Strona główna » Aktualności » Dziś jest szczególny dzień dla Ojców naszych podopiecznych…

Dziś jest szczególny dzień dla Ojców naszych podopiecznych…

22 czerwca 2021

Drodzy Ojcowie!

W dniu Waszego święta życzymy wielu chwil radości, odwagi i dobra. Niech każdy, nowy dzień będzie pełen ojcowskiej troski. Wszystkiego, co najlepsze! – z pozdrowieniami zespół Formuły Dobra!

Zapraszamy Was do zagadki przygotowanej przez naszą wolontariuszkę Olę.

Kim on jest?

Zmęczony po całym dniu ciężkiej pracy i nadal ma siłę, by w salonie budować zamek z krzeseł i koca. Złota rączka, przed którą truchleją wszelkie domowe usterki. Potrafi zorganizować wycieczki pełne niespodziewanych przygód, zarówno te po górskich ścieżkach, jak i pobliskim lesie. Pierwszy nauczyciel, wychowawca, autorytet. Jeśli powie, że przyniesie lody miętowo-czekoladowe, to choćby musiał przeszukać całe miasto, znajdzie je i dostarczy zmęczonej upałem rodzinie. Potrafi przenosić góry, dba o los swoich najbliższych. Ma najsilniejsze ręce na świecie, a w jego ramionach odnaleźć można bezpieczne schronienie. Troskliwy dla ukochanych i stanowczy, kiedy trzeba. Prawdziwy bohater, który nie potrzebuje peleryny. Tata.

Drogi Tato, kimkolwiek jesteś, gdziekolwiek jesteś, dziękuję Ci. Dziękuję za wszystko, co robisz dla swojej rodziny. Za Twoją ciężką pracę, oddanie i poświęcenie. Wiem, że starasz się jak tylko możesz, by zapewnić bliskim bezpieczeństwo, spokój i radość każdego dnia. Zauważam to i doceniam.

Dziś Twoje święto. Dziękuję Ci za dar życia, nie tylko tego, które mi dałeś, ale również tego, które pomagasz mi rozwinąć. Dzięki Tobie co dnia mogę odkrywać swoje pasje i talenty, to, jak wspaniały jest świat i ile jeszcze rzeczy czeka, żeby je poznać. Gdy stoisz u mego boku czuję, że mogę wszystko. Jesteś dla mnie oparciem, którego potrzebuję. Przy Tobie nie boję się popełniać błędów bo wiem, że każdy z nich jest tylko kolejną lekcją. Dziękuję. Pamiętaj proszę, że zawsze będę Cię potrzebować. Nie idealnego, zawsze silnego i nie czującego strachu, ale Ciebie dokładnie takiego, jakim jesteś.

Kocham Cię,

Twoje Dziecko

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Poznajmy się bliżej

Poznajmy się bliżej

Media to narzędzie, które może pomóc w osiąganiu głównego celu, jakim jest dobro pacjentów i ich rodzin. Dzięki mediom o naszych akcjach i wydarzeniach charytatywnych może dowiedzieć się więcej osób. A w każdym z nas jest szczera chęć pomagania. Informacje w mediach...

czytaj dalej
Wyjazdowa Grupa Wsparcia 2024

Wyjazdowa Grupa Wsparcia 2024

Już niedługo, bo w sobotę 11 maja 2024 r. odbędzie się kolejna Wyjazdowa Grupa Wsparcia dla rodziców po stracie. Będzie to okazja, aby w bezpiecznym i rozumiejącym otoczeniu dzielić się doświadczeniem życia po stracie dziecka z innymi rodzicami. Tym razem udamy się do...

czytaj dalej
Akcja „Nie bądź sknera kup pampera”

Akcja „Nie bądź sknera kup pampera”

Rozpoczęliśmy kolejną edycję akcji "Nie bądź sknera kup pampera", której celem jest zbiórka artykułów dla dzieci będących pod opieką naszego hospicjum. W tym działaniu może wziąć udział każdy. To nic trudnego. Wystarczy skontaktować się z koordynatorem z ramienia...

czytaj dalej