Strona główna » Aktualności » Dolnośląska Wyprawa Po Dobro. Przystanek Bolesławiec

Dolnośląska Wyprawa Po Dobro. Przystanek Bolesławiec

24 marca 2018

22 marca 2018 roku, o godzinie 17:00 w sali Kina „Forum” Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki, po czerwonym dywanie dostojnie sunęły osobistości bolesławieckiego świata sportu, kultury i nauki. W progach witała je Pani Dyrektor Ewa Lijewska-Małachowska wraz z Prezydentem Miasta, Piotrem Romanem. U szczytu czerwonego dywanu dumnie i kolorowo witały gości… pawie. Nie, nie takie żywe, ale symboliczne. Uwielbiamy takie symbole, jako że i my je mamy i z troską pielęgnujemy. Swoje ważne miejsce na uroczystej gali znalazł również nasz Mobilny Punkt Poboru Dobra Stowarzyszenia Medycznego Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”. To była nasza trzecia wyprawa w ramach Konwoju Dobra.

Z miłości do Małej Ojczyzny

Bolesławiec często jest nazywany ceramiczną stolicą Polski. Któż z nas bowiem nie zna pięknej i dopracowanej w każdym calu kamionki w biało-kobaltowych odcieniach? Symboliczne pawie prezentowały właśnie owe niepowtarzalne ceramiczne wzory. Niezapomniane to było wrażenie, towarzyszące już po raz 22 nagradzaniu przez Prezydenta Miasta osób zasłużonych dla promocji tego niezwykłego miejsca. Bolesławiec odkrył zatem swoją formułę, dzięki której promowane jest wspólne, bolesławieckie dobro.

Otwarte na dobro bolesławieckie serca

„Ci wyjątkowi ludzie, zebrani w jednym czasie, pod gościnnym dachem Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki, na pewno zwrócą swoją uwagę i otworzą swoje serca na sprawę nieuleczalnie chorych dzieci i ich rodzin, którymi zajmuje się Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska” – powiedział podczas rozmów na temat odwiedzin Konwoju Dobra w Bolesławcu, Pan Prezydent Piotr Roman. I tak się stało! Wyposażony obficie w materiały informacyjne dotyczące działalności medycznej, terapeutycznej psychologicznej czy duchowego wsparcia dla rodzin naszych małych Podopiecznych oraz nasze symbole: baloniki z dobrym słowem i księgę dobra, Mobilny Punkt Poboru Dobra, z radością witał tłumnie przybywających laureatów. Oblegana była ścianka „Jestem bohaterem wyprawy po 1% dobra”, pęczniała od ciekawych wpisów Księga Dobra, znikały w zawrotnym tempie zakładki do książki z miejscem, do zapisywania dobrych słów z czytanych dzieł literackich. A pożegnaliśmy gości gali balonikami z dobrym słowem – symbolem naszych małych Podopiecznych.

Przekonaliśmy się na własnej skórze, że dobre działania ludzi lubią się mnożyć, by można się było wypracowanym dobrem szczodrze dzielić. Zawarliśmy wiele cudownych znajomości, które na pewno zaowocują wieloma wspólnymi projektami. Nasz zespół organizacyjny, wolontariusze oraz personel medyczny pod wodzą szefa hospicjum dr. n. med. Krzysztofa Szmyda, wraz z naszym partnerem Radio Taxi Serc, opuszczał wraz z zachodzącym słońcem gościnny Bolesławiec. Zabieraliśmy w naszych sercach nie tylko energetyczne rytmy żeńskiej kapeli, towarzyszącej gali, ale i niewypowiedzianą radość. Bowiem Dolnośląska Wyprawa Po Dobro jak się okazuje, to również odkrywanie niezwykłych miejsc i wyjątkowych ludzi. Bo przecież dobro ma wiele imion. Za chwilę w świątecznym klimacie powitamy Oławę.

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Poznajmy się bliżej

Poznajmy się bliżej

Media to narzędzie, które może pomóc w osiąganiu głównego celu, jakim jest dobro pacjentów i ich rodzin. Dzięki mediom o naszych akcjach i wydarzeniach charytatywnych może dowiedzieć się więcej osób. A w każdym z nas jest szczera chęć pomagania. Informacje w mediach...

czytaj dalej
Wyjazdowa Grupa Wsparcia 2024

Wyjazdowa Grupa Wsparcia 2024

Już niedługo, bo w sobotę 11 maja 2024 r. odbędzie się kolejna Wyjazdowa Grupa Wsparcia dla rodziców po stracie. Będzie to okazja, aby w bezpiecznym i rozumiejącym otoczeniu dzielić się doświadczeniem życia po stracie dziecka z innymi rodzicami. Tym razem udamy się do...

czytaj dalej
Akcja „Nie bądź sknera kup pampera”

Akcja „Nie bądź sknera kup pampera”

Rozpoczęliśmy kolejną edycję akcji "Nie bądź sknera kup pampera", której celem jest zbiórka artykułów dla dzieci będących pod opieką naszego hospicjum. W tym działaniu może wziąć udział każdy. To nic trudnego. Wystarczy skontaktować się z koordynatorem z ramienia...

czytaj dalej