Strona główna » Aktualności » Sprzęt medyczny bez tajemnic

Sprzęt medyczny bez tajemnic

27 listopada 2016

Czasem piszemy o sprzęcie medycznym, którego potrzebują nasi podopieczni. Dziś przybliżymy Wam ten temat – co kryje się pod tajemniczymi nazwami i do czego to służy.

Ssak elektryczny z akumulatorem jest niezbędny w opiece hospicyjnej nad dzieckiem: pomaga we właściwej pielęgnacji pacjentów, którzy dla ułatwienia oddychania mają podłączoną rurkę tracheostomijną i nie są w stanie samodzielnie odkrztusić zalegającej wydzieliny. Umożliwia również bezpieczne wyjście z dzieckiem z domu, np. na konsultacje lekarskie, rehabilitację czy po prostu spacer.

Spośród naszych 60 pacjentów ok. 50 potrzebuje ssaka. Średni koszt ssaka elektrycznego  z akumulatorem to ok. 2000 zł.

Koncentrator tlenu jest niezbędny dla pacjentów z niewydolnością krążenia i mających problemy z oddychaniem. Przenośny koncentrator tlenu umożliwia prowadzenie tlenoterapii w dowolnych warunkach: w domu, na spacerze, podczas podróży samochodem. Dzięki temu, że koncentrator tlenu może pracować praktycznie całą dobę bez przerwy, jest urządzeniem zapewniającym dużo wyższy poziom bezpieczeństwa niż np. butla z tlenem.

Spośród naszych 60 pacjentów ok. 40 potrzebuje koncentratora tlenu. Średni koszt urządzenia to ok. 2500 zł.

Pompa infuzyjna jest używana w celu dokładnego dawkowania leku, stałego lub cyklicznego. Pompy wspomagają także karmienie naszych najmniejszych pacjentów. Urządzenie może być wykorzystywane do podawania leków przeciwbólowych w stałej dawce przez całą dobę.

Spośród naszych 60 pacjentów ok. 6 potrzebuje pompy infuzyjnej. Średni koszt pompy to 2500–3000 zł.

Pulsoksymetr to urządzenie do monitorowania tzw. parametrów życiowych: wysycenia krwi tlenem (saturacja) i akcji serca. Cena urządzenia jest zróżnicowana – najdroższe są modele dostosowane do użytkowania przez noworodki i małe niemowlaki.

Spośród naszych 60 pacjentów ok. 20 potrzebuje pulsoksymetru. Koszt urządzenia waha się od 100 do 1000 zł.

Pomóż nam zakupić niezbędny sprzęt!

Wpłać dowolną kwotę na konto Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska, podając w tytule przelewu „Sprzęt”:

Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska
Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
64 2030 0045 1110 0000 0417 6840
W tytule przelewu proszę wpisać: „Sprzęt”

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Mikołajki 2020! :)

Mikołajki 2020! 🙂

Mikołaj. Ekscytacja, radość, nadzieja, tajemnica, oczekiwanie... Co roku w okolicach 6 grudnia zapraszaliśmy Was na wielką imprezę, w trakcie której odwiedzał wszystkie dzieciaki Święty Mikołaj. W tym roku świat trochę stanął na głowie, ale pewne rzeczy są niezmienne....

czytaj dalej
Światełko dla Hani 2020 – Małe Rzeczy

Światełko dla Hani 2020 – Małe Rzeczy

Już po raz szósty 12 grudnia o godz. 18.00, na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie zapłonie Światełko dla Hani. Tym razem w inny sposób, bo z racji pandemii – w wersji online, ale mimo to zapłonie równie mocno, jasno i radośnie, jak co roku. Myśl...

czytaj dalej
Kiedy dziecko zachoruje – nowotwór

Kiedy dziecko zachoruje – nowotwór

Jeden z mitów na temat podopiecznych naszego hospicjum domowego jest taki, że to głównie pacjenci chorujący na choroby onkologiczne. Tymczasem, jak przeczytamy w wywiadzie z naszym szefem Formuły Dobra, doktorem Krzysztofem Szmydem - wyleczalność nowotworów wśród...

czytaj dalej
Zapraszamy na coroczne listopadowe spotkanie grupy wsparcia

Zapraszamy na coroczne listopadowe spotkanie grupy wsparcia

Serdecznie zapraszamy Państwa rodzinę na coroczne listopadowe spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie. Spotykamy się 14 listopada 2020 r. o godz. 15:00, aby podczas uroczystej Mszy Św. modlić się za wszystkie zmarłe dzieci. W tym roku, ze względu na panujący w...

czytaj dalej