Strona główna » Aktualności » Ferie zimowe z Formułą Dobra

Ferie zimowe z Formułą Dobra

5 marca 2020

Od lat ferie zimowe dla rodzeństwa naszych podopiecznych są ważnym punktem w naszym harmonogramie i planach na kolejny rok. Możemy je zorganizować i przeżyć fantastyczne przygody, dzięki pracy naszych wolontariuszy oraz dobrym i gościnnym sercom osób zgromadzonych wokół parafii w Sulistrowicach.

Mimo tego, że nie dostaliśmy w prezencie białego i puszystego śniegu, a Sulistrowice przywitały nas dość pochmurnie i wietrzenie – zabraliśmy ze sobą uśmiech i dużo dobrych pomysłów.

Nie tracąc czasu, w piątek zdobyliśmy najwyższy szczyt okolicy – kultową górę Ślężę. Prowadzący nas  Piotr zapowiedział: „Dziś będzie prosta trasa”, ale prowadzący do domu, czerwony szlak – nie był bynajmniej prostą (i krótką) autostradą. Droga a czasem ścieżka wiła się po zboczu Ślęży, przez las, który zimą okazał się być też piękny.

Agata Makowska z szkoły tańca Suenos Flamenco we Wrocławiu, jeszcze tego samego dnia oczarowała nas tym ognistym tańcem: dowiedzieliśmy się jakie rekwizyty są potrzebne tancerzom flamenco, jakie są podstawowe kroki taneczne i spróbować swoich sił w warsztatach tanecznych. Co za energia!

Flamenco jest ognistym tańcem, ale jakby było tego mało – odwiedziła nas Patrycja Lewandowska.

Pokaz ognia to niesamowity spektakl, długo pozostawaliśmy pod jego wrażeniem.

Sobota to dzień spotkania z księdzem Kubą Bartczakiem, który swoją energią, otwartością i poczuciem humoru potrafił wciągnąć we wspólną zabawę każdego  🙂  Muzyka (profesjonalnie: i chórki i rap, była moc!) połączyła wszystkich w zgraną ekipę.

Ognisko, mimo zimowej pory, miało swój klimat – jak zawsze. Smakowały kiełbaski i pieczony, a czasem przypalany chleb. Dobrze było razem w takim ciepłym kręgu.

Wieczorami, każdego dnia wyciągaliśmy jeszcze gry, planszówki, wyzwania i konkursy. Niełatwo przejść przez korytarz pełen laserów, niczym w najlepszym filmie akcji, nawet jeśli wiadomo, że ten laser, to tak naprawdę zwykły sznurek, emocje są wielkie! Od czego jest wyobraźnia.

Może chociaż w niedzielę było trochę czasu na nudę? Niekoniecznie 🙂 Rano odwiedził nas – i świetnie się z nami bawił, Mistrz Świata w Freestyle Football na piłkarskich warsztatach. Każdy chętny mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

To były trzy dni pełne ciekawych spotkań, kreatywnych zabaw, śmiechu, żartów i rozmów.

Ten dobry czas był możliwy dzięki:

Katarzynie Urbaniak oraz Piotrowi Czupkowskiemu – dziękujemy za pomysł i organizację miejsca, atrakcji podczas ferii dla naszych dzieciaków.

Ani i Filipowi – wolontariuszom, dzięki którym było bezpiecznie, wesoło i nie było nawet najmniejszej chwili na nudę.

Księdzu prałatowi dr. Ryszardowi Staszakowi z Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowicach – za ugoszczenie nas w parafii już po raz czwarty!

Księdzu Kubie za muzyczne spotkanie i wspólny czas.

Pani Bogusi i Pani Eli z parafii w Sulistrowicach za uśmiech i pyszne domowe posiłki! Dzięki nim mieliśmy energię, na te wszystkie aktywności.

Dzieciaki – dziękujemy za wspólny, dobry czas!

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Mikołajki 2020! :)

Mikołajki 2020! 🙂

Mikołaj. Ekscytacja, radość, nadzieja, tajemnica, oczekiwanie... Co roku w okolicach 6 grudnia zapraszaliśmy Was na wielką imprezę, w trakcie której odwiedzał wszystkie dzieciaki Święty Mikołaj. W tym roku świat trochę stanął na głowie, ale pewne rzeczy są niezmienne....

czytaj dalej
Światełko dla Hani 2020 – Małe Rzeczy

Światełko dla Hani 2020 – Małe Rzeczy

Już po raz szósty 12 grudnia o godz. 18.00, na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie zapłonie Światełko dla Hani. Tym razem w inny sposób, bo z racji pandemii – w wersji online, ale mimo to zapłonie równie mocno, jasno i radośnie, jak co roku. Myśl...

czytaj dalej
Kiedy dziecko zachoruje – nowotwór

Kiedy dziecko zachoruje – nowotwór

Jeden z mitów na temat podopiecznych naszego hospicjum domowego jest taki, że to głównie pacjenci chorujący na choroby onkologiczne. Tymczasem, jak przeczytamy w wywiadzie z naszym szefem Formuły Dobra, doktorem Krzysztofem Szmydem - wyleczalność nowotworów wśród...

czytaj dalej
Zapraszamy na coroczne listopadowe spotkanie grupy wsparcia

Zapraszamy na coroczne listopadowe spotkanie grupy wsparcia

Serdecznie zapraszamy Państwa rodzinę na coroczne listopadowe spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie. Spotykamy się 14 listopada 2020 r. o godz. 15:00, aby podczas uroczystej Mszy Św. modlić się za wszystkie zmarłe dzieci. W tym roku, ze względu na panujący w...

czytaj dalej