Strona główna » Aktualności » Z świątecznym akcentem w Nowy Rok

Z świątecznym akcentem w Nowy Rok

5 stycznia 2018

Wczoraj, 4.01. 2018 roku w Duszpasterstwie Osób Niewidomych i Niedosłyszących przy ulicy Katedralnej 4 we Wrocławiu, odbyło się spotkanie wigilijne zespołu Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”. Pożegnaliśmy stary rok i powitaliśmy nowy, 2018. Było radośnie i optymistycznie, bo i są ku temu dobre powody!

Podsumowania

Początek roku służy zwykle podsumowaniom, analizie i wyciąganiu wniosków. Oceniamy co było dobre a co warto poprawić. To również doskonały moment, aby nakreślić plany na przyszłość. Tak uczynił również nasz zespół. O godzinie 15:00 odbyła się prezentacja zespołu ds. public relations na temat działań podejmowanych w roku 2017. Przybyli na spotkanie członkowie zespołu z całego Dolnego Śląska, poznali wdrożone elementy strategii oraz efekty podejmowanych w minionym roku działań, poznali też plany na przyszłość. Była to prawdziwa „burza mózgów”, pełna dobrej energii. Atmosfera nabierała temperatury z każdą minutą dyskusji, by osiągnąć swoje apogeum tuż przed rozpoczęciem uroczystej i symbolicznej Wigilii zorganizowanej dla zespołu hospicjum.

Życzenia jak marzenia

Tuż po godzinie 17:00, dyskusyjne stoły zostały pieczołowicie nakryte obrusami, przyozdobione świątecznymi akcentami i stanęły gotowe na przyjęcie przygotowanych potraw. Zapachniało makowcem, rybą po grecku, śledzikiem w śmietanie.  Zaczerwienił się w dzbankach barszczyk czerwony, ustawiając się w parze z pasztecikami. Ponownie, w murach Centrum Duszpasterskiego na Ostrowie Tumskim, zagościły minione święta Bożego Narodzenia. Uroczystość rozpoczął, jak na taką chwilę przystało, nasz Kapelan ks. Tomasz Filinowicz, potem kilka słów podziękowania dla zespołu za wysiłek minionego roku, powiedział nasz szef, dr Krzysztof Szmyd a potem… zalała nas fala wzajemnych życzeń, uścisków, buziaków noworocznych. Wymienialiśmy je z pełnym zaangażowaniem w zespole medycznym, terapeutycznym, pielęgniarskim, duchowym, administracyjnym i wolontaryjnym. Rozdawaliśmy ochoczo dobre słowa i szczere uśmiechy.  Następna taka okazja będzie dopiero za rok!

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

"Dzieci - Dzieciom", to tytuł koncertu charytatywnego, który odbył się w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu. Podczas wydarzenia odbyła się kwesta na rzecz podopiecznych naszego hospicjum, w trakcie której zebrano kwotę 1643,00 złote. Serdecznie dziękujemy wszystkim...

czytaj dalej
Misja Superbohaterów

Misja Superbohaterów

W powietrzu czuć już upragnione wakacje. Dziś jednak chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą tajemniczą, plenerową zabawą z Superbohaterami. Zaciekawieni?

27 maja rozpoczęliśmy naszą niezwykłą misję z okazji Dnia Dziecka. Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy razem z naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami w Dolnośląskim Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 12 dzięki gościnności – p. Dyrektora – Krzysztofa Kowala.

czytaj dalej
Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Piękna, wiosenna pogoda przywitała uczestników spotkania Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w gościnnej Gminie Domaniów. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, którą w Parafii Nawiedzenia NMP w Domaniowie odprawił nasz kapelan ks. Tomasz Filinowicz. ...

czytaj dalej
Wycieczka dla rodzeństwa

Wycieczka dla rodzeństwa

Gokarty, konie, tyrolka, zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, ognisko z kiełbaskami i wiele innych atrakcji czekało na uczestników wycieczki dla rodzeństwa naszych podopiecznych. Dzieci pojechały do Domu Wczasów Dziecięcych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Głazie....

czytaj dalej