Strona główna » Aktualności » Dolnośląska Wyprawa Po Dobro. Przystanek Kłodzko

Dolnośląska Wyprawa Po Dobro. Przystanek Kłodzko

12 marca 2018

W sobotę 10 marca 2018 roku w gościnne progi Galerii Twierdza w Kłodzku, zawitał nasz hospicyjny Konwój Dobra. Mobilny Punkt Poboru Dobra był gotowy na przywitanie mieszkańców Kłodzka i okolic punktualnie o godzinie 14:00.  Razem z nami, uroczystemu wniesieniu Flagi Dobra, towarzyszył Michał Piszko, Burmistrz Miasta Kłodzko, Posłanka Ziemi Kłodzkiej na Sejm RP, Monika  Wielichowska oraz Robert Karbownik – szef marketingu Galerii Twierdza.

Wielkie serca mieszkańców Kłodzka

Odwiedziny w Kłodzku zbiegły się z zakończeniem zbiórki darów dla naszych Podopiecznych, którą zorganizowali: młody mieszkaniec Kłodzka – Patryk Ilba, Grupa Samochodowa „Pod Milą” oraz kłodzka Piekarnia „Precelek”. Środki pielęgnacyjne, zebrane przez mieszkańców Kłodzka i członków grupy samochodowej, pojadą do potrzebujących rodzin. Dziękujemy z całego serca w ich imieniu. Podczas wydarzenia, nie mogło także zabraknąć lokalnej atrakcji. Tym razem, na  naszej mobilnej scenie wystąpili harcerze 11 Kłodzkiej Drużyny Starszoharcerskiej „Kajman”. Oprócz tradycyjnego repertuaru piosenek przy dźwiękach gitary, przygotowali dla dzieci odwiedzjących z rodzicami nasze stoisko,  zabawy i konkursy.  Nic zatem dziwnego, że w Kłodzku wręczyliśmy aż 5 Certyfikatów Dobra. Specjalny Certyfikat Dobra otrzymała również Piekarnia „Precelek”, która upiekła 420 czerwonych ciasteczek w kształcie dobrych słów, jakby żywcem wyjętych z naszego logo. Według słów odwiedzających Mobilny Punkt Poboru Dobra, smakowały wybornie.

Mobilni medycznie

Konwój Dobra, to wsparcie informacyjne dla tych, którzy szukają informacji na temat hospicjum domowego dla dzieci na Dolnym Śląsku. W Kłodzku do dyspozycji odwiedzjących był nasz zespół medyczny w silnym składzie. Dwóm pielęgniarkom, Iwonie i Marzenie oraz  Pani Doktor Eli, która obok dyżuru  w Punkcie Poboru Dobra,  odwiedziła naszych kłodzkich Podopiecznych, towarzyszył szef Hospicjum, dr n. med. Krzysztof Szmyd. To była wyjątkowa okazja, aby uwiecznić kłodzki dyżur medyczny na naszej ściance „Jestem Bohaterem Wyprawy po 1% Dobra”. Oni naprawdę pomagają nieuleczalnie chorym dzieciom. Pomożecie im pomagać skuteczniej?

O godzinie 16:00 Mobilny Punkt Poboru Dobra zakończył swoją działalność. Zamknęliśmy Księgę Dobra, bogatszą o całe strony dobrych słów wpisywanych przez gościnnych mieszkańców Kłodzka. Zwinęliśmy Flagę Dobra, która  radośnie łopotała przez cale wydarzenie, oznajmiając zainteresowanym, że oto w Kłodzku, Dobro zamieszkało na … dobre. Do widzenia Kłodzko i do zobaczenia w Bolesławcu, następnym miejscu na mapie Konwoju Dobra.

Foto | Joanna Figarska

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

"Dzieci - Dzieciom", to tytuł koncertu charytatywnego, który odbył się w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu. Podczas wydarzenia odbyła się kwesta na rzecz podopiecznych naszego hospicjum, w trakcie której zebrano kwotę 1643,00 złote. Serdecznie dziękujemy wszystkim...

czytaj dalej
Misja Superbohaterów

Misja Superbohaterów

W powietrzu czuć już upragnione wakacje. Dziś jednak chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą tajemniczą, plenerową zabawą z Superbohaterami. Zaciekawieni?

27 maja rozpoczęliśmy naszą niezwykłą misję z okazji Dnia Dziecka. Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy razem z naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami w Dolnośląskim Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 12 dzięki gościnności – p. Dyrektora – Krzysztofa Kowala.

czytaj dalej
Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Piękna, wiosenna pogoda przywitała uczestników spotkania Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w gościnnej Gminie Domaniów. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, którą w Parafii Nawiedzenia NMP w Domaniowie odprawił nasz kapelan ks. Tomasz Filinowicz. ...

czytaj dalej
Wycieczka dla rodzeństwa

Wycieczka dla rodzeństwa

Gokarty, konie, tyrolka, zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, ognisko z kiełbaskami i wiele innych atrakcji czekało na uczestników wycieczki dla rodzeństwa naszych podopiecznych. Dzieci pojechały do Domu Wczasów Dziecięcych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Głazie....

czytaj dalej