Strona główna » Aktualności » Lot w kosmos

Lot w kosmos

23 lipca 2022

4 czerwca rozpoczęliśmy nasz kosmiczny rejs z okazji Dnia Dziecka. Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy wraz z naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami w Dolnośląskim Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 12 dzięki gościnności p. Dyrektor – Ewy Dobrowolskiej.

Kosmiczna rakieta miała na pokładzie tym razem 220 astronautów, którzy odważyli się na „Lot w kosmos”. Tradycyjnie rozpoczęliśmy Mszą Św. o godz. 13.00. Na stanowisku powitalnym, każdy Zdobywca Kosmosu (ten Mały i ten Duży) otrzymał mapkę z planetami. Niezwykle ważną, bo ukazującą rozmieszczenie stacji kosmicznych na planetach: Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun i dodatkowo Czarną dziurę.

O 14.30 było słychać radosne okrzyki, tupot stóp i cykliczne odliczanie „3,2,1, START”, gdy nasi Śmiałkowie po zdobyciu sprawności na poszczególnych planetach lecieli po odbiór kosmicznej niespodzianki. My również otrzymaliśmy turbodoładowanie, gdy na twarzach naszych Podopiecznych i ich rodzin malował się uśmiech!

Nie mogło oczywiście zabraknąć planetarnych dekoracji, zabaw i animacji przygotowanych pod przewodnictwem Fundacji DCU. Każdy amator kosmicznej przestrzeni znalazł coś dla siebie, a dla koneserów kosmicznego tematu były również stanowiska przygotowane przez Pracownię Edukacji z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz Koła Naukowego studentów z Politechniki Wrocławskiej.

Tak niesamowite i niezwykłe Święto nie byłoby możliwe bez wsparcia naszych Darczyńców:
Radio Taxi, Gefco, Schaeffler, Kozacka Chata, Cukiernia Nugat, Staropolanka, Restauracja Baszta, Water Lilly House Ciasta Artystyczne, Halyna Luchko, Maria Lisowska, Daria Dementieva, Igor Czerwiński, Aneta Chorostkowska, Aneta Kusman, Karla Orban, Aleksandra Sypiańska, Punkt Pomocy Hubska 88 we Wrocławiu, WEGE ROOTS, Pictura Sp. z o.o., Pierogarnia Kuchnia Domowa Karolina Kuźma, Pierogarnia Krzycka – Dagmara Śmiłowska, Pragmatic Solutions -Robert Chmielowski, Piekarnia A.M. Kupczyk w Chojnowie, Przytulakowie – Dagmara Wilhelmi, Cuda – Wianki, Air Products, KAMIX, AKAR – opakowania.pl, Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza PSP nr 7 we Wrocławiu, Komisariat Wodny KWP we Wrocławiu oraz Teatr Współczesny we Wrocławiu.

Kosmiczną energię, planetarne zaangażowanie i uśmiechnięte serca podarowało nam grono wolontariuszy Formuły Dobra. Wsparcie mieliśmy również wśród wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Kamiennej Góry oraz ze Stowarzyszenia Spynacz z Legnicy.

Nasza lista się nie kończy, a nie sposób Was wszystkich tutaj wymienić! Dziękujemy, że odnaleźliście swoją formułę dobra, a my dzięki Wam polecieliśmy w kosmos!

Zobaczcie sami w fotorelacji nasz międzyplanetarny lot!

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Zbiórka dla dzieci z Tarnopola

Zbiórka dla dzieci z Tarnopola

W związku z obecną sytuacją na Ukrainie zaangażowaliśmy się w pomoc Oddziałowi Neonatologicznemu z Oddziałem Intensywnej Terapii Noworodków w Tarnopolu. Przyłącz się do zbiórki!

czytaj dalej
6 grudnia – czy to magiczny czas?

6 grudnia – czy to magiczny czas?

Za oknami ciemno, cały świat przykryła gruba warstwa iskrzącego się śniegu. Trzeba już zakładać grube kurtki, wełniane szaliki i czapki z pomponami. Reklamy świąteczne kuszą nas i zapraszają do spróbowania cynamonowej herbaty albo lukrowanych pierniczków. Pod nosem...

czytaj dalej
Wakacje z Formułą Dobra 2021

Wakacje z Formułą Dobra 2021

W ostatnim czasie długo czekaliśmy na moment, w którym będziemy mogli spakować plecak i wyruszyć w podróż. Sytuacja społeczna nie pomagała nam w organizacji wyjazdów dla rodzeństwa naszych podopiecznych. Dzięki zaangażowaniu i życzliwości naszych przyjaciół z Fundacji...

czytaj dalej