Jest taki dzień, jedyny w roku, kiedy w radosnym gronie innych kolędników wyruszamy do Stajenki, by przywitać Pana. 6 stycznia, charytatywny przemarsz Orszaku Trzech Króli na rzecz Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”, wyruszył pod auspicjami parafii ze Stabłowic, Leśnicy i Złotnik. Każda z parafii przybrała inną barwę: czerwoną, niebieską i złotą. Ten pyszniący się królewskimi barwami tłum, łączyły symboliczne korony na głowach małych i dużych Króli, a tu i ówdzie widać było berła i połyskujące peleryny. Na stadionie przy ulicy Kosmonautów, jak nakazuje tradycja, Trzej Królowie złożyli hołd Dzieciąteczku, a z setek gardeł wydobywały się radośnie śpiewane kolędy – bo przecież ten kto śpiewa, modli się podwójnie. W gospodzie uczestnicy Orszaku zostali przywitani słodkim poczęstunkiem, który zwieńczył uroczystość. Tego dnia byliśmy również świadkami magicznego działania formuły dobra. Dzięki ofiarności uczestników Orszaku zebrana została niebagatelna kwota 16,500 zł! Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup koncentratora, ssaka i rehabilitację dla naszych Podopiecznych. Dziękujemy z całego serca organizatorom i uczestnikom…i do zobaczenia za rok.
Tego nie kupisz w sklepie, ale możesz wylicytować i pomóc dzieciom
Lokalne uczelnie łączą siły dla Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra” Od 15 do 23 czerwca 2026 roku na platformie Allegro Charytatywni trwa wyjątkowa aukcja przygotowana z inicjatywy Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola (KRUWIO). To jedna z tych...





