Strona główna » Aktualności » Sprzęt medyczny bez tajemnic

Sprzęt medyczny bez tajemnic

27 listopada 2016

Czasem piszemy o sprzęcie medycznym, którego potrzebują nasi podopieczni. Dziś przybliżymy Wam ten temat – co kryje się pod tajemniczymi nazwami i do czego to służy.

Ssak elektryczny z akumulatorem jest niezbędny w opiece hospicyjnej nad dzieckiem: pomaga we właściwej pielęgnacji pacjentów, którzy dla ułatwienia oddychania mają podłączoną rurkę tracheostomijną i nie są w stanie samodzielnie odkrztusić zalegającej wydzieliny. Umożliwia również bezpieczne wyjście z dzieckiem z domu, np. na konsultacje lekarskie, rehabilitację czy po prostu spacer.

Spośród naszych 60 pacjentów ok. 50 potrzebuje ssaka. Średni koszt ssaka elektrycznego  z akumulatorem to ok. 2000 zł.

Koncentrator tlenu jest niezbędny dla pacjentów z niewydolnością krążenia i mających problemy z oddychaniem. Przenośny koncentrator tlenu umożliwia prowadzenie tlenoterapii w dowolnych warunkach: w domu, na spacerze, podczas podróży samochodem. Dzięki temu, że koncentrator tlenu może pracować praktycznie całą dobę bez przerwy, jest urządzeniem zapewniającym dużo wyższy poziom bezpieczeństwa niż np. butla z tlenem.

Spośród naszych 60 pacjentów ok. 40 potrzebuje koncentratora tlenu. Średni koszt urządzenia to ok. 2500 zł.

Pompa infuzyjna jest używana w celu dokładnego dawkowania leku, stałego lub cyklicznego. Pompy wspomagają także karmienie naszych najmniejszych pacjentów. Urządzenie może być wykorzystywane do podawania leków przeciwbólowych w stałej dawce przez całą dobę.

Spośród naszych 60 pacjentów ok. 6 potrzebuje pompy infuzyjnej. Średni koszt pompy to 2500–3000 zł.

Pulsoksymetr to urządzenie do monitorowania tzw. parametrów życiowych: wysycenia krwi tlenem (saturacja) i akcji serca. Cena urządzenia jest zróżnicowana – najdroższe są modele dostosowane do użytkowania przez noworodki i małe niemowlaki.

Spośród naszych 60 pacjentów ok. 20 potrzebuje pulsoksymetru. Koszt urządzenia waha się od 100 do 1000 zł.

Pomóż nam zakupić niezbędny sprzęt!

Wpłać dowolną kwotę na konto Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska, podając w tytule przelewu „Sprzęt”:

Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska
Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
64 2030 0045 1110 0000 0417 6840
W tytule przelewu proszę wpisać: „Sprzęt”

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

"Dzieci - Dzieciom", to tytuł koncertu charytatywnego, który odbył się w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu. Podczas wydarzenia odbyła się kwesta na rzecz podopiecznych naszego hospicjum, w trakcie której zebrano kwotę 1643,00 złote. Serdecznie dziękujemy wszystkim...

czytaj dalej
Misja Superbohaterów

Misja Superbohaterów

W powietrzu czuć już upragnione wakacje. Dziś jednak chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą tajemniczą, plenerową zabawą z Superbohaterami. Zaciekawieni?

27 maja rozpoczęliśmy naszą niezwykłą misję z okazji Dnia Dziecka. Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy razem z naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami w Dolnośląskim Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 12 dzięki gościnności – p. Dyrektora – Krzysztofa Kowala.

czytaj dalej
Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Piękna, wiosenna pogoda przywitała uczestników spotkania Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w gościnnej Gminie Domaniów. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, którą w Parafii Nawiedzenia NMP w Domaniowie odprawił nasz kapelan ks. Tomasz Filinowicz. ...

czytaj dalej
Wycieczka dla rodzeństwa

Wycieczka dla rodzeństwa

Gokarty, konie, tyrolka, zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, ognisko z kiełbaskami i wiele innych atrakcji czekało na uczestników wycieczki dla rodzeństwa naszych podopiecznych. Dzieci pojechały do Domu Wczasów Dziecięcych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Głazie....

czytaj dalej