Strona główna » Aktualności » Hospicyjna majówka

Hospicyjna majówka

9 maja 2017

Z samego rana w środę 3 maja z Wrocławia wyruszył radosny autokar z rodzinami podopiecznych Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska. Dokąd? W stronę Przełęczy Tąpadła, gdzie pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych czekały na nas liczne atrakcje. Pierwszą z nich była magiczna ciuchcia, do której przesiedliśmy się w Sobótce i którą dojechaliśmy do celu naszej podróży.

Naszym rodzinom nie straszne są mgły ani zimno. Ba! Niestraszna jest im nawet dziura w kole wózka, ponieważ zawsze można spotkać na swojej drodze „anioła” – przyjaciela Hospicjum. Tym razem był to Pan Władzio, któremu Natalia i my nisko się kłaniamy!

Oprócz rozrywek, takich jak łatanie dziury, na naszych milusińskich czekały animacje, tańce i muzyka,  zwierzątka balonowe, basen… z kulkami zamiast wody, a także coś, co ucieszyło brzuszki, czyli ciepła zupa i spaghetti.

Po tak mile rozpoczętym pikniku przyszedł czas na wspinaczkę na szczyt Ślęży. I mali, i duzi dotarli na miejsce – jedni na nogach, inni specjalnymi terenowymi autami. A wszystko po to, aby każdy mógł uczestniczyć we Mszy Świętej w intencji podopiecznych Hospicjum.

Po pięknie odprawionej mszy był spacer (lub jazda!) w dół… A tam czekało już na nas ognisko oraz pyszne kiełbaski.

Po zaspokojeniu głodu zaczęły się dalsze zabawy z Panem Dariuszem i jego szczudłami oraz bajką. Na sam koniec końców rodzeństwo naszych podopiecznych posadziło hospicyjne dęby…  – o tym więcej już niedługo.

A teraz czas na fotorelację i podziękowania.

Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM zaangażowanym w organizację pikniku na Przełęczy Tąpadła:

Burmistrzowi Miasta i Gminy Sobótka Stanisławowi Dobrowolskiemu

Księdzu prałatowi dr. Ryszardowi Staszakowi z Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowicach

Stowarzyszeniu AS

Pani Bożenie Pasoń

Pani Teresie Masłowskiej

Pani Katarzynie Urbaniak

Panu Piotrowi Czupkowskiemu

Pani Elizie Głowackiej

Panu Tomaszowi Litce

Panu Krzysztofowi Krzeszowskiemu

Nadleśnictwu Miękinia

Pani Joannie Rudel-Tarnawie

Niepublicznej Szkole Podstawowej w Rękowie

Panom Zbigniewowi, Marcinowi i Pawłowi Ladrom

Panu Pawłowi Ruszelowi

Panu Grzegorzowi Pasoniowi

Panu Markowi Wesołowskiemu

Państwu Grażynie i Markowi Szymańskim

Pani Klaudii Kuriacie

Pani Grażynie Wesołowskiej

Pani Joannie Laudowicz

Panom Maciejowi i Kazimierzowi Sikorskim

Panu Tadeuszowi Pisalskiemu

Harcerzom z ZHR – Szczep „Leśni”

i innym DOBRYM LUDZIOM!

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

"Dzieci - Dzieciom", to tytuł koncertu charytatywnego, który odbył się w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu. Podczas wydarzenia odbyła się kwesta na rzecz podopiecznych naszego hospicjum, w trakcie której zebrano kwotę 1643,00 złote. Serdecznie dziękujemy wszystkim...

czytaj dalej
Misja Superbohaterów

Misja Superbohaterów

W powietrzu czuć już upragnione wakacje. Dziś jednak chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą tajemniczą, plenerową zabawą z Superbohaterami. Zaciekawieni?

27 maja rozpoczęliśmy naszą niezwykłą misję z okazji Dnia Dziecka. Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy razem z naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami w Dolnośląskim Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 12 dzięki gościnności – p. Dyrektora – Krzysztofa Kowala.

czytaj dalej
Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Piękna, wiosenna pogoda przywitała uczestników spotkania Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w gościnnej Gminie Domaniów. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, którą w Parafii Nawiedzenia NMP w Domaniowie odprawił nasz kapelan ks. Tomasz Filinowicz. ...

czytaj dalej
Wycieczka dla rodzeństwa

Wycieczka dla rodzeństwa

Gokarty, konie, tyrolka, zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, ognisko z kiełbaskami i wiele innych atrakcji czekało na uczestników wycieczki dla rodzeństwa naszych podopiecznych. Dzieci pojechały do Domu Wczasów Dziecięcych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Głazie....

czytaj dalej