Strona główna » Aktualności » Pierwszy Punkt Poboru Dobra

Pierwszy Punkt Poboru Dobra

13 listopada 2017

Poznajcie naszą historię…

  • To historia, która swój początek miała podczas Pierwszego Punktu Poboru Dobra, choć tak naprawdę jej korzenie sięgają początków Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska.
  • To historia Formuły Dobra, czyli jak powiedział dr n. med. Krzysztof Szmyd, kierownik Hospicjum, to nie tylko nowa nazwa, ale „program na holistyczne podejście do opieki hospicyjnej dla nieuleczalnie chorych dzieci”. A mówiąc po prostu, pomysł na to, jak stworzyć miejsce, gdzie mali pacjenci i ich rodziny otrzymują potrzebną im pomoc, a pracownicy i wolontariusze pracują z pasją.
  • To historia zawsze z happy endem. Dzięki Waszej pomocy, Pierwszy Punkt Poboru Dobra nie tylko rozdawał dobro, ale i je otrzymał. W czasie wydarzenia zebraliśmy 1647,88 zł.
  • To również Wasza historia, więc jeżeli robiliście zdjęcia w czasie Pierwszego Punktu Poboru Dobra, nie zapomnijcie pochwalić się nimi w komentarzu.
  • To historia, która dopiero się zaczyna i dlatego na początek pragniemy Was zapoznać z głównymi bohaterami naszej opowieści.
Każda historia ma swój początek…
Początek Pierwszego Punktu Poboru Dobra to słowa Janusza Korczaka, które towarzyszyły nam tego dnia i… najlepiej by było, jakby pozostały z nami

Poznajcie Balony Dobra i Karteczki Dobra z Dobrymi Słowami

Wiecie… każdy balon kiedyś pęka lub z czasem uchodzi z niego powietrze, niczym życie. Ale zostaje po nim Dobre Słowo. Na zawsze!  200 Baloników Dobra powędrowało z Karteczkami Dobra do nowych właścicieli.

Poznajcie naszych pracowitych Wolontariuszy!

To oni, niestrudzenie pomagali nam od wczesnych godzin porannych, by przygotować Pierwszy Punkt Poboru Dobra. Dziękujemy Wam! Przybijmy również wspólną piątkę z wolontariuszami z Hewlett Packard Enterprise Polska za ich
zaangażowanie!

Poznajcie… Księgę Dobra!

Zaprezentowana po raz pierwszy, jeszcze do godziny 12.00 oczekiwała na pierwsze wpisy. To w niej, każdy kto odwiedzi w przyszłości Punkt Poboru Dobra, będzie mógł zostawić swoje Dobre Słowo. Wasze Dobre Słowa będą inspiracją do kolejnych Karteczek Dobra. Pofruną do potrzebujących i może komuś pomogą? Dziękujemy m.in. Prezesowi Klubu Życzliwych, Jerzemu Janoszce za jeden z pierwszych wpisów do naszej Księgi. Ciekawe co miłego nam napisał?

Dzięki Rupieciarnia za wspaniałą Księgę!

Poznajcie… Flagę Dobra!

Na zdjęciu dumnie niesiona przez Piotra Wachowiaka, naszego najstarszego Wolontariusza, nagrodzonego nagrodą wolontariusza roku na Gali Humanitarnej Victoria 2017. Nasza flaga nie mogła znaleźć się w lepszych rękach! Odtąd, każdy Punkt Poboru Dobra, będzie dobrze widoczny z daleka! Wypatrujcie jej nad swoimi głowami, bo jak tylko spostrzeżecie ją powiewającą na wietrze, będziecie wiedzieli, że w tym miejscu panuje Dobro! No i że jesteśmy tam my i zawsze powitamy Was z otwartymi rękami i uśmiechem na twarzy!

Poznajcie stanowisko Dobrej Energii!

Tego dnia, odwiedziło nas wielu Przyjaciół. Zadbaliśmy o to, by zaopatrzyli się w dobrą energię do czynienia dobrych uczynków! Na naszym stole nie zabrakło warzyw, owoców, oraz samych zdrowych smakołyków!

Poznajcie Sadzonki Dobra!

Zastanawiacie się co jest w szklanej buteleczce, którą prof. dr hab. inż. Józef Sowiński – prorektor ds. studenckich i edukacji Uniwersytetu Przyrodniczego przekazał na ręce dr n. med. Krzysztofa Szmyda? To pierwsza Sadzonka Dobra! Ta roślinka to rosiczka, która bezpiecznie rośnie sobie w buteleczce. Dzisiaj sadzonki znajdują się pod opieką Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, ale już niedługo, każdy kto odwiedzi Punkt Poboru Dobra, będzie mógł zabrać ją ze sobą do domu. Będziecie mogli otoczyć je troską, tak samo jak nasze Hospicjum otacza troską swoich podopiecznych.

Starsi i młodsi, szefowie firm i pracownicy firm, studenci, seniorzy, rękodzielnicy, uczniowie

Bez nich nasza praca nie miałaby takiego wymiaru. Wnoszą wiele i jak sami twierdzą, wiele otrzymują. My dziękujemy im z całego naszego serca i cieszymy się, że ich zaangażowanie jest nagradzane zbiorowo oraz indywidualnie. Podczas Pierwszego Punktu Poboru Dobra Radosław Bednarski z Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych RCWIP Dobry Wolontariat przekazał Certyfikat ORGANIZACJI PRZYJAZNEJ WOLONTARIUSZOM na ręce naszej szefowej wolontariatu Agnieszki Smakulskiej. Brawo nasi Wolontariusze!  Brawo My!

Poznajcie naszych Dobrych Przyjaciół!

Dużych i Małych! Starszych i Młodszych! Pierwszy Punkt Poboru Dobra dawał i pobierał Dobro w niewyobrażalnych ilościach. Razem możemy tak wiele.

Poznajcie nas… na nowo!

W naszej nowej odsłonie, witamy się z Wami na początku naszej nowej historii! To my, Formuła Dobra Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska!

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

"Dzieci - Dzieciom", to tytuł koncertu charytatywnego, który odbył się w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu. Podczas wydarzenia odbyła się kwesta na rzecz podopiecznych naszego hospicjum, w trakcie której zebrano kwotę 1643,00 złote. Serdecznie dziękujemy wszystkim...

czytaj dalej
Misja Superbohaterów

Misja Superbohaterów

W powietrzu czuć już upragnione wakacje. Dziś jednak chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą tajemniczą, plenerową zabawą z Superbohaterami. Zaciekawieni?

27 maja rozpoczęliśmy naszą niezwykłą misję z okazji Dnia Dziecka. Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy razem z naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami w Dolnośląskim Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 12 dzięki gościnności – p. Dyrektora – Krzysztofa Kowala.

czytaj dalej
Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Piękna, wiosenna pogoda przywitała uczestników spotkania Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w gościnnej Gminie Domaniów. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, którą w Parafii Nawiedzenia NMP w Domaniowie odprawił nasz kapelan ks. Tomasz Filinowicz. ...

czytaj dalej
Wycieczka dla rodzeństwa

Wycieczka dla rodzeństwa

Gokarty, konie, tyrolka, zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, ognisko z kiełbaskami i wiele innych atrakcji czekało na uczestników wycieczki dla rodzeństwa naszych podopiecznych. Dzieci pojechały do Domu Wczasów Dziecięcych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Głazie....

czytaj dalej