Strona główna » Aktualności » Jesteśmy z Wami

Jesteśmy z Wami

27 marca 2020

DO RODZICÓW CHORYCH DZIECI I OSÓB PRZEWLEKLE CHORYCH,
w sytuacji w jakiej dzisiaj znalazł się cały świat, jako jednostka służby zdrowia, pragniemy także włączyć się w szerzenie sprawdzonych informacji. Mamy nadzieję, że mogą one komuś pomóc.

Jak wszyscy wiecie, opiekujemy się dziećmi chorymi na przewlekłe, poważne schorzenia. Nasi pacjenci są w domach, to tam odwiedza ich personel medyczny. Jest to grupa osób najbardziej narażona na niekorzystny przebieg infekcji wywołanej koronawirusem COVID-19.

Jak się zatem zachować, co jeszcze mogą robić opiekunowie chorych dzieci, a tak naprawdę opiekunowie wszystkich osób poważnie, obłożnie chorych?

Wydaje się, że na dziś najlepszym rozwiązaniem, jakie mamy do dyspozycji, jest całkowite zamknięcie się w domu – ograniczenie wizyt w domu osób z zewnątrz, jak i wyjść domowników do absolutnego minimum. Jest to doświadczenie niezwykle trudne, ale stanowi najlepszą ochronę przed chorobą. W takim momencie szczególnie mocno dają się we znaki lęk, niepewność, złość.

Prosimy o sygnał, gdy komuś jest źle. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby pomagać w tym trudnym czasie. Jesteśmy razem z WAMI!

Doktor Krzysztof Szmyd, kierownik Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska Formuła Dobra i ekipa Formuły Dobra

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

6 grudnia – czy to magiczny czas?

6 grudnia – czy to magiczny czas?

Za oknami ciemno, cały świat przykryła gruba warstwa iskrzącego się śniegu. Trzeba już zakładać grube kurtki, wełniane szaliki i czapki z pomponami. Reklamy świąteczne kuszą nas i zapraszają do spróbowania cynamonowej herbaty albo lukrowanych pierniczków. Pod nosem...

czytaj dalej
Wakacje z Formułą Dobra 2021

Wakacje z Formułą Dobra 2021

W ostatnim czasie długo czekaliśmy na moment, w którym będziemy mogli spakować plecak i wyruszyć w podróż. Sytuacja społeczna nie pomagała nam w organizacji wyjazdów dla rodzeństwa naszych podopiecznych. Dzięki zaangażowaniu i życzliwości naszych przyjaciół z Fundacji...

czytaj dalej