Strona główna » Aktualności » Dolnośląska Wyprawa Po Dobro. Przystanek Bolesławiec

Dolnośląska Wyprawa Po Dobro. Przystanek Bolesławiec

24 marca 2018

22 marca 2018 roku, o godzinie 17:00 w sali Kina „Forum” Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki, po czerwonym dywanie dostojnie sunęły osobistości bolesławieckiego świata sportu, kultury i nauki. W progach witała je Pani Dyrektor Ewa Lijewska-Małachowska wraz z Prezydentem Miasta, Piotrem Romanem. U szczytu czerwonego dywanu dumnie i kolorowo witały gości… pawie. Nie, nie takie żywe, ale symboliczne. Uwielbiamy takie symbole, jako że i my je mamy i z troską pielęgnujemy. Swoje ważne miejsce na uroczystej gali znalazł również nasz Mobilny Punkt Poboru Dobra Stowarzyszenia Medycznego Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”. To była nasza trzecia wyprawa w ramach Konwoju Dobra.

Z miłości do Małej Ojczyzny

Bolesławiec często jest nazywany ceramiczną stolicą Polski. Któż z nas bowiem nie zna pięknej i dopracowanej w każdym calu kamionki w biało-kobaltowych odcieniach? Symboliczne pawie prezentowały właśnie owe niepowtarzalne ceramiczne wzory. Niezapomniane to było wrażenie, towarzyszące już po raz 22 nagradzaniu przez Prezydenta Miasta osób zasłużonych dla promocji tego niezwykłego miejsca. Bolesławiec odkrył zatem swoją formułę, dzięki której promowane jest wspólne, bolesławieckie dobro.

Otwarte na dobro bolesławieckie serca

„Ci wyjątkowi ludzie, zebrani w jednym czasie, pod gościnnym dachem Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki, na pewno zwrócą swoją uwagę i otworzą swoje serca na sprawę nieuleczalnie chorych dzieci i ich rodzin, którymi zajmuje się Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska” – powiedział podczas rozmów na temat odwiedzin Konwoju Dobra w Bolesławcu, Pan Prezydent Piotr Roman. I tak się stało! Wyposażony obficie w materiały informacyjne dotyczące działalności medycznej, terapeutycznej psychologicznej czy duchowego wsparcia dla rodzin naszych małych Podopiecznych oraz nasze symbole: baloniki z dobrym słowem i księgę dobra, Mobilny Punkt Poboru Dobra, z radością witał tłumnie przybywających laureatów. Oblegana była ścianka „Jestem bohaterem wyprawy po 1% dobra”, pęczniała od ciekawych wpisów Księga Dobra, znikały w zawrotnym tempie zakładki do książki z miejscem, do zapisywania dobrych słów z czytanych dzieł literackich. A pożegnaliśmy gości gali balonikami z dobrym słowem – symbolem naszych małych Podopiecznych.

Przekonaliśmy się na własnej skórze, że dobre działania ludzi lubią się mnożyć, by można się było wypracowanym dobrem szczodrze dzielić. Zawarliśmy wiele cudownych znajomości, które na pewno zaowocują wieloma wspólnymi projektami. Nasz zespół organizacyjny, wolontariusze oraz personel medyczny pod wodzą szefa hospicjum dr. n. med. Krzysztofa Szmyda, wraz z naszym partnerem Radio Taxi Serc, opuszczał wraz z zachodzącym słońcem gościnny Bolesławiec. Zabieraliśmy w naszych sercach nie tylko energetyczne rytmy żeńskiej kapeli, towarzyszącej gali, ale i niewypowiedzianą radość. Bowiem Dolnośląska Wyprawa Po Dobro jak się okazuje, to również odkrywanie niezwykłych miejsc i wyjątkowych ludzi. Bo przecież dobro ma wiele imion. Za chwilę w świątecznym klimacie powitamy Oławę.

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

"Dzieci - Dzieciom", to tytuł koncertu charytatywnego, który odbył się w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu. Podczas wydarzenia odbyła się kwesta na rzecz podopiecznych naszego hospicjum, w trakcie której zebrano kwotę 1643,00 złote. Serdecznie dziękujemy wszystkim...

czytaj dalej
Misja Superbohaterów

Misja Superbohaterów

W powietrzu czuć już upragnione wakacje. Dziś jednak chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą tajemniczą, plenerową zabawą z Superbohaterami. Zaciekawieni?

27 maja rozpoczęliśmy naszą niezwykłą misję z okazji Dnia Dziecka. Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy razem z naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami w Dolnośląskim Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 12 dzięki gościnności – p. Dyrektora – Krzysztofa Kowala.

czytaj dalej
Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Piękna, wiosenna pogoda przywitała uczestników spotkania Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w gościnnej Gminie Domaniów. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, którą w Parafii Nawiedzenia NMP w Domaniowie odprawił nasz kapelan ks. Tomasz Filinowicz. ...

czytaj dalej
Wycieczka dla rodzeństwa

Wycieczka dla rodzeństwa

Gokarty, konie, tyrolka, zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, ognisko z kiełbaskami i wiele innych atrakcji czekało na uczestników wycieczki dla rodzeństwa naszych podopiecznych. Dzieci pojechały do Domu Wczasów Dziecięcych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Głazie....

czytaj dalej