Strona główna » Aktualności » Dziś jest szczególny dzień dla Ojców naszych podopiecznych…

Dziś jest szczególny dzień dla Ojców naszych podopiecznych…

22 czerwca 2021

Drodzy Ojcowie!

W dniu Waszego święta życzymy wielu chwil radości, odwagi i dobra. Niech każdy, nowy dzień będzie pełen ojcowskiej troski. Wszystkiego, co najlepsze! – z pozdrowieniami zespół Formuły Dobra!

Zapraszamy Was do zagadki przygotowanej przez naszą wolontariuszkę Olę.

Kim on jest?

Zmęczony po całym dniu ciężkiej pracy i nadal ma siłę, by w salonie budować zamek z krzeseł i koca. Złota rączka, przed którą truchleją wszelkie domowe usterki. Potrafi zorganizować wycieczki pełne niespodziewanych przygód, zarówno te po górskich ścieżkach, jak i pobliskim lesie. Pierwszy nauczyciel, wychowawca, autorytet. Jeśli powie, że przyniesie lody miętowo-czekoladowe, to choćby musiał przeszukać całe miasto, znajdzie je i dostarczy zmęczonej upałem rodzinie. Potrafi przenosić góry, dba o los swoich najbliższych. Ma najsilniejsze ręce na świecie, a w jego ramionach odnaleźć można bezpieczne schronienie. Troskliwy dla ukochanych i stanowczy, kiedy trzeba. Prawdziwy bohater, który nie potrzebuje peleryny. Tata.

Drogi Tato, kimkolwiek jesteś, gdziekolwiek jesteś, dziękuję Ci. Dziękuję za wszystko, co robisz dla swojej rodziny. Za Twoją ciężką pracę, oddanie i poświęcenie. Wiem, że starasz się jak tylko możesz, by zapewnić bliskim bezpieczeństwo, spokój i radość każdego dnia. Zauważam to i doceniam.

Dziś Twoje święto. Dziękuję Ci za dar życia, nie tylko tego, które mi dałeś, ale również tego, które pomagasz mi rozwinąć. Dzięki Tobie co dnia mogę odkrywać swoje pasje i talenty, to, jak wspaniały jest świat i ile jeszcze rzeczy czeka, żeby je poznać. Gdy stoisz u mego boku czuję, że mogę wszystko. Jesteś dla mnie oparciem, którego potrzebuję. Przy Tobie nie boję się popełniać błędów bo wiem, że każdy z nich jest tylko kolejną lekcją. Dziękuję. Pamiętaj proszę, że zawsze będę Cię potrzebować. Nie idealnego, zawsze silnego i nie czującego strachu, ale Ciebie dokładnie takiego, jakim jesteś.

Kocham Cię,

Twoje Dziecko

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

"Dzieci - Dzieciom", to tytuł koncertu charytatywnego, który odbył się w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu. Podczas wydarzenia odbyła się kwesta na rzecz podopiecznych naszego hospicjum, w trakcie której zebrano kwotę 1643,00 złote. Serdecznie dziękujemy wszystkim...

czytaj dalej
Misja Superbohaterów

Misja Superbohaterów

W powietrzu czuć już upragnione wakacje. Dziś jednak chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą tajemniczą, plenerową zabawą z Superbohaterami. Zaciekawieni?

27 maja rozpoczęliśmy naszą niezwykłą misję z okazji Dnia Dziecka. Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy razem z naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami w Dolnośląskim Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 12 dzięki gościnności – p. Dyrektora – Krzysztofa Kowala.

czytaj dalej
Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Piękna, wiosenna pogoda przywitała uczestników spotkania Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w gościnnej Gminie Domaniów. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, którą w Parafii Nawiedzenia NMP w Domaniowie odprawił nasz kapelan ks. Tomasz Filinowicz. ...

czytaj dalej
Wycieczka dla rodzeństwa

Wycieczka dla rodzeństwa

Gokarty, konie, tyrolka, zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, ognisko z kiełbaskami i wiele innych atrakcji czekało na uczestników wycieczki dla rodzeństwa naszych podopiecznych. Dzieci pojechały do Domu Wczasów Dziecięcych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Głazie....

czytaj dalej