Strona główna » Aktualności » Mikołajki 2016

Mikołajki 2016

5 grudnia 2016

Każdego roku w pierwszych dniach grudnia naszych podopiecznych odwiedza Święty Mikołaj. Nie jest łatwo zaklepać sobie u niego dogodny dla wszystkich gości termin, ale dzięki naszej hospicyjnej przyjaciółce, Pani Wiesławie Kuciębie, która od lat przyjaźni się z Mikołajem, zawsze możemy liczyć na jego wizytę.

Tym sposobem w słoneczną niedzielę 4 grudnia, tuż po obiedzie, zaprzężone w renifery sanie, mimo braku śniegu (ale przecież dla Mikołaja nie ma rzeczy niemożliwych), zajechały do malowniczego ogrodu przy ul. Dworskiej 8. To właśnie tam, na terenie Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących, odbyło się tegoroczne przyjęcie mikołajkowe dla podopiecznych Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska, za co serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Ewie Dobrowolskiej.

Kolejne podziękowania kierujemy do głównego sztabu pomocników Świętego Mikołaja – firmy Nokia, której wspaniały zespół #NokiaHeroes okazał nam niezwykłą hojność, a przy tym wykazał się nie lada tężyzną fizyczną i perfekcyjną organizacją.

Za przykładem Nokii szturmem ruszyli kolejni darczyńcy i ochotnicy, bez których ten dzień z pewnością nie byłby tak wyjątkowy: PHU Stolarczyk z Mycielina, Stolarczyk Stanisław i Renata Gospodarstwo Rolne z Mycielina, DCU Insurance Partner Sp. z o.o., Torf Corporation, Change, piekarnia „Pietrzak” z Wrocławia, Uzdrowiska Kłodzkie S.A.-Grupa PGU z Polanicy-Zdroju, Firma cateringowa Margaret z Wrocławia, EWA Krotoszyn S.A., Katering Paweł Topolski, Stowarzyszenie Przedsiębiorców Prywatnego Transportu „Pomoc Dzieciom i Niepełnosprawnym RADIO TAXI SERC”, Śnieżka-Invest Sp. z o.o., Stowarzyszenie Klub Ludzi Życzliwych, Szkoła Podstawowa nr 25, Szkoła Podstawowa nr 28, Szkoła Podstawowa nr 30, Szkoła Podstawowa nr 50, Szkoła Podstawowa nr 61, Szkoła Podstawowa w Żórawinie, Gimnazjum nr 1, Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 6, Gimnazjum nr 23, Gimnazjum nr 29, Gimnazjum w Kostomłotach, Liceum Ogólnokształcące nr VII, Szkoła Optimum, Fundacja FONIS, Wspólnota Rodzin przy Parafii pw. Trójcy Świętej we Wrocławiu, Drużyna Harcerska Zadyma w składzie: Klaudia, Gabrysia, Kinga, Adam, Mateusz, Szymon, a także DJ Damian Petela, Ola Paluch i przyjaciele, Marika Wójtowicz-Puchalska z przyjaciółmi, Dorota Kwiatkowska z córką Dobrusią, Michał Pająk, Katarzyna Jach, Rafał Szynalski, Agnieszka Gil, Magdalena Wołch, Wiesława Kucięba, Natalia Kubiszyn oraz kilkunastu mikołajkowych wolontariuszy i pracowników naszego Hospicjum.

O właściwą atmosferę i duchowy aspekt wydarzenia zadbał nasz kapelan ksiądz Tomasz Filinowicz z utalentowanym zespołem z Fundacji FONIS, który wystawił nagrodzone zasłużonymi brawami jasełka.

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Mikołajki 2020! :)

Mikołajki 2020! 🙂

Mikołaj. Ekscytacja, radość, nadzieja, tajemnica, oczekiwanie... Co roku w okolicach 6 grudnia zapraszaliśmy Was na wielką imprezę, w trakcie której odwiedzał wszystkie dzieciaki Święty Mikołaj. W tym roku świat trochę stanął na głowie, ale pewne rzeczy są niezmienne....

czytaj dalej
Światełko dla Hani 2020 – Małe Rzeczy

Światełko dla Hani 2020 – Małe Rzeczy

Już po raz szósty 12 grudnia o godz. 18.00, na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie zapłonie Światełko dla Hani. Tym razem w inny sposób, bo z racji pandemii – w wersji online, ale mimo to zapłonie równie mocno, jasno i radośnie, jak co roku. Myśl...

czytaj dalej
Kiedy dziecko zachoruje – nowotwór

Kiedy dziecko zachoruje – nowotwór

Jeden z mitów na temat podopiecznych naszego hospicjum domowego jest taki, że to głównie pacjenci chorujący na choroby onkologiczne. Tymczasem, jak przeczytamy w wywiadzie z naszym szefem Formuły Dobra, doktorem Krzysztofem Szmydem - wyleczalność nowotworów wśród...

czytaj dalej
Zapraszamy na coroczne listopadowe spotkanie grupy wsparcia

Zapraszamy na coroczne listopadowe spotkanie grupy wsparcia

Serdecznie zapraszamy Państwa rodzinę na coroczne listopadowe spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie. Spotykamy się 14 listopada 2020 r. o godz. 15:00, aby podczas uroczystej Mszy Św. modlić się za wszystkie zmarłe dzieci. W tym roku, ze względu na panujący w...

czytaj dalej