Strona główna » Aktualności » Jesteśmy z Wami

Jesteśmy z Wami

27 marca 2020

DO RODZICÓW CHORYCH DZIECI I OSÓB PRZEWLEKLE CHORYCH,
w sytuacji w jakiej dzisiaj znalazł się cały świat, jako jednostka służby zdrowia, pragniemy także włączyć się w szerzenie sprawdzonych informacji. Mamy nadzieję, że mogą one komuś pomóc.

Jak wszyscy wiecie, opiekujemy się dziećmi chorymi na przewlekłe, poważne schorzenia. Nasi pacjenci są w domach, to tam odwiedza ich personel medyczny. Jest to grupa osób najbardziej narażona na niekorzystny przebieg infekcji wywołanej koronawirusem COVID-19.

Jak się zatem zachować, co jeszcze mogą robić opiekunowie chorych dzieci, a tak naprawdę opiekunowie wszystkich osób poważnie, obłożnie chorych?

Wydaje się, że na dziś najlepszym rozwiązaniem, jakie mamy do dyspozycji, jest całkowite zamknięcie się w domu – ograniczenie wizyt w domu osób z zewnątrz, jak i wyjść domowników do absolutnego minimum. Jest to doświadczenie niezwykle trudne, ale stanowi najlepszą ochronę przed chorobą. W takim momencie szczególnie mocno dają się we znaki lęk, niepewność, złość.

Prosimy o sygnał, gdy komuś jest źle. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby pomagać w tym trudnym czasie. Jesteśmy razem z WAMI!

Doktor Krzysztof Szmyd, kierownik Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska Formuła Dobra i ekipa Formuły Dobra

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Poznajmy się bliżej

Poznajmy się bliżej

Media to narzędzie, które może pomóc w osiąganiu głównego celu, jakim jest dobro pacjentów i ich rodzin. Dzięki mediom o naszych akcjach i wydarzeniach charytatywnych może dowiedzieć się więcej osób. A w każdym z nas jest szczera chęć pomagania. Informacje w mediach...

czytaj dalej
Wyjazdowa Grupa Wsparcia 2024

Wyjazdowa Grupa Wsparcia 2024

Już niedługo, bo w sobotę 11 maja 2024 r. odbędzie się kolejna Wyjazdowa Grupa Wsparcia dla rodziców po stracie. Będzie to okazja, aby w bezpiecznym i rozumiejącym otoczeniu dzielić się doświadczeniem życia po stracie dziecka z innymi rodzicami. Tym razem udamy się do...

czytaj dalej
Akcja „Nie bądź sknera kup pampera”

Akcja „Nie bądź sknera kup pampera”

Rozpoczęliśmy kolejną edycję akcji "Nie bądź sknera kup pampera", której celem jest zbiórka artykułów dla dzieci będących pod opieką naszego hospicjum. W tym działaniu może wziąć udział każdy. To nic trudnego. Wystarczy skontaktować się z koordynatorem z ramienia...

czytaj dalej