Strona główna » Aktualności » Jesteśmy z Wami

Jesteśmy z Wami

27 marca 2020

DO RODZICÓW CHORYCH DZIECI I OSÓB PRZEWLEKLE CHORYCH,
w sytuacji w jakiej dzisiaj znalazł się cały świat, jako jednostka służby zdrowia, pragniemy także włączyć się w szerzenie sprawdzonych informacji. Mamy nadzieję, że mogą one komuś pomóc.

Jak wszyscy wiecie, opiekujemy się dziećmi chorymi na przewlekłe, poważne schorzenia. Nasi pacjenci są w domach, to tam odwiedza ich personel medyczny. Jest to grupa osób najbardziej narażona na niekorzystny przebieg infekcji wywołanej koronawirusem COVID-19.

Jak się zatem zachować, co jeszcze mogą robić opiekunowie chorych dzieci, a tak naprawdę opiekunowie wszystkich osób poważnie, obłożnie chorych?

Wydaje się, że na dziś najlepszym rozwiązaniem, jakie mamy do dyspozycji, jest całkowite zamknięcie się w domu – ograniczenie wizyt w domu osób z zewnątrz, jak i wyjść domowników do absolutnego minimum. Jest to doświadczenie niezwykle trudne, ale stanowi najlepszą ochronę przed chorobą. W takim momencie szczególnie mocno dają się we znaki lęk, niepewność, złość.

Prosimy o sygnał, gdy komuś jest źle. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby pomagać w tym trudnym czasie. Jesteśmy razem z WAMI!

Doktor Krzysztof Szmyd, kierownik Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska Formuła Dobra i ekipa Formuły Dobra

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

"Dzieci - Dzieciom", to tytuł koncertu charytatywnego, który odbył się w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu. Podczas wydarzenia odbyła się kwesta na rzecz podopiecznych naszego hospicjum, w trakcie której zebrano kwotę 1643,00 złote. Serdecznie dziękujemy wszystkim...

czytaj dalej
Misja Superbohaterów

Misja Superbohaterów

W powietrzu czuć już upragnione wakacje. Dziś jednak chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą tajemniczą, plenerową zabawą z Superbohaterami. Zaciekawieni?

27 maja rozpoczęliśmy naszą niezwykłą misję z okazji Dnia Dziecka. Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy razem z naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami w Dolnośląskim Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 12 dzięki gościnności – p. Dyrektora – Krzysztofa Kowala.

czytaj dalej
Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Piękna, wiosenna pogoda przywitała uczestników spotkania Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w gościnnej Gminie Domaniów. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, którą w Parafii Nawiedzenia NMP w Domaniowie odprawił nasz kapelan ks. Tomasz Filinowicz. ...

czytaj dalej
Wycieczka dla rodzeństwa

Wycieczka dla rodzeństwa

Gokarty, konie, tyrolka, zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, ognisko z kiełbaskami i wiele innych atrakcji czekało na uczestników wycieczki dla rodzeństwa naszych podopiecznych. Dzieci pojechały do Domu Wczasów Dziecięcych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Głazie....

czytaj dalej