Strona główna » Aktualności » Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia

6 kwietnia 2020

7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia, na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. To okazja do przypomnienia o tym, że każdy z nas powinien mieć zapewniony dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej, w tym do profilaktyki, leczenia, rehabilitacji oraz opieki paliatywnej. Tylko w chorobie ceni się zdrowie, mówi jedno z popularnych haseł, Światowy Dzień Zdrowia daje więc pretekst do zadbania o własny organizm.

W Polsce tego dnia obchodzimy również Dzień Pracownika Służby Zdrowia. W obecnym czasie każdy, kto w jakikolwiek sposób troszczy się o nasze zdrowie, zasługuje na miano bohatera, dlatego tym bardziej powinniśmy włączyć się w obchody tego święta. 7 kwietnia okażmy wdzięczność tym wszystkim, którzy co dnia z ogromną cierpliwością dbają o nasze zdrowie i przynoszą ulgę w cierpieniu.

Kochani, nasza kadro: lekarska, pielęgniarska, fizjoterapeutyczna – dziękujemy, że jesteście!

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

"Dzieci - Dzieciom", to tytuł koncertu charytatywnego, który odbył się w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu. Podczas wydarzenia odbyła się kwesta na rzecz podopiecznych naszego hospicjum, w trakcie której zebrano kwotę 1643,00 złote. Serdecznie dziękujemy wszystkim...

czytaj dalej
Misja Superbohaterów

Misja Superbohaterów

W powietrzu czuć już upragnione wakacje. Dziś jednak chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą tajemniczą, plenerową zabawą z Superbohaterami. Zaciekawieni?

27 maja rozpoczęliśmy naszą niezwykłą misję z okazji Dnia Dziecka. Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy razem z naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami w Dolnośląskim Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 12 dzięki gościnności – p. Dyrektora – Krzysztofa Kowala.

czytaj dalej
Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Piękna, wiosenna pogoda przywitała uczestników spotkania Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w gościnnej Gminie Domaniów. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, którą w Parafii Nawiedzenia NMP w Domaniowie odprawił nasz kapelan ks. Tomasz Filinowicz. ...

czytaj dalej
Wycieczka dla rodzeństwa

Wycieczka dla rodzeństwa

Gokarty, konie, tyrolka, zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, ognisko z kiełbaskami i wiele innych atrakcji czekało na uczestników wycieczki dla rodzeństwa naszych podopiecznych. Dzieci pojechały do Domu Wczasów Dziecięcych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Głazie....

czytaj dalej