Strona główna » Aktualności » Poczta z serca

Poczta z serca

27 stycznia 2017

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji legnickiej zorganizowało akcję polegającą na przygotowaniu kartek wielkanocnych dla podopiecznych naszego Hospicjum. W „Poczcie z serca” może wziąć udział każdy.

Jak włączyć się w to przedsięwzięcie?

  1. Zrób własnoręcznie kartkę wielkanocną.
  2. Zastanów się, czy ma być adresowana do chłopca czy do dziewczynki.
  3. Napisz życzenia świąteczne (kartka powinna być pozytywna, radosna, dawać nadzieję). Możesz również napisać kilka słów o sobie i podać swoje dane kontaktowe (dzięki temu dziecko, które otrzyma Twoją kartkę, będzie mogło się z Tobą skontaktować).
  4. W 300 parafiach i szkołach diecezji legnickiej będą czekały specjalne skrzynki pocztowe – wrzuć do jednej z nich swoją kartkę. KSM wyśle zgromadzone kartki do nas, a my podzielimy je i przekażemy dzieciom.

Poczta rusza 1 marca.

Wysłuchaj audycji na temat „Poczty z serca”

Obejrzyj zaproszenie do udziału w akcji

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

"Dzieci - Dzieciom", to tytuł koncertu charytatywnego, który odbył się w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu. Podczas wydarzenia odbyła się kwesta na rzecz podopiecznych naszego hospicjum, w trakcie której zebrano kwotę 1643,00 złote. Serdecznie dziękujemy wszystkim...

czytaj dalej
Misja Superbohaterów

Misja Superbohaterów

W powietrzu czuć już upragnione wakacje. Dziś jednak chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą tajemniczą, plenerową zabawą z Superbohaterami. Zaciekawieni?

27 maja rozpoczęliśmy naszą niezwykłą misję z okazji Dnia Dziecka. Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy razem z naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami w Dolnośląskim Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 12 dzięki gościnności – p. Dyrektora – Krzysztofa Kowala.

czytaj dalej
Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Piękna, wiosenna pogoda przywitała uczestników spotkania Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w gościnnej Gminie Domaniów. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, którą w Parafii Nawiedzenia NMP w Domaniowie odprawił nasz kapelan ks. Tomasz Filinowicz. ...

czytaj dalej
Wycieczka dla rodzeństwa

Wycieczka dla rodzeństwa

Gokarty, konie, tyrolka, zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, ognisko z kiełbaskami i wiele innych atrakcji czekało na uczestników wycieczki dla rodzeństwa naszych podopiecznych. Dzieci pojechały do Domu Wczasów Dziecięcych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Głazie....

czytaj dalej