Strona główna » Aktualności » Grudniowe Światełko dla Hani

Grudniowe Światełko dla Hani

21 grudnia 2016

Już po raz drugi, 10 grudnia o godz. 14.00, na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie zapłonęło Światełko dla Hani. Myślą przewodnią tego wyjątkowego koncertu były trzy jakże ważne słowa: Wiara, Nadzieja, Miłość – nasze drogowskazy życia codziennego. Bez nich droga, którą przyszło nam kroczyć, gdy zmierzyliśmy się z chorobą Hani, byłaby o wiele trudniejsza. Byłaby nie do zniesienia teraz, gdy Jej już z nami nie ma.

Światełko pełne dobra i miłości zapłonęło dla naszej córeczki Hani, której już nie ma z nami, ale także dla Jej koleżanek i kolegów z Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska, którzy każdego dnia potrzebują naszego wsparcia i pomocy.

Dziękujemy wszystkim, którzy w to grudniowe popołudnie byli z nami!

Dziękuję Peryskop Studio za to, że zawsze jesteście – za piękny plakat i obsługę fotograficzną oraz Tygodnikowi Panorama Kłodzka za patronat medialny.

Dziękuję Wojciechowi Kołodziejowi za możliwość zorganizowania koncertu w Miejskim Ośrodku Kultury i całej ekipie MOK-u.

Dziękuję za wielką pomoc na Światełku i przy świątecznym kiermaszu Magdalenie Schmidt wraz z wolontariuszami z Klubu Wolontariatu przy Gimnazjum nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Nowej Rudzie Słupcu.

Dziękuję za piękne rękodzieło, które trafiło na kiermasz i pełną emocji licytację: Magdalenie Osadzie, Magdalenie Muryj, Lidii Kubaińskiej-Madej, Iwonie Kubicz, Annie Augustyn, Annie Grzybowskiej, Justynie Michalskiej, Agnieszce Łysakowskiej, Idze Zwierzyńskiej, Agnieszce Szulc, Magdalenie Anioł, Zespołowi Pieśni i Tańca Nowa Ruda, Kreaterii, wyjątkowej „Jaga Zdobi”, Renacie Milewskiej, Małgorzacie Dmytrowicz z córką, Marii Maliszewskiej, Barbarze Siedlak wraz z jej podopiecznymi ze Stowarzyszenia Akson, Agnieszce Kubaińskiej, Krystynie Gajdis, Annie Orłowskiej, Magdalenie Wołowicz.

Dziękuję Wolontariuszom z Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska oraz Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży za to, że zawsze mogę na Was liczyć.

Dziękuję Wojtkowi Budniakowi za konferansjerkę i pomoc.

Dziękuję Monice Dacynie za piękne kwiaty i Ewelinie Raczak za atrakcje dla najmłodszych.

Dziękuję wszystkim wspaniałym artystom, którzy swoimi występami wokalnymi i tanecznymi wzbogacili nasz koncert!

A na scenie Światełko zapalili: Julia Niebora, dzieci i młodzież z Niepublicznych Szkół Specjalnych oraz Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez Siostry Franciszkanki z Ludwikowic Kłodzkich, Przedszkole Kraina Malucha, Iweta Szymala, Paweł Łuczkiewicz i Rafał Grzelewski, Aleksander Nowotnik, Dominika Leszczyńska, Wiktoria Zaborowska, Klaudia Wieczorek, Sara Mroczkowska, Klaudia Leszczyńska, Kuba Kwrb Nikodem, Diakonia Muzyczna w składzie: Wojciech Budniak, Agnieszka Kuczaj, Daniel Kopeć, Agata Wieczorek, Marysia Bieda.

Dziękuję za pyszne domowe ciasta i pierniczki.

To grudniowe sobotnie popołudnie było pełne wzruszeń, refleksji, ale też radości. Podczas koncertu mieliśmy okazję wysłuchać wielu wspaniałych utworów, kolęd, pastorałek. I choć na nasz koncert zawitała Kraina Lodu, jestem pewna, że serc naszych nie zdołała zamrozić, wręcz przeciwnie, płonęły one wielkim dobrem i miłością.

Dziękujemy za przyznany Order Przyjaciela Hospicjum! To dla nas wyjątkowe wyróżnienie. Nasza hospicyjna rodzina była, jest i będzie już zawsze w naszych sercach. Zawsze też tak, jak tylko potrafimy, będziemy Was wspierać i pomagać.

Dziękuję wszystkim, którzy pamiętają i są z nami.

Do zobaczenia na wiosennym koncercie.

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

"Dzieci - Dzieciom", to tytuł koncertu charytatywnego, który odbył się w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu. Podczas wydarzenia odbyła się kwesta na rzecz podopiecznych naszego hospicjum, w trakcie której zebrano kwotę 1643,00 złote. Serdecznie dziękujemy wszystkim...

czytaj dalej
Misja Superbohaterów

Misja Superbohaterów

W powietrzu czuć już upragnione wakacje. Dziś jednak chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą tajemniczą, plenerową zabawą z Superbohaterami. Zaciekawieni?

27 maja rozpoczęliśmy naszą niezwykłą misję z okazji Dnia Dziecka. Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy razem z naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami w Dolnośląskim Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 12 dzięki gościnności – p. Dyrektora – Krzysztofa Kowala.

czytaj dalej
Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Piękna, wiosenna pogoda przywitała uczestników spotkania Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w gościnnej Gminie Domaniów. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, którą w Parafii Nawiedzenia NMP w Domaniowie odprawił nasz kapelan ks. Tomasz Filinowicz. ...

czytaj dalej
Wycieczka dla rodzeństwa

Wycieczka dla rodzeństwa

Gokarty, konie, tyrolka, zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, ognisko z kiełbaskami i wiele innych atrakcji czekało na uczestników wycieczki dla rodzeństwa naszych podopiecznych. Dzieci pojechały do Domu Wczasów Dziecięcych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Głazie....

czytaj dalej