Strona główna » Aktualności » Hospicyjna majówka

Hospicyjna majówka

9 maja 2017

Z samego rana w środę 3 maja z Wrocławia wyruszył radosny autokar z rodzinami podopiecznych Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska. Dokąd? W stronę Przełęczy Tąpadła, gdzie pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych czekały na nas liczne atrakcje. Pierwszą z nich była magiczna ciuchcia, do której przesiedliśmy się w Sobótce i którą dojechaliśmy do celu naszej podróży.

Naszym rodzinom nie straszne są mgły ani zimno. Ba! Niestraszna jest im nawet dziura w kole wózka, ponieważ zawsze można spotkać na swojej drodze „anioła” – przyjaciela Hospicjum. Tym razem był to Pan Władzio, któremu Natalia i my nisko się kłaniamy!

Oprócz rozrywek, takich jak łatanie dziury, na naszych milusińskich czekały animacje, tańce i muzyka,  zwierzątka balonowe, basen… z kulkami zamiast wody, a także coś, co ucieszyło brzuszki, czyli ciepła zupa i spaghetti.

Po tak mile rozpoczętym pikniku przyszedł czas na wspinaczkę na szczyt Ślęży. I mali, i duzi dotarli na miejsce – jedni na nogach, inni specjalnymi terenowymi autami. A wszystko po to, aby każdy mógł uczestniczyć we Mszy Świętej w intencji podopiecznych Hospicjum.

Po pięknie odprawionej mszy był spacer (lub jazda!) w dół… A tam czekało już na nas ognisko oraz pyszne kiełbaski.

Po zaspokojeniu głodu zaczęły się dalsze zabawy z Panem Dariuszem i jego szczudłami oraz bajką. Na sam koniec końców rodzeństwo naszych podopiecznych posadziło hospicyjne dęby…  – o tym więcej już niedługo.

A teraz czas na fotorelację i podziękowania.

Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM zaangażowanym w organizację pikniku na Przełęczy Tąpadła:

Burmistrzowi Miasta i Gminy Sobótka Stanisławowi Dobrowolskiemu

Księdzu prałatowi dr. Ryszardowi Staszakowi z Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowicach

Stowarzyszeniu AS

Pani Bożenie Pasoń

Pani Teresie Masłowskiej

Pani Katarzynie Urbaniak

Panu Piotrowi Czupkowskiemu

Pani Elizie Głowackiej

Panu Tomaszowi Litce

Panu Krzysztofowi Krzeszowskiemu

Nadleśnictwu Miękinia

Pani Joannie Rudel-Tarnawie

Niepublicznej Szkole Podstawowej w Rękowie

Panom Zbigniewowi, Marcinowi i Pawłowi Ladrom

Panu Pawłowi Ruszelowi

Panu Grzegorzowi Pasoniowi

Panu Markowi Wesołowskiemu

Państwu Grażynie i Markowi Szymańskim

Pani Klaudii Kuriacie

Pani Grażynie Wesołowskiej

Pani Joannie Laudowicz

Panom Maciejowi i Kazimierzowi Sikorskim

Panu Tadeuszowi Pisalskiemu

Harcerzom z ZHR – Szczep „Leśni”

i innym DOBRYM LUDZIOM!

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Mikołajki 2020! :)

Mikołajki 2020! 🙂

Mikołaj. Ekscytacja, radość, nadzieja, tajemnica, oczekiwanie... Co roku w okolicach 6 grudnia zapraszaliśmy Was na wielką imprezę, w trakcie której odwiedzał wszystkie dzieciaki Święty Mikołaj. W tym roku świat trochę stanął na głowie, ale pewne rzeczy są niezmienne....

czytaj dalej
Światełko dla Hani 2020 – Małe Rzeczy

Światełko dla Hani 2020 – Małe Rzeczy

Już po raz szósty 12 grudnia o godz. 18.00, na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie zapłonie Światełko dla Hani. Tym razem w inny sposób, bo z racji pandemii – w wersji online, ale mimo to zapłonie równie mocno, jasno i radośnie, jak co roku. Myśl...

czytaj dalej
Kiedy dziecko zachoruje – nowotwór

Kiedy dziecko zachoruje – nowotwór

Jeden z mitów na temat podopiecznych naszego hospicjum domowego jest taki, że to głównie pacjenci chorujący na choroby onkologiczne. Tymczasem, jak przeczytamy w wywiadzie z naszym szefem Formuły Dobra, doktorem Krzysztofem Szmydem - wyleczalność nowotworów wśród...

czytaj dalej
Zapraszamy na coroczne listopadowe spotkanie grupy wsparcia

Zapraszamy na coroczne listopadowe spotkanie grupy wsparcia

Serdecznie zapraszamy Państwa rodzinę na coroczne listopadowe spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie. Spotykamy się 14 listopada 2020 r. o godz. 15:00, aby podczas uroczystej Mszy Św. modlić się za wszystkie zmarłe dzieci. W tym roku, ze względu na panujący w...

czytaj dalej