Strona główna » Aktualności » Grudniowe Światełko dla Hani

Grudniowe Światełko dla Hani

21 grudnia 2016

Już po raz drugi, 10 grudnia o godz. 14.00, na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie zapłonęło Światełko dla Hani. Myślą przewodnią tego wyjątkowego koncertu były trzy jakże ważne słowa: Wiara, Nadzieja, Miłość – nasze drogowskazy życia codziennego. Bez nich droga, którą przyszło nam kroczyć, gdy zmierzyliśmy się z chorobą Hani, byłaby o wiele trudniejsza. Byłaby nie do zniesienia teraz, gdy Jej już z nami nie ma.

Światełko pełne dobra i miłości zapłonęło dla naszej córeczki Hani, której już nie ma z nami, ale także dla Jej koleżanek i kolegów z Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska, którzy każdego dnia potrzebują naszego wsparcia i pomocy.

Dziękujemy wszystkim, którzy w to grudniowe popołudnie byli z nami!

Dziękuję Peryskop Studio za to, że zawsze jesteście – za piękny plakat i obsługę fotograficzną oraz Tygodnikowi Panorama Kłodzka za patronat medialny.

Dziękuję Wojciechowi Kołodziejowi za możliwość zorganizowania koncertu w Miejskim Ośrodku Kultury i całej ekipie MOK-u.

Dziękuję za wielką pomoc na Światełku i przy świątecznym kiermaszu Magdalenie Schmidt wraz z wolontariuszami z Klubu Wolontariatu przy Gimnazjum nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Nowej Rudzie Słupcu.

Dziękuję za piękne rękodzieło, które trafiło na kiermasz i pełną emocji licytację: Magdalenie Osadzie, Magdalenie Muryj, Lidii Kubaińskiej-Madej, Iwonie Kubicz, Annie Augustyn, Annie Grzybowskiej, Justynie Michalskiej, Agnieszce Łysakowskiej, Idze Zwierzyńskiej, Agnieszce Szulc, Magdalenie Anioł, Zespołowi Pieśni i Tańca Nowa Ruda, Kreaterii, wyjątkowej „Jaga Zdobi”, Renacie Milewskiej, Małgorzacie Dmytrowicz z córką, Marii Maliszewskiej, Barbarze Siedlak wraz z jej podopiecznymi ze Stowarzyszenia Akson, Agnieszce Kubaińskiej, Krystynie Gajdis, Annie Orłowskiej, Magdalenie Wołowicz.

Dziękuję Wolontariuszom z Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska oraz Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży za to, że zawsze mogę na Was liczyć.

Dziękuję Wojtkowi Budniakowi za konferansjerkę i pomoc.

Dziękuję Monice Dacynie za piękne kwiaty i Ewelinie Raczak za atrakcje dla najmłodszych.

Dziękuję wszystkim wspaniałym artystom, którzy swoimi występami wokalnymi i tanecznymi wzbogacili nasz koncert!

A na scenie Światełko zapalili: Julia Niebora, dzieci i młodzież z Niepublicznych Szkół Specjalnych oraz Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez Siostry Franciszkanki z Ludwikowic Kłodzkich, Przedszkole Kraina Malucha, Iweta Szymala, Paweł Łuczkiewicz i Rafał Grzelewski, Aleksander Nowotnik, Dominika Leszczyńska, Wiktoria Zaborowska, Klaudia Wieczorek, Sara Mroczkowska, Klaudia Leszczyńska, Kuba Kwrb Nikodem, Diakonia Muzyczna w składzie: Wojciech Budniak, Agnieszka Kuczaj, Daniel Kopeć, Agata Wieczorek, Marysia Bieda.

Dziękuję za pyszne domowe ciasta i pierniczki.

To grudniowe sobotnie popołudnie było pełne wzruszeń, refleksji, ale też radości. Podczas koncertu mieliśmy okazję wysłuchać wielu wspaniałych utworów, kolęd, pastorałek. I choć na nasz koncert zawitała Kraina Lodu, jestem pewna, że serc naszych nie zdołała zamrozić, wręcz przeciwnie, płonęły one wielkim dobrem i miłością.

Dziękujemy za przyznany Order Przyjaciela Hospicjum! To dla nas wyjątkowe wyróżnienie. Nasza hospicyjna rodzina była, jest i będzie już zawsze w naszych sercach. Zawsze też tak, jak tylko potrafimy, będziemy Was wspierać i pomagać.

Dziękuję wszystkim, którzy pamiętają i są z nami.

Do zobaczenia na wiosennym koncercie.

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Mikołajki 2020! :)

Mikołajki 2020! 🙂

Mikołaj. Ekscytacja, radość, nadzieja, tajemnica, oczekiwanie... Co roku w okolicach 6 grudnia zapraszaliśmy Was na wielką imprezę, w trakcie której odwiedzał wszystkie dzieciaki Święty Mikołaj. W tym roku świat trochę stanął na głowie, ale pewne rzeczy są niezmienne....

czytaj dalej
Światełko dla Hani 2020 – Małe Rzeczy

Światełko dla Hani 2020 – Małe Rzeczy

Już po raz szósty 12 grudnia o godz. 18.00, na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie zapłonie Światełko dla Hani. Tym razem w inny sposób, bo z racji pandemii – w wersji online, ale mimo to zapłonie równie mocno, jasno i radośnie, jak co roku. Myśl...

czytaj dalej
Kiedy dziecko zachoruje – nowotwór

Kiedy dziecko zachoruje – nowotwór

Jeden z mitów na temat podopiecznych naszego hospicjum domowego jest taki, że to głównie pacjenci chorujący na choroby onkologiczne. Tymczasem, jak przeczytamy w wywiadzie z naszym szefem Formuły Dobra, doktorem Krzysztofem Szmydem - wyleczalność nowotworów wśród...

czytaj dalej
Zapraszamy na coroczne listopadowe spotkanie grupy wsparcia

Zapraszamy na coroczne listopadowe spotkanie grupy wsparcia

Serdecznie zapraszamy Państwa rodzinę na coroczne listopadowe spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie. Spotykamy się 14 listopada 2020 r. o godz. 15:00, aby podczas uroczystej Mszy Św. modlić się za wszystkie zmarłe dzieci. W tym roku, ze względu na panujący w...

czytaj dalej