Strona główna » Aktualności » Ferie zimowe 2019 z Formułą Dobra

Ferie zimowe 2019 z Formułą Dobra

22 lutego 2019

Precz z nudą…. Ferie zimowe nie są przecież od siedzenia w domu. Wszystko z listy spakowane i można wyruszać ku nowej przygodzie.

W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych dzięki zaangażowaniu wolontariuszy oraz życzliwości ludzi dobrego serca udało nam się zorganizować weekendowy wyjazd dla rodzeństwa naszych podopiecznych pod hasłem „Jaś i Małgosia”.

Naszą podróż rozpoczęliśmy w piątkowy poranek od Muzeum Piernikarstwa w Niemczy. Dzieci miały niezwykłą okazję zapoznać się z nie tylko z tradycją i historią wypieku regionalnych pierników ale również spróbować własnych sił przy wyrobie ciasta. Każdy z uczestników warsztatów wykonał dodatkowy piernik dla swoich bliskich. Słodki zapach „pamiątek” jeszcze długo pozostanie w naszej pamięci.

Do celu naszej podróży: parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowicach dotarliśmy w porze obiadowej, gdzie domowym posiłkiem przywitały nas tutejsze panie gospodynie wraz z ks. Ryszardem Staszakiem.

Wyjątkowo ciepłe popołudnie umilili nam niezwykli goście. Wielcy miłośnicy gór, pan Tomasz Dzielnicki oraz Andrzej Witowski wystawili na próbę naszą wyobraźnię opowiadając nam o przepięknych miejscach swoich wypraw. Podczas tych opowieści dzieci mogły zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa w górach oraz obejrzeć ekwipunek i sprzęt wspinaczkowy. Największą atrakcją spotkania okazało się przygotowanie i degustacja posiłku na bazie żywności liofilizowanej (prawie wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że to jednak nie to samo co pierniczki).

W sobotę po spacerze w okolicach masywu Ślęży rozwiązywaliśmy „Wodne zagadki”, eksperymenty i pokazy przygotowane przez wrocławskie Hydropolis. Rodzeństwo naszych podopieczny miało możliwość poprzez zabawę nauczyć się wielu ciekawych rzeczy.

Znalazło się również miejsce nie tylko dla nauki ale i dla sztuki. Tego dnia również wykonaliśmy dekoracyjne motyle podczas warsztatów prowadzonych przez fundacje Choreia z Kryształowic. Zainspirowane naukowym pokazem i barwnymi warsztatami, dzieci przygotowały prezentację swoich talentów. Był to zaskakujący show pełen kreatywności. Uczestnikom naszego wyjazdu z pewnością nie brakuje poczucia humoru oraz różnorodnych umiejętności.

Później podczas ogniska mogliśmy się zachwycać widowiskowym pokazem tańca z ogniem.

Ostatnim punktem na liście naszych przygód było niedzielne rapowanie z ks. Kubą Bartczakiem oraz wysłuchanie kilku utworów w średniowiecznej aranżacji zagranych na flecie prostym przez Martynę.

W ten jakże intensywny weekendowy wyjazd dzieci miały okazję nabyć kilka nowych umiejętności oraz poznać wiele ciekawych osobowości. Każdą wolną chwilę wypełnialiśmy grami i zabawami, dzięki którym lepiej poznaliśmy siebie oraz bajkową historię Jasia i Małgosi. Najwięcej radości sprawiło nam to, że mogliśmy być razem i wspólnie spędzić czas.

Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJĘMY WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO ORGANIZACJI WYJAZDU FERYJNEGO DLA RODZEŃSTWA NASZYCH PODOPIECZNYCH ! BEZ WAS NIE BYŁOBY UŚMIECHU NA ICH TWARZACH! DZIĘKUJEMY RÓWNIEŻ TYM, KTÓRZY Z NAMI BYLI! DO ZOBACZENIA ZA ROK!

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Mikołajki 2020! :)

Mikołajki 2020! 🙂

Mikołaj. Ekscytacja, radość, nadzieja, tajemnica, oczekiwanie... Co roku w okolicach 6 grudnia zapraszaliśmy Was na wielką imprezę, w trakcie której odwiedzał wszystkie dzieciaki Święty Mikołaj. W tym roku świat trochę stanął na głowie, ale pewne rzeczy są niezmienne....

czytaj dalej
Światełko dla Hani 2020 – Małe Rzeczy

Światełko dla Hani 2020 – Małe Rzeczy

Już po raz szósty 12 grudnia o godz. 18.00, na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie zapłonie Światełko dla Hani. Tym razem w inny sposób, bo z racji pandemii – w wersji online, ale mimo to zapłonie równie mocno, jasno i radośnie, jak co roku. Myśl...

czytaj dalej
Kiedy dziecko zachoruje – nowotwór

Kiedy dziecko zachoruje – nowotwór

Jeden z mitów na temat podopiecznych naszego hospicjum domowego jest taki, że to głównie pacjenci chorujący na choroby onkologiczne. Tymczasem, jak przeczytamy w wywiadzie z naszym szefem Formuły Dobra, doktorem Krzysztofem Szmydem - wyleczalność nowotworów wśród...

czytaj dalej
Zapraszamy na coroczne listopadowe spotkanie grupy wsparcia

Zapraszamy na coroczne listopadowe spotkanie grupy wsparcia

Serdecznie zapraszamy Państwa rodzinę na coroczne listopadowe spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie. Spotykamy się 14 listopada 2020 r. o godz. 15:00, aby podczas uroczystej Mszy Św. modlić się za wszystkie zmarłe dzieci. W tym roku, ze względu na panujący w...

czytaj dalej