Strona główna » Aktualności » Ferie zimowe 2017

Ferie zimowe 2017

20 lutego 2017

Wielka przygoda, mnóstwo emocji i przede wszystkim dużo uśmiechu – tak można podsumować nasze tegoroczne ferie. Rodzeństwo podopiecznych Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska spędziło pod opieką wolontariuszy weekend w okolicach masywu Ślęży.

Ale może od początku…

Piątek, godzina 9.00. Zbiórka. Pogoda nieciekawa, na twarzach widać jednak uśmiechy, więc jedziemy z pozytywnym nastawieniem. Piątkowe atrakcje to: zwiedzanie muzeum, pyszna pizza i ciekawe, trochę tajemnicze, trochę zabawne, bajędy opowiadane przez przesympatycznego Andrzeja Kocińskiego, a wieczorem gry i zabawy integracyjne, czyli wspaniała zabawa i śmiechu co niemiara.

Dzień drugi – zdobywamy szczyt! Mgła na trasie wędrówki roztaczała wokół nas atmosferę grozy i tajemniczości. Na szczycie zwiedziliśmy piękny kościółek i poznaliśmy jego ciekawą historię. Po południu młodzież ze wspólnoty Ślęża – góra Tabor młodych przygotowała dla nas niespodziankę: zabawy integracyjne. Potem było ognisko i… karaoke! Serdecznie dziękujemy Wam za poświęcony czas i zarażenie wszystkich pozytywną energią.

Niedziela. Ostatni dzień i długo wyczekiwana atrakcja – rapowanie z ks. Kubą Bartczakiem. Dzięki swojemu niesamowitemu podejściu do dzieci i młodzieży zaangażował w zabawę wszystkich, a na koniec otrzymaliśmy płytę jedynego rapującego księdza w Polsce! Kto nie był, niech żałuje!

Nasze kochane panie gospodynie pożegnały nas przepysznym niedzielnym obiadkiem. Z całego serca dziękujemy za gościnę, smakowite posiłki i za trud włożony w przygotowanie naszego pobytu.

To był wspaniały wyjazd. Zbliżył do siebie dzieci, a także pokazał nam, jak wiele jest ludzi dobrej woli i jak ważne są najmniejsze gesty.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO ZORGANIZOWANIA WYJAZDU DLA RODZEŃSTWA NASZYCH PODOPIECZNYCH:

Dziękujemy Katarzynie Urbaniak oraz Piotrowi Czupkowskiemu za pomysł i organizację ferii dla naszych dzieciaków.

Dziękujemy Ani, Marysi, Zbyszkowi – wolontariuszom, dzięki, którym ten wyjazd był bezpieczny i radosny.

Dziękujemy sponsorom generalnym:

Burmistrzowi Miasta i Gminy Sobótka Stanisławowi Dobrowolskiemu i ks. prałatowi dr. Ryszardowi Staszakowi z Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowicach

oraz: ks. Jakubowi Bartczakowi, Andrzejowi Kocińskiemu, Krzysztofowi Krzeszowskiemu („Baszta” Przedsiębiorstwo Gastronomiczno-Handlowe), Piekarni-Cukierni Marian Bąkowski, Biskupiej Kopie s.c. – Domowi Turysty „Pod Wieżycą” , Wojciechowi Fabisiakowi (Muzeum Ślężańskie im. Stanisława Dunajewskiego w Sobótce), Zofii Dyś (Księgarnia Dyś Zofia), Małgorzacie Kajderowicz-Kowalik, Sadom Ślężańskim i Wojciechowi Franaszczukowi, AS – Stowarzyszeniu Wspierania Inicjatyw Lokalnych, Pizzerii „La Strada” w Sobótce i Kindze Stachów, Elżbiecie Kwiatek, Teresie Masłowskiej, Renacie Stachów, Tomaszowi Litce, Dyrektorowi Gimnazjum Gminnego im. Piotra Włosta – Mirosławowi Jaroszowi, Młynowi z Jordanowa Śląskiego i Zenonowi oraz Beacie Feszczukom, Leśnictwu Sulistrowiczki i Lesławowi Stawczyńskiemu, Ewie Król, Piekarni Grzegorza Wieczorka, Katarzynie Wierzbickiej, Joannie Urbaniak, firmie Lazos sp. z o.o.

i wszystkim pozostałym darczyńcom!

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

"Dzieci - Dzieciom", to tytuł koncertu charytatywnego, który odbył się w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu. Podczas wydarzenia odbyła się kwesta na rzecz podopiecznych naszego hospicjum, w trakcie której zebrano kwotę 1643,00 złote. Serdecznie dziękujemy wszystkim...

czytaj dalej
Misja Superbohaterów

Misja Superbohaterów

W powietrzu czuć już upragnione wakacje. Dziś jednak chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą tajemniczą, plenerową zabawą z Superbohaterami. Zaciekawieni?

27 maja rozpoczęliśmy naszą niezwykłą misję z okazji Dnia Dziecka. Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy razem z naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami w Dolnośląskim Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 12 dzięki gościnności – p. Dyrektora – Krzysztofa Kowala.

czytaj dalej
Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Piękna, wiosenna pogoda przywitała uczestników spotkania Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w gościnnej Gminie Domaniów. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, którą w Parafii Nawiedzenia NMP w Domaniowie odprawił nasz kapelan ks. Tomasz Filinowicz. ...

czytaj dalej
Wycieczka dla rodzeństwa

Wycieczka dla rodzeństwa

Gokarty, konie, tyrolka, zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, ognisko z kiełbaskami i wiele innych atrakcji czekało na uczestników wycieczki dla rodzeństwa naszych podopiecznych. Dzieci pojechały do Domu Wczasów Dziecięcych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Głazie....

czytaj dalej