Strona główna » Aktualności » Niedzielna kwesta u oo. Dominikanów

Niedzielna kwesta u oo. Dominikanów

18 lipca 2016

W niedzielę 17 lipca byliśmy gośćmi kościoła oo. Dominikanów. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Mszy Świętych oraz przechodniom, którzy wsparli naszą organizację. Dzięki Wam udało nam się zebrać 17 623,01 !!! (liczenia było co nie miara!).

Byliśmy, gdy świeciło słońce, gdy padał deszczyk i wiał wiatr. Nasi Wolontariusze wspierają nas niezależnie od pogody. Dziękujemy im za zaangażowanie i energię, z jaką przygotowywali dla Darczyńców domowe wypieki, oraz za siłę i wytrwałość podczas całodniowej kwesty.

Wyjątkowe podziękowania ślemy dla dziewczynki, która podeszła i zapytała „O co tu chodzi”, a usłyszawszy, że to na chore dzieci, wyjęła ze swojego portfela 10 zł i wrzuciła do puszki.

Dzięki Wam wiemy, że możemy dalej działać i opiekować się naszymi podopiecznymi.

Za uzbieraną kwotę nasz personel medyczny przez cały miesiąc będzie mógł bezpiecznie dojeżdżać do 55 małych pacjentów na terenie całego Dolnego Śląska, by świadczyć profesjonalną opiekę w miejscu, gdzie jest im najlepiej, czyli w rodzinnym domu. Ważną sprawą dla naszych pacjentów są także materiały medyczne, bez których nie obędzie się pielęgnacja medyczna dziecka. Zakup rurek gastrostomijnych, rurek tracheostomijnych, opatrunków, materiałów jednorazowych, środków dezynfekujących to miesięczny koszt rzędu kilku tysięcy złotych — to także zostanie zakupione dzięki Państwa hojności.

Na koniec pięknie dziękujemy oo. Dominikanom za ciepłe słowa kierowane z ambony pod naszym adresem i możliwość zorganizowania kwesty na rzecz naszych podopiecznych.

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

"Dzieci - Dzieciom", to tytuł koncertu charytatywnego, który odbył się w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu. Podczas wydarzenia odbyła się kwesta na rzecz podopiecznych naszego hospicjum, w trakcie której zebrano kwotę 1643,00 złote. Serdecznie dziękujemy wszystkim...

czytaj dalej
Misja Superbohaterów

Misja Superbohaterów

W powietrzu czuć już upragnione wakacje. Dziś jednak chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą tajemniczą, plenerową zabawą z Superbohaterami. Zaciekawieni?

27 maja rozpoczęliśmy naszą niezwykłą misję z okazji Dnia Dziecka. Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy razem z naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami w Dolnośląskim Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 12 dzięki gościnności – p. Dyrektora – Krzysztofa Kowala.

czytaj dalej
Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Piękna, wiosenna pogoda przywitała uczestników spotkania Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w gościnnej Gminie Domaniów. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, którą w Parafii Nawiedzenia NMP w Domaniowie odprawił nasz kapelan ks. Tomasz Filinowicz. ...

czytaj dalej
Wycieczka dla rodzeństwa

Wycieczka dla rodzeństwa

Gokarty, konie, tyrolka, zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, ognisko z kiełbaskami i wiele innych atrakcji czekało na uczestników wycieczki dla rodzeństwa naszych podopiecznych. Dzieci pojechały do Domu Wczasów Dziecięcych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Głazie....

czytaj dalej