Strona główna » Aktualności » Dziś jest szczególny dzień dla mam naszych podopiecznych…

Dziś jest szczególny dzień dla mam naszych podopiecznych…

26 maja 2021

Drogie Mamy!

W dniu Waszego Święta życzymy dobrych: osób, zdarzeń, momentów i chwil, które pojawią się na Waszej drodze. Zaufania w sercu, że Wasza codzienność jest nieocenionym darem dla Waszych dzieci! Wszystkiego, co dobre i najlepsze! – z serdecznymi pozdrowieniami Zespół Formuły Dobra!

Zapraszamy Was do zagadki przygotowanej przez naszą wolontariuszkę Olę.

Kim ona jest?

Krząta się w kuchni, choć świat dopiero budzi się ze snu. Potrafi pracować cały dzień, mimo że w nocy nie zmrużyła oka i wie, że następnej nocy również się nie wyśpi. Osiągnęła mistrzostwo w gotowaniu obiadu, rozmawianiu przez telefon, pilnowaniu dziecka i robieniu listy zakupów jednocześnie. Jest przedszkolanką, psychologiem, pielęgniarką, nauczycielem, kucharzem, szoferem i strażakiem. Potrafi odczytać emocje schowane w ukochanej twarzy. Niekiedy wystarczy ukryć się w jej ramionach i wsłuchać w cichy głos, by świat z groźnego miejsca przemienił się w bezpieczną ostoję. Czasem wesoła i pełna energii, a czasem bezsilna i zapłakana. Zawsze kochająca i oddana najbliższym. Mama.

Droga Mamo! Kimkolwiek jesteś, jakakolwiek jest Twoja historia, dziękuję Ci za to, że jesteś. Troszczysz się, pracujesz, starasz się przychylić nieba. Wiem, że radzisz sobie najlepiej, jak umiesz. Doceniam to. Nie zawsze okazuję Ci swoją wdzięczność. Czasem doprowadzam Cię do łez. Wybacz mi. Pamiętaj, że bardzo Cię kocham.

Dziś Twoje święto. Pragnę Ci podziękować za cały Twój trud, za każdą poświęconą mi chwilę oraz za ten czas, który przeznaczasz dla siebie. On też jest dla mnie ważny, bo Twoje szczęście jest moim szczęściem. Dziękuję, za wszystko, co dla mnie zrobiłaś. Nawet jeśli Tobie wydaje się, że to było za mało, ja wiem, że dałaś mi tyle, ile mogłaś. Nigdy nie zdołam okazać Ci mojej wdzięczności. Przyjmij więc proste trzy słowa, które mam nadzieję, dodadzą Ci sił w trudnych chwilach.

Kocham Cię, Mamo!

Twoje Dziecko.

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

"Dzieci - Dzieciom", to tytuł koncertu charytatywnego, który odbył się w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu. Podczas wydarzenia odbyła się kwesta na rzecz podopiecznych naszego hospicjum, w trakcie której zebrano kwotę 1643,00 złote. Serdecznie dziękujemy wszystkim...

czytaj dalej
Misja Superbohaterów

Misja Superbohaterów

W powietrzu czuć już upragnione wakacje. Dziś jednak chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą tajemniczą, plenerową zabawą z Superbohaterami. Zaciekawieni?

27 maja rozpoczęliśmy naszą niezwykłą misję z okazji Dnia Dziecka. Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy razem z naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami w Dolnośląskim Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 12 dzięki gościnności – p. Dyrektora – Krzysztofa Kowala.

czytaj dalej
Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Piękna, wiosenna pogoda przywitała uczestników spotkania Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w gościnnej Gminie Domaniów. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, którą w Parafii Nawiedzenia NMP w Domaniowie odprawił nasz kapelan ks. Tomasz Filinowicz. ...

czytaj dalej
Wycieczka dla rodzeństwa

Wycieczka dla rodzeństwa

Gokarty, konie, tyrolka, zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, ognisko z kiełbaskami i wiele innych atrakcji czekało na uczestników wycieczki dla rodzeństwa naszych podopiecznych. Dzieci pojechały do Domu Wczasów Dziecięcych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Głazie....

czytaj dalej