Strona główna » Aktualności » Mikołajki 2016

Mikołajki 2016

5 grudnia 2016

Każdego roku w pierwszych dniach grudnia naszych podopiecznych odwiedza Święty Mikołaj. Nie jest łatwo zaklepać sobie u niego dogodny dla wszystkich gości termin, ale dzięki naszej hospicyjnej przyjaciółce, Pani Wiesławie Kuciębie, która od lat przyjaźni się z Mikołajem, zawsze możemy liczyć na jego wizytę.

Tym sposobem w słoneczną niedzielę 4 grudnia, tuż po obiedzie, zaprzężone w renifery sanie, mimo braku śniegu (ale przecież dla Mikołaja nie ma rzeczy niemożliwych), zajechały do malowniczego ogrodu przy ul. Dworskiej 8. To właśnie tam, na terenie Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących, odbyło się tegoroczne przyjęcie mikołajkowe dla podopiecznych Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska, za co serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Ewie Dobrowolskiej.

Kolejne podziękowania kierujemy do głównego sztabu pomocników Świętego Mikołaja – firmy Nokia, której wspaniały zespół #NokiaHeroes okazał nam niezwykłą hojność, a przy tym wykazał się nie lada tężyzną fizyczną i perfekcyjną organizacją.

Za przykładem Nokii szturmem ruszyli kolejni darczyńcy i ochotnicy, bez których ten dzień z pewnością nie byłby tak wyjątkowy: PHU Stolarczyk z Mycielina, Stolarczyk Stanisław i Renata Gospodarstwo Rolne z Mycielina, DCU Insurance Partner Sp. z o.o., Torf Corporation, Change, piekarnia „Pietrzak” z Wrocławia, Uzdrowiska Kłodzkie S.A.-Grupa PGU z Polanicy-Zdroju, Firma cateringowa Margaret z Wrocławia, EWA Krotoszyn S.A., Katering Paweł Topolski, Stowarzyszenie Przedsiębiorców Prywatnego Transportu „Pomoc Dzieciom i Niepełnosprawnym RADIO TAXI SERC”, Śnieżka-Invest Sp. z o.o., Stowarzyszenie Klub Ludzi Życzliwych, Szkoła Podstawowa nr 25, Szkoła Podstawowa nr 28, Szkoła Podstawowa nr 30, Szkoła Podstawowa nr 50, Szkoła Podstawowa nr 61, Szkoła Podstawowa w Żórawinie, Gimnazjum nr 1, Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 6, Gimnazjum nr 23, Gimnazjum nr 29, Gimnazjum w Kostomłotach, Liceum Ogólnokształcące nr VII, Szkoła Optimum, Fundacja FONIS, Wspólnota Rodzin przy Parafii pw. Trójcy Świętej we Wrocławiu, Drużyna Harcerska Zadyma w składzie: Klaudia, Gabrysia, Kinga, Adam, Mateusz, Szymon, a także DJ Damian Petela, Ola Paluch i przyjaciele, Marika Wójtowicz-Puchalska z przyjaciółmi, Dorota Kwiatkowska z córką Dobrusią, Michał Pająk, Katarzyna Jach, Rafał Szynalski, Agnieszka Gil, Magdalena Wołch, Wiesława Kucięba, Natalia Kubiszyn oraz kilkunastu mikołajkowych wolontariuszy i pracowników naszego Hospicjum.

O właściwą atmosferę i duchowy aspekt wydarzenia zadbał nasz kapelan ksiądz Tomasz Filinowicz z utalentowanym zespołem z Fundacji FONIS, który wystawił nagrodzone zasłużonymi brawami jasełka.

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

"Dzieci - Dzieciom", to tytuł koncertu charytatywnego, który odbył się w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu. Podczas wydarzenia odbyła się kwesta na rzecz podopiecznych naszego hospicjum, w trakcie której zebrano kwotę 1643,00 złote. Serdecznie dziękujemy wszystkim...

czytaj dalej
Misja Superbohaterów

Misja Superbohaterów

W powietrzu czuć już upragnione wakacje. Dziś jednak chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą tajemniczą, plenerową zabawą z Superbohaterami. Zaciekawieni?

27 maja rozpoczęliśmy naszą niezwykłą misję z okazji Dnia Dziecka. Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy razem z naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami w Dolnośląskim Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 12 dzięki gościnności – p. Dyrektora – Krzysztofa Kowala.

czytaj dalej
Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Piękna, wiosenna pogoda przywitała uczestników spotkania Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w gościnnej Gminie Domaniów. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, którą w Parafii Nawiedzenia NMP w Domaniowie odprawił nasz kapelan ks. Tomasz Filinowicz. ...

czytaj dalej
Wycieczka dla rodzeństwa

Wycieczka dla rodzeństwa

Gokarty, konie, tyrolka, zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, ognisko z kiełbaskami i wiele innych atrakcji czekało na uczestników wycieczki dla rodzeństwa naszych podopiecznych. Dzieci pojechały do Domu Wczasów Dziecięcych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Głazie....

czytaj dalej