Strona główna » Aktualności » Rehabilitacja – właściwie dlaczego?

Rehabilitacja – właściwie dlaczego?

4 lipca 2016

Rehabilitacja to obok opieki medycznej druga najważniejsza forma wspierania pacjentów paliatywnych – bez względu na wiek i schorzenie. Dlaczego? Bo jakość życia jest bardziej istotna od jego długości.

Co daje rehabilitacja?

Rehabilitacja uśmierza wszelkie objawy choroby i opanowuje dolegliwości fizyczne, a przede wszystkim zmniejsza natężenie bólu. Ponadto aktywność fizyczna pozwala zwiększyć wydolność organizmu, utrzymać odpowiednią wagę, pozytywnie wpływa na wzrost odporności i poprawia samopoczucie. Masaż, wykonywany przez fizjoterapeutów, powoduje lepsze ukrwienie i utlenowanie oraz przyspiesza procesy metaboliczne we wszystkich częściach układu nerwowego. Gimnastyka ruchowa jest również kluczowym elementem leczenia dolegliwości mięśniowo-powięziowych, obniża bowiem wzmożone napięcie mięśni. Pacjenci paliatywni często potrzebują pomocy fizjoterapeuty przy zmianach ułożenia ciała oraz do ustalenia poprawnych pozycji i ćwiczeń wspomagających oddech.

Ile to kosztuje?

Pacjent leżący potrzebuje 2 godzin rehabilitacji w tygodniu, aby pozostać w dobrej formie i aby stan wypracowany przez fizjoterapeutę utrzymywał się. Z puli środków przeznaczanych na opiekę nad pacjentem paliatywnym przez NFZ można pokryć 0,166 godziny rehabilitacji w tygodniu. Jak łatwo policzyć, dla każdego pacjenta brakuje nam około 440,16 zł w miesiącu. Na chwilę obecną mamy już 57 podopiecznych, więc koszt rehabilitacji to około 25 089,12zł po odjęciu zwrotu z NFZ.

Ziarnko do ziarnka

Chorzy objęci opieką paliatywną potrzebują pomocy lekarza, pielęgniarki, psychologa, fizjoterapeuty i wolontariuszy. Działania wszystkich tych osób mają jeden cel – wspólnie walczą oni, by pacjent Hospicjum, tak jak każdy inny, zdrowy człowiek, miał prawo do godnego życia. Przyłącz się do naszej walki!

Wszelkie datki na rehabilitację naszych podopiecznych prosimy wpłacać na konto Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska podając w tytule przelewu „Rehabilitacja”.

Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska
Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
64 2030 0045 1110 0000 0417 6840
W tytule przelewu proszę wpisać: „Rehabilitacja”

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

"Dzieci - Dzieciom", to tytuł koncertu charytatywnego, który odbył się w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu. Podczas wydarzenia odbyła się kwesta na rzecz podopiecznych naszego hospicjum, w trakcie której zebrano kwotę 1643,00 złote. Serdecznie dziękujemy wszystkim...

czytaj dalej
Misja Superbohaterów

Misja Superbohaterów

W powietrzu czuć już upragnione wakacje. Dziś jednak chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą tajemniczą, plenerową zabawą z Superbohaterami. Zaciekawieni?

27 maja rozpoczęliśmy naszą niezwykłą misję z okazji Dnia Dziecka. Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy razem z naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami w Dolnośląskim Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 12 dzięki gościnności – p. Dyrektora – Krzysztofa Kowala.

czytaj dalej
Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Piękna, wiosenna pogoda przywitała uczestników spotkania Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w gościnnej Gminie Domaniów. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, którą w Parafii Nawiedzenia NMP w Domaniowie odprawił nasz kapelan ks. Tomasz Filinowicz. ...

czytaj dalej
Wycieczka dla rodzeństwa

Wycieczka dla rodzeństwa

Gokarty, konie, tyrolka, zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, ognisko z kiełbaskami i wiele innych atrakcji czekało na uczestników wycieczki dla rodzeństwa naszych podopiecznych. Dzieci pojechały do Domu Wczasów Dziecięcych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Głazie....

czytaj dalej