Strona główna » Aktualności » Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej 2016

Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej 2016

7 października 2016

8 października obchodzony jest Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Z tej okazji o godzinie 20.00 odbędzie się nadzwyczajny pokaz Fontanny Multimedialnej dedykowany podopiecznym Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska.

O godzinie 19.00 rozpocznie się przejazd rowerzystów ulicami Wrocławia w eskorcie policji, czyli Wrocławska Masa Poparcia. Rowerzyści wyruszą spod siedziby Hospicjum  i około godziny 19.45 dotrą na Pergolę, by również wziąć udział w pokazie Fontanny.

Każdy, kto popiera naszą działalność i chciałby to wyrazić, może to zrobić 8 października, po prostu dołączając do nas. Rowerzystów zapraszamy na godzinę 19.00  na ul. Traugutta 57/59, a pozostałe osoby prosto na Pergolę na godzinę 20.00.

„Living and dying in pain – it doesn’t have to happen” – tak brzmi tegoroczne motto obchodów Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej. W słowach tych zawiera się również cel i sens naszej codziennej pracy. Zapraszamy!

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

"Dzieci - Dzieciom", to tytuł koncertu charytatywnego, który odbył się w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu. Podczas wydarzenia odbyła się kwesta na rzecz podopiecznych naszego hospicjum, w trakcie której zebrano kwotę 1643,00 złote. Serdecznie dziękujemy wszystkim...

czytaj dalej
Misja Superbohaterów

Misja Superbohaterów

W powietrzu czuć już upragnione wakacje. Dziś jednak chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą tajemniczą, plenerową zabawą z Superbohaterami. Zaciekawieni?

27 maja rozpoczęliśmy naszą niezwykłą misję z okazji Dnia Dziecka. Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy razem z naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami w Dolnośląskim Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 12 dzięki gościnności – p. Dyrektora – Krzysztofa Kowala.

czytaj dalej
Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Piękna, wiosenna pogoda przywitała uczestników spotkania Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w gościnnej Gminie Domaniów. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, którą w Parafii Nawiedzenia NMP w Domaniowie odprawił nasz kapelan ks. Tomasz Filinowicz. ...

czytaj dalej
Wycieczka dla rodzeństwa

Wycieczka dla rodzeństwa

Gokarty, konie, tyrolka, zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, ognisko z kiełbaskami i wiele innych atrakcji czekało na uczestników wycieczki dla rodzeństwa naszych podopiecznych. Dzieci pojechały do Domu Wczasów Dziecięcych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Głazie....

czytaj dalej