Strona główna » Aktualności » O nas – skąd jesteśmy i dokąd zmierzamy

O nas – skąd jesteśmy i dokąd zmierzamy

11 kwietnia 2016

Stowarzyszenie „Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska” rozpoczęło swoją działalność!

Od dnia 01.04.2016 roku Stowarzyszenie „Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska” może przyjmować pod swoją opiekę pierwszych pacjentów. Po wieloletniej współpracy przyszedł czas, gdy podjęliśmy decyzję o odejściu ze struktur Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” i powołaniu do życia nowej instytucji.

Za główny cel stawiamy sobie szeroko pojętą opiekę nad dziećmi nieuleczalnie chorymi i ich rodzinami. Zespół tworzący Stowarzyszenie stanowią w dużej mierze dotychczasowi pracownicy Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”.

Nasz zespół składający się z lekarzy, pielęgniarek i psychologów posiada wieloletnie doświadczenie w opiece nad dziećmi terminalnie chorymi, dlatego chcemy wspierać rodziny z Dolnego Śląska poprzez:

  • opiekę lekarsko – pielęgniarską,
  • hospicjum perinatalne, specjalizujące się w opiece nad rodzicami spodziewającymi się narodzin ciężko chorych dzieci,
  • pomoc psychologiczną,
  • wsparcie duchowe.

Wszystkie osoby zainteresowane współpracą z Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska – rodziców, darczyńców, wolontariuszy – zapraszamy do kontaktu.

Dalsze informacje można uzyskać pod numerem telefonu: + 48 694 589 004 oraz mailowo: 

Stowarzyszenie „Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska”

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

"Dzieci - Dzieciom", to tytuł koncertu charytatywnego, który odbył się w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu. Podczas wydarzenia odbyła się kwesta na rzecz podopiecznych naszego hospicjum, w trakcie której zebrano kwotę 1643,00 złote. Serdecznie dziękujemy wszystkim...

czytaj dalej
Misja Superbohaterów

Misja Superbohaterów

W powietrzu czuć już upragnione wakacje. Dziś jednak chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą tajemniczą, plenerową zabawą z Superbohaterami. Zaciekawieni?

27 maja rozpoczęliśmy naszą niezwykłą misję z okazji Dnia Dziecka. Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy razem z naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami w Dolnośląskim Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 12 dzięki gościnności – p. Dyrektora – Krzysztofa Kowala.

czytaj dalej
Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Piękna, wiosenna pogoda przywitała uczestników spotkania Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w gościnnej Gminie Domaniów. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, którą w Parafii Nawiedzenia NMP w Domaniowie odprawił nasz kapelan ks. Tomasz Filinowicz. ...

czytaj dalej
Wycieczka dla rodzeństwa

Wycieczka dla rodzeństwa

Gokarty, konie, tyrolka, zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, ognisko z kiełbaskami i wiele innych atrakcji czekało na uczestników wycieczki dla rodzeństwa naszych podopiecznych. Dzieci pojechały do Domu Wczasów Dziecięcych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Głazie....

czytaj dalej