy Państwa rodzinę na coroczne listopadowe spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie. Spotykamy się 14 listopada 2020 r. o godz. 15:00, aby podczas uroczystej Mszy Św. modlić się za wszystkie zmarłe dzieci. W tym roku, ze względu na panujący w...

czytaj dalej