Strona główna » Aktualności » Jesteśmy z Wami

Jesteśmy z Wami

27 marca 2020

DO RODZICÓW CHORYCH DZIECI I OSÓB PRZEWLEKLE CHORYCH,
w sytuacji w jakiej dzisiaj znalazł się cały świat, jako jednostka służby zdrowia, pragniemy także włączyć się w szerzenie sprawdzonych informacji. Mamy nadzieję, że mogą one komuś pomóc.

Jak wszyscy wiecie, opiekujemy się dziećmi chorymi na przewlekłe, poważne schorzenia. Nasi pacjenci są w domach, to tam odwiedza ich personel medyczny. Jest to grupa osób najbardziej narażona na niekorzystny przebieg infekcji wywołanej koronawirusem COVID-19.

Jak się zatem zachować, co jeszcze mogą robić opiekunowie chorych dzieci, a tak naprawdę opiekunowie wszystkich osób poważnie, obłożnie chorych?

Wydaje się, że na dziś najlepszym rozwiązaniem, jakie mamy do dyspozycji, jest całkowite zamknięcie się w domu – ograniczenie wizyt w domu osób z zewnątrz, jak i wyjść domowników do absolutnego minimum. Jest to doświadczenie niezwykle trudne, ale stanowi najlepszą ochronę przed chorobą. W takim momencie szczególnie mocno dają się we znaki lęk, niepewność, złość.

Prosimy o sygnał, gdy komuś jest źle. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby pomagać w tym trudnym czasie. Jesteśmy razem z WAMI!

Doktor Krzysztof Szmyd, kierownik Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska Formuła Dobra i ekipa Formuły Dobra

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Mikołajki 2020! :)

Mikołajki 2020! 🙂

Mikołaj. Ekscytacja, radość, nadzieja, tajemnica, oczekiwanie... Co roku w okolicach 6 grudnia zapraszaliśmy Was na wielką imprezę, w trakcie której odwiedzał wszystkie dzieciaki Święty Mikołaj. W tym roku świat trochę stanął na głowie, ale pewne rzeczy są niezmienne....

czytaj dalej
Światełko dla Hani 2020 – Małe Rzeczy

Światełko dla Hani 2020 – Małe Rzeczy

Już po raz szósty 12 grudnia o godz. 18.00, na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie zapłonie Światełko dla Hani. Tym razem w inny sposób, bo z racji pandemii – w wersji online, ale mimo to zapłonie równie mocno, jasno i radośnie, jak co roku. Myśl...

czytaj dalej
Kiedy dziecko zachoruje – nowotwór

Kiedy dziecko zachoruje – nowotwór

Jeden z mitów na temat podopiecznych naszego hospicjum domowego jest taki, że to głównie pacjenci chorujący na choroby onkologiczne. Tymczasem, jak przeczytamy w wywiadzie z naszym szefem Formuły Dobra, doktorem Krzysztofem Szmydem - wyleczalność nowotworów wśród...

czytaj dalej
Zapraszamy na coroczne listopadowe spotkanie grupy wsparcia

Zapraszamy na coroczne listopadowe spotkanie grupy wsparcia

Serdecznie zapraszamy Państwa rodzinę na coroczne listopadowe spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie. Spotykamy się 14 listopada 2020 r. o godz. 15:00, aby podczas uroczystej Mszy Św. modlić się za wszystkie zmarłe dzieci. W tym roku, ze względu na panujący w...

czytaj dalej