Strona główna » Aktualności » Ferie zimowe 2019 z Formułą Dobra

Ferie zimowe 2019 z Formułą Dobra

22 lutego 2019

Precz z nudą…. Ferie zimowe nie są przecież od siedzenia w domu. Wszystko z listy spakowane i można wyruszać ku nowej przygodzie.

W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych dzięki zaangażowaniu wolontariuszy oraz życzliwości ludzi dobrego serca udało nam się zorganizować weekendowy wyjazd dla rodzeństwa naszych podopiecznych pod hasłem „Jaś i Małgosia”.

Naszą podróż rozpoczęliśmy w piątkowy poranek od Muzeum Piernikarstwa w Niemczy. Dzieci miały niezwykłą okazję zapoznać się z nie tylko z tradycją i historią wypieku regionalnych pierników ale również spróbować własnych sił przy wyrobie ciasta. Każdy z uczestników warsztatów wykonał dodatkowy piernik dla swoich bliskich. Słodki zapach „pamiątek” jeszcze długo pozostanie w naszej pamięci.

Do celu naszej podróży: parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sulistrowicach dotarliśmy w porze obiadowej, gdzie domowym posiłkiem przywitały nas tutejsze panie gospodynie wraz z ks. Ryszardem Staszakiem.

Wyjątkowo ciepłe popołudnie umilili nam niezwykli goście. Wielcy miłośnicy gór, pan Tomasz Dzielnicki oraz Andrzej Witowski wystawili na próbę naszą wyobraźnię opowiadając nam o przepięknych miejscach swoich wypraw. Podczas tych opowieści dzieci mogły zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa w górach oraz obejrzeć ekwipunek i sprzęt wspinaczkowy. Największą atrakcją spotkania okazało się przygotowanie i degustacja posiłku na bazie żywności liofilizowanej (prawie wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że to jednak nie to samo co pierniczki).

W sobotę po spacerze w okolicach masywu Ślęży rozwiązywaliśmy „Wodne zagadki”, eksperymenty i pokazy przygotowane przez wrocławskie Hydropolis. Rodzeństwo naszych podopieczny miało możliwość poprzez zabawę nauczyć się wielu ciekawych rzeczy.

Znalazło się również miejsce nie tylko dla nauki ale i dla sztuki. Tego dnia również wykonaliśmy dekoracyjne motyle podczas warsztatów prowadzonych przez fundacje Choreia z Kryształowic. Zainspirowane naukowym pokazem i barwnymi warsztatami, dzieci przygotowały prezentację swoich talentów. Był to zaskakujący show pełen kreatywności. Uczestnikom naszego wyjazdu z pewnością nie brakuje poczucia humoru oraz różnorodnych umiejętności.

Później podczas ogniska mogliśmy się zachwycać widowiskowym pokazem tańca z ogniem.

Ostatnim punktem na liście naszych przygód było niedzielne rapowanie z ks. Kubą Bartczakiem oraz wysłuchanie kilku utworów w średniowiecznej aranżacji zagranych na flecie prostym przez Martynę.

W ten jakże intensywny weekendowy wyjazd dzieci miały okazję nabyć kilka nowych umiejętności oraz poznać wiele ciekawych osobowości. Każdą wolną chwilę wypełnialiśmy grami i zabawami, dzięki którym lepiej poznaliśmy siebie oraz bajkową historię Jasia i Małgosi. Najwięcej radości sprawiło nam to, że mogliśmy być razem i wspólnie spędzić czas.

Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJĘMY WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO ORGANIZACJI WYJAZDU FERYJNEGO DLA RODZEŃSTWA NASZYCH PODOPIECZNYCH ! BEZ WAS NIE BYŁOBY UŚMIECHU NA ICH TWARZACH! DZIĘKUJEMY RÓWNIEŻ TYM, KTÓRZY Z NAMI BYLI! DO ZOBACZENIA ZA ROK!

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

"Dzieci - Dzieciom", to tytuł koncertu charytatywnego, który odbył się w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu. Podczas wydarzenia odbyła się kwesta na rzecz podopiecznych naszego hospicjum, w trakcie której zebrano kwotę 1643,00 złote. Serdecznie dziękujemy wszystkim...

czytaj dalej
Misja Superbohaterów

Misja Superbohaterów

W powietrzu czuć już upragnione wakacje. Dziś jednak chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą tajemniczą, plenerową zabawą z Superbohaterami. Zaciekawieni?

27 maja rozpoczęliśmy naszą niezwykłą misję z okazji Dnia Dziecka. Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy razem z naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami w Dolnośląskim Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 12 dzięki gościnności – p. Dyrektora – Krzysztofa Kowala.

czytaj dalej
Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Piękna, wiosenna pogoda przywitała uczestników spotkania Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w gościnnej Gminie Domaniów. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, którą w Parafii Nawiedzenia NMP w Domaniowie odprawił nasz kapelan ks. Tomasz Filinowicz. ...

czytaj dalej
Wycieczka dla rodzeństwa

Wycieczka dla rodzeństwa

Gokarty, konie, tyrolka, zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, ognisko z kiełbaskami i wiele innych atrakcji czekało na uczestników wycieczki dla rodzeństwa naszych podopiecznych. Dzieci pojechały do Domu Wczasów Dziecięcych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Głazie....

czytaj dalej