Strona główna » Aktualności » Ferie zimowe 2017

Ferie zimowe 2017

20 lutego 2017

Wielka przygoda, mnóstwo emocji i przede wszystkim dużo uśmiechu – tak można podsumować nasze tegoroczne ferie. Rodzeństwo podopiecznych Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska spędziło pod opieką wolontariuszy weekend w okolicach masywu Ślęży.

Ale może od początku…

Piątek, godzina 9.00. Zbiórka. Pogoda nieciekawa, na twarzach widać jednak uśmiechy, więc jedziemy z pozytywnym nastawieniem. Piątkowe atrakcje to: zwiedzanie muzeum, pyszna pizza i ciekawe, trochę tajemnicze, trochę zabawne, bajędy opowiadane przez przesympatycznego Andrzeja Kocińskiego, a wieczorem gry i zabawy integracyjne, czyli wspaniała zabawa i śmiechu co niemiara.

Dzień drugi – zdobywamy szczyt! Mgła na trasie wędrówki roztaczała wokół nas atmosferę grozy i tajemniczości. Na szczycie zwiedziliśmy piękny kościółek i poznaliśmy jego ciekawą historię. Po południu młodzież ze wspólnoty Ślęża – góra Tabor młodych przygotowała dla nas niespodziankę: zabawy integracyjne. Potem było ognisko i… karaoke! Serdecznie dziękujemy Wam za poświęcony czas i zarażenie wszystkich pozytywną energią.

Niedziela. Ostatni dzień i długo wyczekiwana atrakcja – rapowanie z ks. Kubą Bartczakiem. Dzięki swojemu niesamowitemu podejściu do dzieci i młodzieży zaangażował w zabawę wszystkich, a na koniec otrzymaliśmy płytę jedynego rapującego księdza w Polsce! Kto nie był, niech żałuje!

Nasze kochane panie gospodynie pożegnały nas przepysznym niedzielnym obiadkiem. Z całego serca dziękujemy za gościnę, smakowite posiłki i za trud włożony w przygotowanie naszego pobytu.

To był wspaniały wyjazd. Zbliżył do siebie dzieci, a także pokazał nam, jak wiele jest ludzi dobrej woli i jak ważne są najmniejsze gesty.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO ZORGANIZOWANIA WYJAZDU DLA RODZEŃSTWA NASZYCH PODOPIECZNYCH:

Dziękujemy Katarzynie Urbaniak oraz Piotrowi Czupkowskiemu za pomysł i organizację ferii dla naszych dzieciaków.

Dziękujemy Ani, Marysi, Zbyszkowi – wolontariuszom, dzięki, którym ten wyjazd był bezpieczny i radosny.

Dziękujemy sponsorom generalnym:

Burmistrzowi Miasta i Gminy Sobótka Stanisławowi Dobrowolskiemu i ks. prałatowi dr. Ryszardowi Staszakowi z Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowicach

oraz: ks. Jakubowi Bartczakowi, Andrzejowi Kocińskiemu, Krzysztofowi Krzeszowskiemu („Baszta” Przedsiębiorstwo Gastronomiczno-Handlowe), Piekarni-Cukierni Marian Bąkowski, Biskupiej Kopie s.c. – Domowi Turysty „Pod Wieżycą” , Wojciechowi Fabisiakowi (Muzeum Ślężańskie im. Stanisława Dunajewskiego w Sobótce), Zofii Dyś (Księgarnia Dyś Zofia), Małgorzacie Kajderowicz-Kowalik, Sadom Ślężańskim i Wojciechowi Franaszczukowi, AS – Stowarzyszeniu Wspierania Inicjatyw Lokalnych, Pizzerii „La Strada” w Sobótce i Kindze Stachów, Elżbiecie Kwiatek, Teresie Masłowskiej, Renacie Stachów, Tomaszowi Litce, Dyrektorowi Gimnazjum Gminnego im. Piotra Włosta – Mirosławowi Jaroszowi, Młynowi z Jordanowa Śląskiego i Zenonowi oraz Beacie Feszczukom, Leśnictwu Sulistrowiczki i Lesławowi Stawczyńskiemu, Ewie Król, Piekarni Grzegorza Wieczorka, Katarzynie Wierzbickiej, Joannie Urbaniak, firmie Lazos sp. z o.o.

i wszystkim pozostałym darczyńcom!

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Mikołajki 2020! :)

Mikołajki 2020! 🙂

Mikołaj. Ekscytacja, radość, nadzieja, tajemnica, oczekiwanie... Co roku w okolicach 6 grudnia zapraszaliśmy Was na wielką imprezę, w trakcie której odwiedzał wszystkie dzieciaki Święty Mikołaj. W tym roku świat trochę stanął na głowie, ale pewne rzeczy są niezmienne....

czytaj dalej
Światełko dla Hani 2020 – Małe Rzeczy

Światełko dla Hani 2020 – Małe Rzeczy

Już po raz szósty 12 grudnia o godz. 18.00, na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie zapłonie Światełko dla Hani. Tym razem w inny sposób, bo z racji pandemii – w wersji online, ale mimo to zapłonie równie mocno, jasno i radośnie, jak co roku. Myśl...

czytaj dalej
Kiedy dziecko zachoruje – nowotwór

Kiedy dziecko zachoruje – nowotwór

Jeden z mitów na temat podopiecznych naszego hospicjum domowego jest taki, że to głównie pacjenci chorujący na choroby onkologiczne. Tymczasem, jak przeczytamy w wywiadzie z naszym szefem Formuły Dobra, doktorem Krzysztofem Szmydem - wyleczalność nowotworów wśród...

czytaj dalej
Zapraszamy na coroczne listopadowe spotkanie grupy wsparcia

Zapraszamy na coroczne listopadowe spotkanie grupy wsparcia

Serdecznie zapraszamy Państwa rodzinę na coroczne listopadowe spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie. Spotykamy się 14 listopada 2020 r. o godz. 15:00, aby podczas uroczystej Mszy Św. modlić się za wszystkie zmarłe dzieci. W tym roku, ze względu na panujący w...

czytaj dalej