Strona główna » Aktualności » Mikołajkowe spotkanie

Mikołajkowe spotkanie

11 grudnia 2018

Mikołajki

Na ten dzień wszyscy z niecierpliwością czekamy. I wreszcie się doczekaliśmy!  8 grudnia po raz kolejny mogliśmy spotkać się na wspólnej zabawie upamiętniającej postać świętego Mikołaja, biskupa z Miry, który stał się symbolem hojnej i skromnej dobroczynności. Ugościły nas przestronne wnętrza Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 we Wrocławiu, gdzie od godziny 12.00 na gości czekały śnieżynki – Agnieszka i Kasia.  Zadbały o to, aby każdy był zaopatrzony w świąteczne opaski wykonane przez Panie Seniorki z Kreatywnego Wrocławia. Spotkanie zaczęliśmy mszą świętą, którą poprowadził nasz kapelan ks. Tomasz Filinowicz. Potem nadszedł czas na rozmowy i żarty przy świątecznie przybranych stołach, które wręcz uginały się od przysmaków zapewnionych przez firmy cateringowe i osoby prywatne. Pysznościami zasilili nas Pierogarnia Krzycka, Pierogarnia Kubiel, Pierogarnia Stary Młyn, Pizzeria Lafamiglia, Restauracja VaffaNapoli wraz z obsługą kelnerską. Diapol Catering, Pizzeria Pan Smak, Zjedz Pieroga-Ruska, KOZACKA CHATKA Iryna Jezior, CEGIELNIA, Catering dla Ciebie, Bar Stary Wrocław, PUFFINS, LOOKFIT, Event Catering. Eos Catering, Obiadomek, Marta Czajkowska, Agnieszka Śliwka, Restauracja 4 Pory Roku, IMPEL Catering, Krzysztof Parys, Delicious Box Catering Dietetyczny. Patrycja Zawistowska, wspólnota Rodzin przy parafii św. Trójcy we Wrocławiu, AniBabki, Catering Cezares. Klasa 4a ze SP nr 19 z wychowawczynią Sylwią Świerczyńską, TIM CATERING, Pychotka Catering, Wioletta Adamska, Bar Kuchcik, Kuchnia Okrasa. Bistro & Catering Przegryź na Skłodowskiej, Sweet Cake, PIN CATERING, DCU, Dominika Mizgalewicz.

Zabawy, pląsy i … prezenty!

Podczas spotkania nasi milusińscy z właściwą sobie werwą i entuzjazmem eksplorowali kryjące się tu i ówdzie niespodzianki. Na łasuchów czekały gotowe do przystrojenia pierniczki upieczone przez wolontariuszki i wolontariat szkolny, a zebrane w ten sposób dodatkowe zapasy energii można było wyhasać na materacach i pufach w specjalnie przygotowanym pokoju zabaw. Na miłośników spokojniejszej rozrywki czekała ze swoimi bajkowymi zagadkami pisarka Wiesława Kucięba, która po raz kolejny wspiera swoją obecnością nasze działania. W ten dzień twarze naszych Podopiecznych przyozdobiły fikuśne wzory i stwory wyczarowane przez Kamila Szóstak Body Art. Prawdziwa euforia nastąpiła, gdy do akcji wkroczyła Animatorka Nastazja – kolorowy korowód przemaszerował przez cały hol, zabierając ze sobą wszystkich chętnych do pląsów i zabaw. Były konkurencje zręcznościowe, naśladowanie mniej lub bardziej dzikich zwierząt, a przede wszystkim – rozrzucanie deszczu kolorowych piłek na zgromadzonych gości.  I na tych pląsach pewnie upłynąłby nam czas do końca spotkania, gdyby bystre oczy dzieciaków nie wypatrzyły za oknem zabłąkanej postaci, która najwyraźniej kogoś im przypominała… Tak, to był On, Mikołaj!  Przywołany okrzykami i uśmiechami trafił na właściwe miejsce przy choince, skąd w towarzystwie śnieżynek, bałwanków i całego zastępu pomocników mógł rozpocząć ceremonię rozdawania prezentów. A było to nie lada zadanie, ponieważ w tym roku aż 138 dzieci z 64 rodzin czekało na swój wymarzony prezent. W tym właśnie momencie emocje sięgnęły zenitu i z tym ładunkiem pozytywnych wrażeń musieliśmy się pożegnać, jako że o 16.30 czas naszego spotkania nieubłaganie dobiegł końca. Ale przecież nie ma się czym martwić, następne Mikołajki już za rok.

Podziękowania

Ten magiczny czas nie wydarzyłby się bez pomocy naszych Darczyńców i Przyjaciół. Serdecznie dziękujemy pracownikom firmy NOKIA, którzy sprezentowali nam 222 prezenty dla naszych podopiecznych i ich rodzeństwa. Szczególne podziękowania kierujemy do Dyrekcji Szkoły LO nr 5 za wspaniałe przyjęcie i gościnę w progach szkoły. Serdecznie dziękujemy również pani Annie Wojczyńskiej i wolontariatowi szkolnemu, którzy od rana do wieczora byli z nami i wspierali nas na każdym kroku. Dziękujemy szkołom za zbiórkę słodyczy i wypiek pierniczków oraz pięknie wykonane stroiki. Dziękujemy wspaniałym wolontariuszom za wielomiesięczne zaangażowanie w stworzenie magicznego dnia dla naszych milusińskich.

Fot.  Maja Żurawska, Joanna Jakubowska, Darek Jakubowski, Rafał Szynalski

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

"Dzieci - Dzieciom", to tytuł koncertu charytatywnego, który odbył się w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu. Podczas wydarzenia odbyła się kwesta na rzecz podopiecznych naszego hospicjum, w trakcie której zebrano kwotę 1643,00 złote. Serdecznie dziękujemy wszystkim...

czytaj dalej
Misja Superbohaterów

Misja Superbohaterów

W powietrzu czuć już upragnione wakacje. Dziś jednak chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą tajemniczą, plenerową zabawą z Superbohaterami. Zaciekawieni?

27 maja rozpoczęliśmy naszą niezwykłą misję z okazji Dnia Dziecka. Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy razem z naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami w Dolnośląskim Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 12 dzięki gościnności – p. Dyrektora – Krzysztofa Kowala.

czytaj dalej
Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Piękna, wiosenna pogoda przywitała uczestników spotkania Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w gościnnej Gminie Domaniów. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, którą w Parafii Nawiedzenia NMP w Domaniowie odprawił nasz kapelan ks. Tomasz Filinowicz. ...

czytaj dalej
Wycieczka dla rodzeństwa

Wycieczka dla rodzeństwa

Gokarty, konie, tyrolka, zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, ognisko z kiełbaskami i wiele innych atrakcji czekało na uczestników wycieczki dla rodzeństwa naszych podopiecznych. Dzieci pojechały do Domu Wczasów Dziecięcych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Głazie....

czytaj dalej